Do szybkiego poczytania | 21/07/2023

Organizacja pracy call center: maksymalizuj wydajność

VoIP phone service background
Call center

Jeśli chodzi o prowadzenie dobrze prosperującego call center, organizacja pracy ma kluczowe znaczenie . Płynny i wydajny przepływ pracy nie tylko zwiększa produktywność, ale także pomaga obniżyć koszty.

Jednak zaprojektowanie i wdrożenie skutecznego przepływu pracy w call center może być trudne. Dlatego stworzyliśmy post, aby zmaksymalizować efektywność przepływu pracy w call center , pełen wskazówek, strategii i przykładów, które pomogą Ci zoptymalizować procesy i usprawnić operacje.

Niezależnie od tego, czy chcesz ulepszyć przekierowywanie połączeń, skrócić czas wstrzymania połączeń, czy zwiększyć produktywność agentów , mamy wszystko, czego potrzebujesz. Nasz wszechstronny przewodnik przeprowadzi Cię przez każdy etap procesu, od wyboru odpowiedniej technologii po szkolenie personelu.

DEFINICJA PRZEPŁYWU PRACY W CALL CENTER

Przepływ pracy call center to systematyczny proces regulujący sposób obsługi połączeń , od momentu ich wprowadzenia do systemu do ostatecznego rozwiązania. Obejmuje przekierowywanie połączeń , systemy IVR, przydział agentów i inne kluczowe elementy.

U podstaw każdego odnoszącego sukcesy call center leży zoptymalizowany przepływ pracy . Dobrze zaprojektowany przepływ pracy zapewnia sprawną i efektywną obsługę każdego połączenia, co skutkuje pozytywnym doświadczeniem klienta.

Zbadanie ról agentów call center jest niezbędne do zrozumienia przepływu pracy call center. Agenci zarządzają połączeniami, rozwiązują problemy i zapewniają obsługę klienta. Przepływ pracy powinien wspierać i poprawiać ich wydajność, umożliwiając im skuteczniejsze wykonywanie pracy.

Przepływ pracy biura obsługi zwykle składa się z kilku etapów: kierowania połączeń, obsługi i rozwiązywania problemów.

Każdy krok reprezentuje krytyczny element przepływu pracy, a optymalizacja każdego etapu jest niezbędna do poprawy ogólnego przepływu pracy.

DLACZEGO WYDAJNY PRZEPŁYW PRACY MA KLUCZOWE ZNACZENIE DLA CALL CENTER

Wydajny przepływ pracy ma kluczowe znaczenie dla call center z kilku powodów:

 • Pomaga zwiększyć produktywność , zapewniając szybką i efektywną obsługę połączeń. Agenci mogą zarządzać większą liczbą połączeń w krótszym czasie.
 • Płynny przepływ pracy zapewnia pozytywne wrażenia klientów. Klienci są bardziej zadowoleni, gdy agenci rozwiązują ich problemy szybko i skutecznie. Pozytywne doświadczenie może prowadzić do powtórnych transakcji i pozytywnych recenzji.
 • Wreszcie zoptymalizowany przepływ pracy może pomóc obniżyć koszty. Usprawniając procesy i skracając czas połączeń, centra telefoniczne mogą zaoszczędzić pieniądze na personelu i innych zasobach.

KLUCZOWE ELEMENTY PRZEPŁYWU PRACY W CALL CENTER

Zapoznaj się z podstawowymi elementami składającymi się na efektywny przepływ pracy w call center.

 • Kierowanie połączeń: umożliwia kierowanie połączeń do odpowiednich agentów lub działów.
 • System interaktywnej odpowiedzi głosowej (IVR): zautomatyzowana telefonia do interakcji z dzwoniącym.
 • Kolejkowanie połączeń i oddzwanianie: utrzymuj połączenia w kolejce z szacowanym czasem oczekiwania lub oferowaniem oddzwaniania.
 • Zautomatyzowany system zgłoszeń: pozwala efektywnie zarządzać zgłoszeniami do obsługi klienta.
 • Oprogramowanie dla agentów: interfejs dla agentów do obsługi połączeń i uzyskiwania dostępu do danych klientów.
 • Integracja CRM: łączy oprogramowanie call center z systemami zarządzania relacjami z klientami.
 • Raporty i analizy: do śledzenia wskaźników KPI w celu monitorowania wydajności.
 • Zapewnienie i monitorowanie jakości : ocena interakcji między agentami i utrzymanie standardów usług.
 • Procedury eskalacji: jasno określone ścieżki rozwiązywania złożonych problemów.
 • Informacje zwrotne i ciągłe doskonalenie: umożliwia zbieranie opinii klientów i agentów w celu ciągłych ulepszeń.

