Do szybkiego poczytania | 20/05/2024

Jak uzyskać numer VoIP (aktualizacja 2024)

VoIP phone service background
VoIP

Usługa telefonii VoIP to bogata w funkcje usługa telefoniczna, która umożliwia firmom wykonywanie i odbieranie połączeń telefonicznych przez Internet. Ten solidny system pozwala firmom prezentować profesjonalny wizerunek dzięki funkcjom klasy korporacyjnej, takim jak IVR, kolejki ACD, grupy kontaktowe, konferencje, poczta głosowa, komunikatory internetowe i inne. Co więcej, wszystkie te funkcje kosztują zaledwie ułamek ceny konwencjonalnego systemu telefonicznego. Uzyskanie numeru VoIP przyniesie Twojej firmie wiele korzyści.

Kiedy już lepiej zrozumiesz numery telefonów VoIP, będziesz gotowy do rozpoczęcia korzystania z usług telefonicznych VoIP. W tym poście opisujemy, jak uzyskać numer telefonu VoIP od swojego dostawcy i przykład, jak to zrobić krok po kroku za pomocą VoIPstudio.

Więcej informacji na temat usług telefonicznych VoIP i numerów VoIP można znaleźć w powiązanych postach:

UZYSKANIE WIRTUALNEGO NUMERU VOIP OD DOSTAWCY

Uzyskanie wirtualnego numeru telefonu jest stosunkowo łatwe i istnieje kilka usług oferujących wirtualne numery telefonów do różnych celów, w tym do użytku biznesowego, osobistego lub do potrzeb tymczasowych.

Nie ma też wymogu, aby numery wirtualne pochodziły od tego samego dostawcy, u którego Twoja firma regularnie korzysta z usług VoIP. Z samej definicji numery wirtualne nie są przyłączone do żadnego sprzętu VoIP. Możesz kupić numer wirtualny od dowolnego operatora i używać go ze zwykłymi liniami lub sprzętem.

Jednak większość dostawców udostępnia swoim klientom numery wirtualne – w ramach regularnych planów lub za dodatkową opłatą. Jeśli zrobisz to w ten sposób, będzie to znacznie mniej kłopotliwe, ale możliwość zakupów od dowolnej osoby oznacza, że ​​firmy nieposiadające firmowych systemów telefonicznych mogą również korzystać z numerów wirtualnych, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Jeśli masz już dostawcę VoIP, najprawdopodobniej będziesz mógł skorzystać z panelu online, aby zamówić lub kupić numery wirtualne . Numery te mogą mieć dowolny numer kierunkowy lub kod kraju, w zależności od wymagań biznesowych. Jednak Twój dostawca może nie być w stanie natychmiast udostępnić numeru wirtualnego.

Uzyskanie numeru wirtualnego może zająć od kilku godzin do nawet miesiąca, w zależności od przepisów regulujących używanie takich numerów w każdym kraju. Niektóre kraje wymagają, aby firma posiadała adres fizyczny, który należy zweryfikować przed otrzymaniem numeru wirtualnego.

Na przykład europejskie przepisy dotyczące prywatności związane z VoIP i numerami wirtualnymi sprawiają, że firmy zazwyczaj muszą przeznaczyć dodatkowy czas na uzyskanie numeru wirtualnego. Nie należy czekać z zakupem numeru do ostatniej chwili (zwłaszcza w przypadku wymagań wrażliwych na czas), ponieważ nie można mieć pewności, że numer będzie dostępny od razu.

Listę numerów dostępności VoIPstudio i ceny znajdziesz pod tym linkiem.

JAK KROK PO KROKU ZDOBYĆ NUMER VOIP

Różni dostawcy VoIP mają własne metody, aby maksymalnie ułatwić proces uzyskania numeru VoIP. W VoIPstudio dbamy o to, aby proces ten był jak najprostszy, tak aby użytkownik od początku czuł się komfortowo i pewnie.

Uzyskanie numeru wirtualnego dla małej firmy powinno być stosunkowo prostym procesem i zająć kilka minut. Ułatwiamy każdemu uzyskanie bezpłatnego numeru VoIP, aby rozpocząć wykonywanie/odbieranie połączeń przez Internet. VoIPstudio to hostowana usługa VoIP, która oferuje numery w ponad 30 tysiącach miast na całym świecie i jest świetną opcją do zademonstrowania procesu uzyskiwania i zakładania numeru VoIP.

1. Załóż konto w VoIPstudio

Zanim będziesz mógł otrzymać numer VoIP i rozpocząć wykonywanie połączeń, musisz założyć konto w VoIPstudio. Nasza usługa telefonii VoIP oferuje 30-dniowy bezpłatny okres próbny.

