Do szybkiego poczytania | 06/05/2022

Przedstawiamy nowe śledzenie połączeń VoIP w kampaniach

VoIP phone service background
Usługa VoIP

„Jeśli nie możesz tego zmierzyć, nie możesz tego poprawić”. Ta fundamentalna zasada biznesowa, przypisywana Peterowi Druckerowi, jest tak oczywista, że nie wymaga wyjaśnień i jest źródłem ciągłego doskonalenia w firmach. Jednak często nie jest to uwzględniane w wystarczającym stopniu, albo z powodu braku zasobów, albo z powodu niedociągnięć w procesach.

Ten ciągły proces doskonalenia często kończy się niepowodzeniem z powodu kilku problemów:

  1. Mierzone zmienne (metryki lub KPI) nie zostały poprawnie zdefiniowane.
  2. Nie możemy poprawnie zmierzyć tych zmiennych.
  3. Działania mające na celu poprawę wyników nie są prawidłowo realizowane.

W marketingu wszystkie te procesy pomiarowe i optymalizacyjne są zwykle dobrze zdefiniowane i istnieje wiele narzędzi, które pozwalają nam monitorować wyniki naszych kampanii i wpływ działań doskonalących.

Jednym z najtrudniejszych do uzyskania wskaźników są te dotyczące połączeń przychodzących. Te wskaźniki są tak samo ważne, jak inne, aby poznać skuteczność naszych kampanii marketingowych.

W tym miesiącu w VoIPstudio wprowadzamy nową funkcję, której wymagali nasi klienci i która z pewnością będzie bardzo przydatna: śledzenie połączeń w kampaniach marketingowych.

WSKAŹNIKI ŚLEDZENIA POŁĄCZEŃ

Jak wspomnieliśmy, jednym z najtrudniejszych do zmierzenia aspektów są informacje związane z połączeniami przychodzącymi. Na przykład, jeśli opublikowałeś reklamę w Google Ads lub Microsoft Ads i ktoś ją zobaczy, znajdzie Twój numer telefonu i zadzwoni do Ciebie, jest to połączenie przychodzące.

Rozpoznanie z połączenia tak istotnych informacji, jak skąd to połączenie pochodziło, kim jest ten użytkownik lub z jakiej kampanii pochodził (na przykład, jaką reklamę użytkownik zobaczył lub przez który kanał) często nie jest łatwym zadaniem.

Dzieje się tak, ponieważ w pewnym momencie użytkownik przechodzi z platformy internetowej, na której widzi ten numer telefonu, do kanału offline (samego połączenia telefonicznego), i w tej przestrzeni tracimy związek między jednym wydarzeniem a drugim.

Niektóre z najciekawszych wskaźników śledzenia połączeń, które chcielibyśmy poznać, a których z powodu tego problemu często nie mamy, to:

  • Źródło kontaktu
  • Współczynniki konwersji/wydajność
  • Pora dnia i lokalizacja
  • Czas trwania połączeń
  • Nieodebrane połączenie
  • Osoby dzwoniące po raz pierwszy

KAMPANIE ŚLEDZENIA POŁĄCZEŃ NA VOIPSTUDIO

Śledzenie połączeń jest teraz dostępne w VoIPstudio dla wszystkich użytkowników, jak zawsze, bez dodatkowych kosztów i we wszystkich planach.

Śledzenie połączeń umożliwia łączenie przychodzących połączeń telefonicznych z metadanymi odwiedzin strony docelowej (takimi jak identyfikator kliknięcia Google). Pozwala to na przypisanie poszczególnych połączeń telefonicznych do poszczególnych wizyt na Landing Page.

Jak to działa? Zasadniczo zajmuje się zarządzaniem pulą różnych numerów telefonów, dzięki czemu można przypisać unikalne numery do każdej kampanii i do każdego użytkownika. W ten sposób każdy odwiedzający, który trafi na przykład na stronę docelową Twojej witryny, zobaczy inny numer, a jeśli zadzwoni, automatycznie będziemy wiedzieć, do której kampanii należy i wszystkie powiązane informacje.

Proces przypisywania numerów i wyświetlania ich na elementach marketingu online, takich jak strony docelowe, nazywa się Dynamiczne Wstawianie Numerów.

Aby uzyskać dostęp do tej nowej funkcji, wystarczy aktywować opcję Śledzenie połączeń w zaawansowanych ustawieniach panelu administracyjnego. Gdy już to zrobisz, pierwszym krokiem jest zakup puli numerów dla swoich kampanii.

Pamiętaj, że numery są ponownie wykorzystywane po pewnym czasie, więc nie musisz kupować numeru dla każdego potencjalnego użytkownika, ale zgodnie z ilością i oczekiwaną częstotliwością połączeń.

Następnie musisz tylko skonfigurować swoje kampanie, w tym informacje takie jak powiązany landing page, parametry przypisywania numerów czy niektóre ustawienia powiadomień.

System dostarcza informacji, które pomogą Ci zaimplementować kod, który dynamicznie wstawia numer do Twojej strony internetowej lub strony docelowej. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami i można rozpocząć pomiar połączeń przychodzących. Aby uzyskać więcej informacji, przejdź do strony podręcznika Śledzenie połączeń.

Możesz śledzić połączenia i historię połączeń za pomocą pulpitu VoIPstudio lub zintegrować go z własnymi narzędziami, takimi jak Google Analytics.

ZACZNIJ TERAZ!

Proste, prawda? Możesz zapoznać się z instrukcjami konfiguracji w naszej instrukcji lub skonsultować się ze specjalistą, który pomoże Ci skonfigurować system śledzenia za pośrednictwem naszej wielokanałowej usługi wsparcia 24/7.

Pamiętaj, że jeśli jesteś już klientem VoIPstudio, ta funkcjonalność jest zawarta w Twojej usłudze.

Nie jesteś jeszcze naszym klientem? Możesz wypróbować naszą usługę za darmo przez 30 dni bez żadnych zobowiązań, bez karty kredytowej i z 200 bezpłatnymi minutami rozmów.

Wszystko gotowe żeby skorzystać z VoIPstudio?

Zacznij darmowy 30 dniowy okres próbny, bez podawania danych karty kredytowej!

Tysiące firm na całym świecie zaufało VoIPstudio oraz powierzyło nam swoją komunikację biznesową. Dlaczego nie zaufasz nam i Ty?

Tysiące firm na całym świecie zaufało VoIPstudio oraz powierzyło nam swoją komunikację biznesową. Dlaczego nie zaufasz nam i Ty?

Rozpocznij okres próbny! Rozpocznij darmowy 30 dniowy okres próbny

Rozpocznij darmowy 30 dniowy okres próbny teraz, dane Twojej karty kredytowej nie są potrzebne!