TYPOWE WYZWANIA W PRZEPŁYWIE PRACY W CALL CENTER

Pomimo znaczenia optymalizacji przepływu pracy, wiele call center potrzebuje pomocy w rozwiązywaniu typowych problemów i wyzwań. Niektóre z najczęstszych problemów to:

Długie czasy oczekiwania

Długie czasy oczekiwania to powszechna skarga w call center. Klienci stają się sfrustrowani, gdy czekają na wstrzymaniu przez dłuższy czas, co prowadzi do negatywnych wrażeń.

Nieefektywne kierowanie połączeń

Może to skutkować kierowaniem połączeń do niewłaściwego agenta lub działu. Może to prowadzić do dłuższych czasów połączeń i zwiększonej frustracji klientów.

Nieodpowiednie szkolenie

Nieodpowiednie szkolenie może sprawić, że agenci będą musieli przygotować się do skutecznej obsługi połączeń. Może to skutkować dłuższym czasem połączenia i negatywnymi wrażeniami klientów.

Słaba technologia

Brak nowoczesnej technologii może spowolnić procesy i utrudnić agentom efektywne wykonywanie pracy. Może to prowadzić do dłuższych rozmów telefonicznych, zwiększonej frustracji i zmniejszonej produktywności.

POKONYWANIE WYZWAŃ I PRZESZKÓD

Radzenie sobie z dużą liczbą połączeń

Omów skuteczne strategie obsługi dużej liczby połączeń, w tym wydajne systemy kolejkowania, opcje oddzwaniania i rozwiązania dotyczące personelu tymczasowego.

Obsługa trudnych klientów

Zapewnij agentom praktyczne techniki radzenia sobie z trudnymi interakcjami z klientami z profesjonalizmem i opanowaniem.

Zajmowanie się wypaleniem i motywacją agenta

Poznaj sposoby zapobiegania wypaleniu agentów, zwiększania motywacji i tworzenia pozytywnego środowiska pracy, które sprzyja dobremu samopoczuciu agentów.

PRZEANALIZUJ SWÓJ OBECNY PRZEPŁYW PRACY

Ocena wskaźników wydajności

Monitorowanie i mierzenie wydajności jest niezbędne do optymalizacji przepływu pracy w call center. Śledząc kluczowe wskaźniki, takie jak liczba połączeń i czas rozwiązania, możesz zidentyfikować obszary wymagające poprawy i wprowadzić niezbędne korekty.

Poznaj znaczenie kluczowych wskaźników wydajności (KPI) do mierzenia efektywności przepływów pracy call center, takich jak:

 • Średni czas obsługi (AHT) : mierzy średni czas spędzony na każdym połączeniu i obejmuje powiązane obowiązki administracyjne, takie jak przesyłanie raportów z połączeń.
 • Rozwiązanie pierwszego połączenia (FCR) : mierzy wynik każdego połączenia obsługiwanego przez agentów, aby monitorować, jak dobrze rozwiązywane są problemy klientów.
 • Zadowolenie klienta (CSAT) : powszechnie stosowana miara, która wskazuje, jak bardzo klienci są zadowoleni z produktów lub usług firmy.
 • Net Promoter Score (NPS) : wskaźnik używany przez firmy do pomiaru lojalności klientów wobec ich marki, produktu lub usługi.

Identyfikacja wąskich gardeł i nieefektywności

Pierwszym krokiem w optymalizacji przepływu pracy w call center jest analiza bieżących procesów. Obejmuje identyfikację obszarów, w których konieczna jest poprawa i opracowanie planu rozwiązania tych problemów.

Wykorzystaj analizę danych do wskazania wąskich gardeł i nieefektywności w przepływie pracy call center, podkreślając znaczenie analizy przyczyn źródłowych i ciągłego doskonalenia.

Zbieranie opinii od agentów

Dowiedz się, jak uzyskiwać cenne informacje zwrotne od agentów call center poprzez regularne ankiety, sesje indywidualne i wspieranie kultury otwartej komunikacji.