Rejestracja konta w usłudze telefonii VoIP wymaga jedynie podania imienia i nazwiska, unikalnego hasła oraz adresu e-mail.

Bezpłatny okres próbny obejmuje wszystkie funkcje dostępne w wersji płatnej; nie jest to plan ograniczony. Najlepsze jest to, że aby wypróbować usługę, nie trzeba podawać karty kredytowej.

Ważne informacje, które będą Ci później potrzebne, obejmują adres e-mail, na który się zarejestrowałeś, a także hasło. W kroku 3 możesz wybrać dowolny plan cenowy, ponieważ pierwsze 30 dni jest bezpłatne i nie musisz za nic płacić.

Na Twoje konto zostanie wysłana wiadomość e-mail z potwierdzeniem, po czym będziesz mógł zalogować się na stronie VoIPstudio.

2. Skorzystaj z „Kreatora konfiguracji”

Po zarejestrowaniu się w VoIPstudio konieczne będzie skonfigurowanie konta, aby móc z niego korzystać.

Rozpoczęcie procesu korzystania z numerów VoIP jest często bardzo żmudne; dlatego VoIPstudio uprościło kroki i dodało pomocnego kreatora.

3. Podaj swoje dane osobowe (Krok 1 z 5)

Jest to bardzo prosty krok, w którym wystarczy podać dane identyfikacyjne konta.

Jeśli spojrzymy na zdjęcie, zobaczymy, że będziesz musiał wpisać adres e-mail ze swoim imieniem i nazwiskiem u góry.

W dolnej części zobaczysz obszar rozliczeń, w którym na razie nie musisz podawać żadnej karty kredytowej ani konta bankowego. Musisz jedynie podać dane, takie jak używana waluta, kraj, kod pocztowy itp.

4. Aktywuj bezpłatną wersję próbną (krok 2 z 5)

W tym drugim kroku pozwolisz VoIPstudio zweryfikować Twój aktualny numer telefonu.

Aby to zrobić, musisz mieć pod ręką numer telefonu. W pierwszym polu będziesz musiał dodać kod kraju dla kraju tego numeru. Na przykład, aby wybrać numer kierunkowy Londynu, należy wybrać 44.

W drugim polu wystarczy podać swój numer telefonu. To takie proste.

Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk „Zadzwoń do mnie teraz”, aby to zweryfikować.

5. Konfiguracja przekazywania połączeń (krok 3 z 5)

Na tym etapie mamy możliwość skorzystania z usług VoIPstudio.

Pierwszym z nich jest wykorzystanie VoIPstudio Softphone na komputerze. Tę opcję polecamy najbardziej. Masz możliwość pobrania Softphone dla Windows Linux i Apple Mac. Domyślnie system wybierze ten, który jest dla Ciebie odpowiedni.

Inne opcje jakie mamy do dyspozycji to:

Ostatecznie, jeśli zależy nam tylko na tym, aby rozmowy VoIPstudio były przekierowywane na numer zewnętrzny, możemy to zrobić w ostatniej opcji.

6. Numery przychodzące (krok 4 z 5)

Na tym etapie w końcu skonfigurujemy nasze numery VoIP. Na następnym ekranie znajdziesz informacje potrzebne do zakupu numeru.

Musimy jedynie wybrać miasto, rodzaj numeru, numer kierunkowy i żądaną ilość numerów. Następnie klikamy „Dodaj numer” i jesteśmy już prawie na końcu procesu. Pamiętaj, że możesz wybrać, skąd chcesz mieć swój numer i ile chcesz numerów.

7. Weryfikacja (krok 5 z 5)

Na tym ostatnim etapie celem jest sprawdzenie, czy wszystko działa poprawnie. W tym celu prosi nas o:

 • Wykonaj połączenie wychodzące z telefonu programowego lub telefonu IP.
 • Odbierz połączenie przychodzące na nasz numer.

Po wykonaniu poniższych kroków kliknij niebieskie przyciski, aby sprawdzić, czy wykonaliśmy oba. Kliknij przycisk Dalej i zakończ proces.

Jak widać, uzyskanie numeru VoIP dla małej firmy i wykonywanie połączeń to bardzo szybki proces i zajmuje nie więcej niż pięć kroków.

PRZENOSZENIE NUMERÓW VOIP

Aktualizacja do nowej technologii lub przejście na nowego dostawcę to trudna decyzja dla firmy.

Oto niektóre z najczęstszych pytań zadawanych przez organizacje: co dzieje się ze wszystkimi moimi numerami? Co się stanie, jeśli przejdziesz na VoIP? Czy możesz zabrać ze sobą numer, czy nie?

Twój numer telefonu jest wszędzie, od reklamy po papier firmowy. Twoi klienci są z tym zaznajomieni, a wielu nawet je zapamiętało.

Czy będę musiał zmienić numer?

Jednym z powodów, dla których ludzie i firmy wahają się przed zmianą operatora, jest myśl o konieczności korzystania z nowego numeru. Dzięki różnym przepisom dotyczącym przenoszenia numerów użytkownicy mogą zabrać ze sobą numery telefonów. Jednakże pewne ograniczenia mogą mieć wpływ na niektóre transakcje. Ograniczenia dotyczące technologii, obszaru usług, zasięgu i położenia geograficznego mogą utrudniać niektórym firmom utrzymanie liczby klientów. W większości przypadków możesz zachować swój numer po zmianie usługodawcy.

Możliwość zachowania numeru różni się także w zależności od kraju. Na przykład niektóre kraje nie zezwalają na przenoszenie numerów z telefonów stacjonarnych na telefony komórkowe i odwrotnie. Inne pozwalają na pełną przenośność – możesz bez problemu przenieść swój numer z telefonu stacjonarnego na telefon komórkowy i skorzystać z usługi VoIP.

VoIP stanie się w przyszłości dominującą platformą komunikacyjną. Dlatego nie jest zaskakujące, że dostawcy usług VoIP podlegają przepisom dotyczącym przenoszenia numerów.

>> Czy potrzebujesz przenieść numer telefonu? Porozmawiaj teraz z naszym działem wsparcia. <<

Jak dużo czasu to zajmuje?

Proces raportowania jest krótki, a większość wniosków jest realizowana w ciągu kilku dni . Organy regulacyjne telekomunikacyjne zazwyczaj wskazują, że przenoszenie numeru powinno nastąpić w ciągu jednego dnia. Mimo to zawsze warto zapytać nowego usługodawcę o przewidywany czas procesu przenoszenia, aby nie stracić usług telefonicznych swojej firmy, nawet jeśli przerwa może być krótka.

Poniżej wyjaśniamy, jak postępować w przypadku problemów z przenośnością:

 • Sprawdź, czy w Twoim wniosku dotyczącym zgłoszenia nie występują błędy: Najczęstszym powodem są błędy i błędy w pisemnym wniosku.
 • Zadzwoń do sprzedawcy: Porozmawiaj z kimś, kto może wyjaśnić problem i sprawdzić, czy nie jest on spowodowany popełnionym błędem.
 • Złóż skargę: Sprzedawca może nie mieć numerów z określonego numeru kierunkowego, którego potrzebujesz, ale w większości innych przypadków powinieneś mieć możliwość zabrania ze sobą swojego numeru VoIP.

WAŻNE UWAGI DOTYCZĄCE DODAWANIA WIRTUALNEGO NUMERU TELEFONU

Kupując wirtualny numer telefonu, należy wziąć pod uwagę kilka czynników, aby mieć pewność, że wybrana usługa spełni Twoje potrzeby. Oto kilka istotnych rzeczy, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie wirtualnego numeru telefonu:

Cechy

Sprawdź, czy dostawcy usług numerów telefonów VoIP oferują funkcje, których będzie wymagać Twoja firma, np. komputerową aplikację mobilną, aby odbierać i wykonywać połączenia telefoniczne z miejsc zewnętrznych lub przekazywać je do miejsc docelowych. Poczta głosowa, wiadomości tekstowe i nagrywanie rozmów mogą również być przydatnymi funkcjami, które mogą Cię zainteresować.

Sprawdź wszystkie funkcje VoIPstudio klikając tutaj.

Skalowalność

Należy pamiętać, że niektóre numery telefonów mogą być powiązane z długimi umowami. Ważne jest, aby mieć pewność, że liczby te będą mogły dostosować się do zmieniających się potrzeb Twojej firmy. Obejmuje to możliwość obsługi wahań w liczbie połączeń i uwzględnienia wzrostu w przypadku rozwoju firmy.

Wirtualne numery telefonów VoIPstudio będą rosły w zależności od Twoich potrzeb, ponieważ możesz natychmiast dodawać kanały lub użytkowników, aby obsługiwać więcej połączeń.

Typ numeru

Zdecyduj, czy potrzebujesz numeru lokalnego dla określonego obszaru, numeru komórkowego, czy numeru bezpłatnego, aby uzyskać większy zasięg.