STRATEGIE MAKSYMALIZACJI EFEKTYWNOŚCI

Wdrażanie routingu połączeń i systemów IVR

Odkryj wpływ zaawansowanych strategii kierowania połączeń, inteligentnej dystrybucji połączeń i systemów interaktywnych odpowiedzi głosowych (IVR) na skrócenie czasu oczekiwania i zwiększenie wydajności call center.

Skuteczne kierowanie połączeń gwarantuje, że połączenia są kierowane do właściwego agenta lub działu , skracając czas połączeń i poprawiając jakość obsługi klienta.

Możesz zoptymalizować przepływ pracy i poprawić ogólną wydajność, wdrażając strategie przekierowywania połączeń.

Korzystanie z predykcyjnych dialerów

Poznaj zalety predykcyjnych dialerów dla wychodzących centrów telefonicznych, automatyzację procesów wybierania numeru i optymalizację wydajności agentów , łącząc ich z rozmowami na żywo tylko wtedy, gdy klienci odbierają.

Optymalizacja planowania agentów i dystrybucji obciążenia

Dowiedz się więcej o narzędziach i strategiach zarządzania personelem, które zapewniają dostępność odpowiedniej liczby agentów w godzinach szczytu i zrównoważony rozkład obciążenia.

Zapewnienie kompleksowego szkolenia i wsparcia

Odpowiednie szkolenie gwarantuje, że agenci są przygotowani do efektywnej obsługi połączeń. Inwestowanie w szkolenia może skrócić czas połączeń i poprawić jakość obsługi klienta.

Zrozum znaczenie ciągłego szkolenia i programów wsparcia dla agentów call center, wyposażając ich w umiejętności i wiedzę niezbędne do obsługi różnorodnych interakcji z klientami.

Wykorzystanie technologii i automatyzacji

Technologia odgrywa znaczącą rolę w optymalizacji przepływu pracy w call center. Call center mogą usprawnić procesy, poprawić wydajność i obniżyć koszty, inwestując w odpowiednie narzędzia i oprogramowanie.

Oprogramowanie call center . Oprogramowanie call center jest jednym z najbardziej krytycznych aspektów technologii w optymalizacji przepływu pracy call center. Oprogramowanie call center obejmuje różne narzędzia i funkcje , które mogą pomóc usprawnić procesy, w tym automatyczną dystrybucję rozmów , monitorowanie rozmów i nagrywanie rozmów.

Oprogramowanie do zarządzania relacjami z klientami (CRM) . Inne kluczowe technologie optymalizacji przepływu pracy w call center obejmują oprogramowanie do zarządzania relacjami z klientami (CRM), które może pomóc agentom w wydajniejszym zarządzaniu interakcjami z klientami, oraz oprogramowanie do zarządzania personelem (WFM), które może pomóc w zarządzaniu personelem i harmonogramem.

Najnowsza technologia . Poznaj najnowocześniejsze technologie, takie jak chatboty oparte na sztucznej inteligencji, przetwarzanie języka naturalnego (NLP) i analiza nastrojów, które mogą usprawnić przepływy pracy i poprawić ogólne wrażenia klientów.

JAK TECHNOLOGIA VOIP MOŻE ZOPTYMALIZOWAĆ PRZEPŁYW PRACY W CALL CENTER

Technologia VoIP zapewnia centrom telefonicznym potężny zestaw narzędzi do optymalizacji przepływów pracy, poprawy wydajności i zapewnienia wyjątkowej obsługi klienta.

Wykorzystując możliwości VoIP, centra obsługi telefonicznej mogą prowadzić bardziej usprawnione i efektywne kosztowo operacje , co prowadzi do większego zadowolenia klientów i przewagi konkurencyjnej na rynku.

Opłacalność

VoIP znacznie obniża koszty połączeń, wykorzystując Internet do przesyłania danych głosowych.

Tradycyjne systemy telefoniczne są często droższe niż VoIP, zwłaszcza w przypadku połączeń międzynarodowych. Dzięki technologii VoIP centra obsługi telefonicznej mogą zaoszczędzić na wydatkach na komunikację , co pozwala im na alokację zasobów do innych krytycznych obszarów biznesowych.

Skalowalność i elastyczność

Systemy VoIP są wysoce skalowalne, co ułatwia dodawanie lub usuwanie linii telefonicznych i agentów w miarę zmian potrzeb call center.

Ta elastyczność umożliwia centrom obsługi telefonicznej dostosowywanie operacji w oparciu o liczbę połączeń, zapotrzebowanie sezonowe lub rozwój firmy bez rozległych zmian sprzętowych.

Zaawansowane kierowanie połączeń

Technologia VoIP umożliwia inteligentne kierowanie połączeń w oparciu o z góry określone kryteria, takie jak historia klienta, preferencje językowe czy złożoność problemu.

Zapewnia kierowanie połączeń do najbardziej odpowiednich agentów, co prowadzi do szybszego rozwiązywania połączeń i zwiększania satysfakcji klientów.

Integracja z CRM i systemami wspomagającymi

VoIP można bezproblemowo zintegrować z systemem zarządzania relacjami z klientami (CRM) i innymi systemami wsparcia.

Ta integracja zapewnia agentom natychmiastowy dostęp do informacji o klientach podczas rozmów, oferując spersonalizowaną obsługę i usprawnione rozwiązywanie problemów.

Praca zdalna i wirtualne call center

Technologia VoIP umożliwia agentom pracę zdalną , zapewniając elastyczność i równowagę między życiem zawodowym a prywatnym.

Można tworzyć wirtualne call center, umożliwiające call center zatrudnianie talentów z różnych lokalizacji i korzystanie z szerszej puli talentów.

Analityka połączeń i śledzenie wydajności

Systemy VoIP oferują solidne funkcje analizy połączeń i raportowania . Menedżerowie call center mogą śledzić kluczowe wskaźniki wydajności (KPI), takie jak czas trwania rozmowy, głośność, czas oczekiwania i wskaźniki rozwiązywania problemów.

Dane te umożliwiają menedżerom identyfikowanie obszarów wymagających poprawy i podejmowanie decyzji w oparciu o dane.

Lepsza jakość i niezawodność połączeń

Technologia VoIP uległa znacznej poprawie, oferując doskonałą jakość i niezawodność połączeń.

Zapewnia, że ​​agenci call center komunikują się jasno z klientami, zmniejszając liczbę nieporozumień i eskalacji rozmów.

Systemy interaktywnej odpowiedzi głosowej (IVR).

Technologia VoIP umożliwia stosowanie zaawansowanych systemów IVR, które przekierowują połączenia w oparciu o informacje wprowadzane przez dzwoniącego lub kierują klientów do opcji samoobsługi.

Systemy IVR mogą obsługiwać rutynowe zapytania, dzięki czemu pracownicy mogą skupić się na bardziej złożonych problemach.

Współpraca i wsparcie w czasie rzeczywistym

VoIP ułatwia przesyłanie wiadomości błyskawicznych, prowadzenie rozmów telefonicznych i udostępnianie ekranu między agentami, przełożonymi i zespołami wsparcia.

Ta współpraca w czasie rzeczywistym usprawnia komunikację, umożliwiając szybkie rozwiązywanie trudnych problemów klientów.

Nagrywanie rozmów i szkolenia

Systemy VoIP mogą nagrywać rozmowy, co jest cenne dla szkolenia i zapewniania jakości . Menedżerowie call center mogą przeglądać nagrane rozmowy, aby identyfikować możliwości coachingowe, oceniać wydajność agentów i utrzymywać spójne standardy usług.

PRZYKŁADY: UDANE WDROŻENIA PRZEPŁYWU PRACY

Te przykłady ilustrują, jak udane wdrożenia przepływów pracy mogą znacząco wpłynąć na wydajność call center , zadowolenie klientów i ogólny sukces biznesowy.

Usprawniony system kierowania połączeń

Duży dostawca usług telekomunikacyjnych wdrożył zaawansowany system kierowania połączeń, który wykorzystywał inteligentne algorytmy do kierowania połączeń przychodzących do najbardziej odpowiednich agentów w oparciu o ich umiejętności i wiedzę.

System ten znacznie skrócił czas przekazywania połączeń i poprawił współczynniki rozwiązywania problemów przy pierwszej rozmowie. W rezultacie wskaźniki zadowolenia klientów wzrosły o 20%, a średni czas obsługi spadł o 15%.

Integracja chatbotów opartych na sztucznej inteligencji

Gigant handlu elektronicznego zintegrował chatboty oparte na sztucznej inteligencji w swoim przepływie pracy obsługi klienta.

Te chatboty skutecznie radziły sobie z rutynowymi zapytaniami i często zadawanymi pytaniami, uwalniając agentów ludzkich od skupienia się na bardziej złożonych problemach.