Odwiedź listę wirtualnych numerów telefonów VoIPstudio lub skontaktuj się z naszym zespołem sprzedaży, jeśli jesteś zainteresowany jakimkolwiek numerem, który nie znajduje się na liście. 

Łatwość użycia

Oceń interfejs użytkownika i ogólną użyteczność usługi numerów wirtualnych. Przyjazna dla użytkownika platforma ułatwia zarządzanie ustawieniami, śledzenie połączeń i dostęp do funkcji.

VoIPstudio pozwala zobaczyć wszystkie funkcje wersji Demo bez logowania (dostęp do nich widać na załączonym obrazku). Możesz także przetestować wszystkie funkcje w naszym bezpłatnym 30-dniowym okresie próbnym

Opcje dostosowywania

Sprawdź opcje dostosowywania, takie jak spersonalizowane powitania, muzyka na oczekiwaniu i inne funkcje, które odpowiadają Twojej marce i preferencjom.

VoIPstudio pomaga ulepszyć usługę połączeń przychodzących

Niezawodność i dyspozycyjność

Wybierz renomowanego dostawcę z doświadczeniem w zakresie niezawodności. Wysoka dyspozycyjność gwarantuje, że Twój numer wirtualny będzie dostępny w razie potrzeby.

VoIPstudio to sprawdzona, opłacalna usługa gwarantująca nieprzerwaną pracę usług telefonicznych. Możesz sprawdzić naszą Umowę dotyczącą poziomu usług. 

Struktura kosztów

Zapoznaj się ze strukturą cenową usługi numeru wirtualnego. Weź pod uwagę takie czynniki, jak opłaty miesięczne, opłaty za minutę, powiązane kanały i wszelkie dodatkowe koszty funkcji premium.

Dzięki VoIPstudio pobierasz jednorazową opłatę za założenie numeru oraz opłatę miesięczną zależną od rodzaju numeru.

Domyślnie liczby obejmują dwa kanały przychodzące. Jeśli potrzebujesz dodatkowych kanałów, możesz je kupować co miesiąc, aby móc dostosować ich liczbę do potrzeb biznesowych.

Wsparcie klienta

Oceń poziom obsługi klienta zapewnianej przez usługę wirtualnego numeru. Reagujące i pomocne wsparcie może mieć kluczowe znaczenie, zwłaszcza jeśli pojawią się problemy.

Aby zapoznać się z opiniami innych użytkowników na temat naszej usługi, zapraszamy do zapoznania się z recenzjami VoIPstudio na:

Zgodność z przepisami

Niezbędne jest również sprawdzenie, czy usługa numeru wirtualnego jest zgodna z przepisami lokalnymi i międzynarodowymi, aby zagwarantować dostępność numerów i zgodność z prawem.

Dokładna ocena tych czynników pomoże Ci wybrać usługę wirtualnego numeru telefonu, która odpowiada Twoim wymaganiom komunikacyjnym i zapewnia pozytywne doświadczenia użytkownika.

TYPOWE SCENARIUSZE, W KTÓRYCH WYMAGANE SĄ NOWE NUMERY WIRTUALNE

Wirtualne numery telefonów to wszechstronne narzędzia służące do zaspokajania konkretnych potrzeb w różnych scenariuszach. Oto typowe scenariusze, w których uzyskanie nowego wirtualnego numeru telefonu może być korzystne:

Zapadający w pamięć numer telefonu dla Twojej nowej marki

Ładne i zapadające w pamięć numery telefonów były bardziej istotne w przeszłości, kiedy ludzie polegali głównie na ręcznym zapamiętywaniu i wybieraniu numerów. W dobie smartfonów i cyfrowych list kontaktów ludzie przechowują kontakty na swoich urządzeniach, a połączenia można wykonywać kilkoma dotknięciami, bez konieczności zapamiętywania numerów.

Z drugiej strony posiadanie zapadającego w pamięć numeru telefonu w celu budowania marki firmy jest nadal korzystne. Jeśli chcesz założyć nową markę, skontaktuj się z naszym zespołem sprzedaży i poproś o wycenę niezapomnianych numerów.

Internacjonalizacja marki

Firmy rozwijające się na skalę globalną mogą korzystać z wirtualnych numerów telefonów z lokalnymi numerami kierunkowymi, aby zaistnieć na rynku lokalnym i ułatwić komunikację z klientami międzynarodowymi.

Nieruchomości

Agenci nieruchomości często używają numerów wirtualnych w ogłoszeniach o nieruchomościach. Pozwala im śledzić połączenia związane z konkretnymi ofertami i skutecznie zarządzać komunikacją z klientami.