Wdrożenie to doprowadziło do skrócenia średniego czasu reakcji o 30% i wzrostu produktywności agentów o 25%. Dodatkowo, wskaźniki zadowolenia klientów wzrosły o 18%.

Elastyczne zarządzanie personelem

Globalny dostawca usług finansowych wdrożył elastyczny system zarządzania personelem , który umożliwiał agentom wybieranie zmian w oparciu o ich preferencje i dostępność.

Firma zaoferowała również możliwość pracy zdalnej, umożliwiając agentom pracę z domu w godzinach szczytu.

Wdrożenie to zmniejszyło rotację agentów o 40% i poprawiło ogólne morale pracowników, prowadząc do 15% wzrostu wyników zadowolenia klientów.

System zarządzania wiedzą

Firma programistyczna wdrożyła solidny system zarządzania wiedzą dla agentów call center. System zapewnia agentom szybki dostęp do obszernej bazy danych zawierającej informacje o produktach i przewodniki rozwiązywania problemów.

Agenci byli w stanie rozwiązywać problemy klientów szybciej iz większą dokładnością , co skutkowało 30-procentową redukcją średniego czasu obsługi połączeń i 10-procentowym wzrostem wskaźnika rozwiązywania problemów przy pierwszej rozmowie.

Gamifikacja motywowania agentów

Wiodąca platforma gier online wprowadziła program grywalizacji, aby motywować agentów call center. Organizowali przyjazne konkursy i nagradzali agentów na podstawie wskaźników wydajności, takich jak satysfakcja klienta, rozwiązywanie połączeń i sprzedaż dodatkowa.

Wdrożenie to zwiększyło zaangażowanie i motywację agentów oraz doprowadziło do 20% wzrostu przychodów ze sprzedaży krzyżowej.

Analiza nastrojów oparta na sztucznej inteligencji

Oparta na subskrypcji usługa przesyłania strumieniowego wdrożyła analizę nastrojów opartą na sztucznej inteligencji w swoim call center. System analizował interakcje z klientami w czasie rzeczywistym, identyfikując sygnały emocjonalne i mierząc satysfakcję klientów.

Pozwoliło to przełożonym interweniować i zapobiegać eskalacji potencjalnie szkodliwych sytuacji. Wdrożenie zaowocowało 15% redukcją odpływu klientów i 25% wzrostem ocen opinii klientów.

PRZYSZŁE TRENDY W PRZEPŁYWIE PRACY W CALL CENTER

Rozwój sztucznej inteligencji i automatyzacji

Nadchodzące trendy w sztucznej inteligencji i automatyzacji będą napędzać przepływy pracy w call center, prowadząc do bardziej wydajnych operacji i lepszych doświadczeń klientów.

Praca zdalna i wirtualne call center

Utrzymanie wydajności i współpracy będzie wyzwaniem w miarę upowszechniania się pracy zdalnej i wirtualnych centrów telefonicznych.

Wdrażając te spostrzeżenia, centra telefoniczne mogą maksymalizować wydajność, zwiększać produktywność agentów i budować trwałe relacje z klientami, sprzyjając długoterminowemu wzrostowi i sukcesowi biznesowemu.

Jeśli chcesz wiedzieć, w jaki sposób VoIPstudio może pomóc zoptymalizować przepływy pracy w call center, zarejestruj się teraz, aby skorzystać z bezpłatnego 30-dniowego okresu próbnego.

Jeden z naszych agentów pomoże Ci skonfigurować nasze rozwiązanie tak, abyś mógł wykorzystać wszystkie jego funkcjonalności.

Wszystko gotowe żeby skorzystać z VoIPstudio?

Zacznij darmowy 30 dniowy okres próbny, bez podawania danych karty kredytowej!

Tysiące firm na całym świecie zaufało VoIPstudio oraz powierzyło nam swoją komunikację biznesową. Dlaczego nie zaufasz nam i Ty?

Tysiące firm na całym świecie zaufało VoIPstudio oraz powierzyło nam swoją komunikację biznesową. Dlaczego nie zaufasz nam i Ty?

Rozpocznij okres próbny! Rozpocznij darmowy 30 dniowy okres próbny

Rozpocznij darmowy 30 dniowy okres próbny teraz, dane Twojej karty kredytowej nie są potrzebne!