Potrzeby tymczasowe lub krótkoterminowe

Poszczególne osoby mogą potrzebować tymczasowego numeru telefonu w związku z konkretnym projektem, wydarzeniem lub sytuacją, w której nie chcą udostępniać swojego numeru podstawowego.

Freelancing i doradztwo

Freelancerzy i konsultanci mogą używać wirtualnych numerów telefonów do komunikacji zawodowej, oddzielając rozmowy służbowe od osobistych.

Przedsięwzięcia przedsiębiorcze

Przedsiębiorcy rozpoczynający nową firmę lub przedsięwzięcie mogą korzystać z numeru wirtualnego, aby nawiązać profesjonalną obecność telefoniczną bez konieczności posiadania fizycznego biura.

Koordynacja zespołu

Zespoły pracujące nad konkretnym projektem mogą korzystać z wirtualnego numeru telefonu w celu lepszej komunikacji i koordynacji bez konieczności udostępniania numerów osobistych.

Planowanie wydarzenia

Organizatorzy wydarzeń mogą używać wirtualnych numerów telefonów do wysyłania odpowiedzi lub zapytań związanych z wydarzeniem, oddzielając komunikację związaną z wydarzeniem od kontaktów osobistych lub biznesowych.

Wirtualny numer do śledzenia połączeń

Używanie wirtualnego numeru telefonu do śledzenia połączeń to powszechna i skuteczna strategia stosowana przez firmy w zakresie monitorowania i analizowania połączeń przychodzących. Pomaga firmom ocenić skuteczność kampanii marketingowych, zoptymalizować obsługę klienta i podejmować decyzje oparte na danych.

W tych scenariuszach wirtualne numery telefonów zapewniają elastyczność, wygodę i możliwość zarządzania komunikacją w celu zaspokojenia określonych potrzeb bez narażania danych osobistych lub biznesowych.

CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA DOTYCZĄCE UZYSKIWANIA NUMERU VOIP

– CZY MOGĘ OTRZYMAĆ DARMOWY NUMER VOIP?

W VoIPstudio nie oferujemy bezpłatnych numerów VoIP indywidualnie. Oferujemy jednak bezpłatne okresy próbne naszej usługi telefonicznej VoIP, które umożliwiają wypróbowanie naszych numerów VoIP i innych funkcji przez ograniczony czas.

– JAK UZYSKAĆ OSOBISTY NUMER VOIP?

Uzyskanie osobistego numeru VoIP w VoIPstudio jest łatwe. Po prostu wykonaj następujące kroki:

 1. Utwórz kontoOdwiedź naszą stronę internetową i utwórz bezpłatne konto.
 2. Wybierz numer: Wybierz kraj i miasto, w którym chcesz mieć swój numer VoIP.
 3. Sfinalizuj zakup: Wybierz plan, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i dokończ proces realizacji transakcji.
 4. Skonfiguruj swój numer: Po sfinalizowaniu zakupu otrzymasz e-mailem instrukcje dotyczące konfiguracji numeru VoIP.

– ILE KOSZTUJE NUMER VOIP?

Cena numeru VoIP w VoIPstudio różni się w zależności od wybranego kraju i miasta. Nasze ceny możesz sprawdzić na naszej stronie internetowej.

– CZY TELEFON KOMÓRKOWY MOŻE MIEĆ NUMER VOIP?

Tak, z numeru VoIP w telefonie komórkowym możesz korzystać na dwa sposoby:

 • Aplikacja VoIPstudio: Pobierz i zainstaluj naszą aplikację VoIPstudio na swoim telefonie komórkowym. Aplikacja umożliwia wykonywanie i odbieranie połączeń przy użyciu numeru VoIP.
 • Telefon komórkowy VoIP: Możesz kupić telefon komórkowy VoIP, który pozwoli Ci korzystać z numeru VoIP bez konieczności posiadania smartfona.
Wszystko gotowe żeby skorzystać z VoIPstudio?

Zacznij darmowy 30 dniowy okres próbny, bez podawania danych karty kredytowej!

Tysiące firm na całym świecie zaufało VoIPstudio oraz powierzyło nam swoją komunikację biznesową. Dlaczego nie zaufasz nam i Ty?

Tysiące firm na całym świecie zaufało VoIPstudio oraz powierzyło nam swoją komunikację biznesową. Dlaczego nie zaufasz nam i Ty?

Rozpocznij okres próbny! Rozpocznij darmowy 30 dniowy okres próbny

Rozpocznij darmowy 30 dniowy okres próbny teraz, dane Twojej karty kredytowej nie są potrzebne!