Do szybkiego poczytania | 19/05/2023

Jak rozpocząć wirtualny biznes call center z domu

VoIP phone service background
Call center

Wirtualne centrum telefoniczne to rodzaj centrum telefonicznego, które działa zdalnie, umożliwiając agentom pracę z domu zamiast tradycyjnego centrum obsługi telefonicznej. Ten rodzaj działalności oferuje przedsiębiorcom szereg korzyści, w tym niższe koszty ogólne i większą elastyczność.

Ten rodzaj działalności wykorzystuje zaawansowane technologie komunikacyjne, takie jak Voice over Internet Protocol (VoIP), do obsługi połączeń przychodzących i wychodzących oraz innych kanałów komunikacji, takich jak e-mail, czat i media społecznościowe.

Rozpoczęcie działalności wirtualnego call center z domu może być idealną opcją dla tych, którzy chcą być swoim szefem i mieć swobodę pracy z dowolnego miejsca. Jednoosobowe centrum obsługi telefonicznej może być rentowne i zrównoważone dzięki odpowiedniej technologii i zasobom.

W tym przewodniku omówimy definicję wirtualnego centrum obsługi telefonicznej oraz korzyści wynikające z założenia takiego w domu. Przyjrzymy się również rodzajom firm call center, które jedna osoba może prowadzić z domu, w tym obsłudze klienta, wsparciu technicznym, sprzedaży i nie tylko.

ZALETY ROZPOCZĘCIA DZIAŁALNOŚCI W WIRTUALNYM CALL CENTER Z DOMU

Rozpoczęcie działalności wirtualnego call center z domu oferuje przedsiębiorcom kilka korzyści, w tym:

Wirtualne call center z domu może zapewnić opłacalne i elastyczne rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy chcą zapewnić wysokiej jakości obsługę klienta i rozwijać swoją działalność.

RODZAJE DZIAŁALNOŚCI CALL CENTER, KTÓRE MOŻNA PROWADZIĆ Z DOMU

To tylko kilka przykładów z wielu firm call center, które może obsługiwać jedna osoba z domu:

 1. Usługa wirtualnego recepcjonisty: Usługa wirtualnego recepcjonisty może być prowadzona z domu przez jedną osobę za pomocą systemu telefonicznego VoIP z funkcjami kierowania i odbierania połączeń. Wirtualny recepcjonista może odbierać telefony w imieniu małych firm i obsługiwać zapytania klientów, spotkania i inne zadania administracyjne.
 2. Usługa telemarketingowa: Usługa telemarketingowa może być obsługiwana przez jedną osobę z domu za pomocą systemu telefonicznego VoIP z funkcjami połączeń wychodzących. Telemarketer może docierać do potencjalnych klientów, promować produkty lub usługi oraz generować leady biznesowe.
 3. Obsługa klienta: Obsługa klienta może być zarządzana przez jedną osobę z domu za pomocą systemu telefonicznego VoIP z funkcjami call center, takimi jak kolejkowanie połączeń, IVR i nagrywanie rozmów. Przedstawiciel obsługi klienta może obsługiwać zapytania klientów, rozwiązywać problemy techniczne i dostarczać klientom informacje o produktach lub usługach.
 4. Usługa pomocy technicznej: Usługa pomocy technicznej może być obsługiwana przez jedną osobę z domu za pomocą systemu telefonicznego VoIP z zaawansowanymi funkcjami call center, takimi jak udostępnianie ekranu i wideokonferencje. Przedstawiciel pomocy technicznej może zdalnie rozwiązywać problemy z oprogramowaniem lub sprzętem, pomagać klientom w instalacjach produktów i udzielać wskazówek technicznych.
 5. Usługa sekretarki: Usługa sekretarki może być prowadzona przez jedną osobę z domu za pomocą systemu telefonicznego VoIP z funkcjami odpowiadania na żywo. Przedstawiciel serwisu może odbierać połączenia w imieniu firm i udzielać ogólnych informacji, odbierać wiadomości i przekazywać połączenia zgodnie z wymaganiami klienta.
 6. Serwis odczytów psychologicznych: Usługa czytania psychicznego może być obsługiwana przez jedną osobę z domu za pomocą systemu telefonicznego VoIP z funkcjami call center, takimi jak nagrywanie rozmów i planowanie. Czytnik psychiczny może oferować klientom odczyty tarota, odczyty astrologii lub inne rodzaje usług psychicznych.
 7. Usługi doradcze i terapeutyczne: Usługa doradztwa i terapii może być prowadzona przez jedną osobę z domu za pomocą systemu telefonicznego VoIP z funkcjami wideokonferencji i współdzielenia ekranu. Doradca lub terapeuta może oferować zdalne sesje doradcze dla klientów, pomagając im w kwestiach zdrowia psychicznego lub wyzwaniach życiowych.
 8. Usługa tłumaczeniowa: Pojedyncza osoba z domu może zarządzać usługą tłumaczeniową za pomocą systemu telefonicznego VoIP z funkcjami nagrywania rozmów i przesyłania plików. Tłumacz może świadczyć zdalne usługi tłumaczeniowe dla klientów, tłumacząc dokumenty lub tłumacząc rozmowy w różnych językach.
 9. Usługa zakupów osobistych: usługa zakupów osobistych może być prowadzona przez jedną osobę z domu za pomocą systemu telefonicznego VoIP z funkcjami czatu na żywo lub przesyłania wiadomości. Personal shopper może komunikować się z klientami zdalnie, pomagając im w zakupach, udzielając porad czy dokonując zakupów w ich imieniu.
 10. Obsługa księgowa: Jedna osoba może prowadzić księgowość z domu za pomocą systemu telefonicznego VoIP z funkcjami nagrywania rozmów i integracji oprogramowania księgowego. Księgowy może świadczyć usługi zdalnej obsługi księgowej klientom, pomagając im w zarządzaniu finansami i zadaniami księgowymi.

JAK ROZPOCZĄĆ DZIAŁALNOŚĆ W WIRTUALNYM CENTRUM TELEFONICZNYM Z DOMU

Stworzenie wirtualnego centrum telefonicznego z domu wymaga starannego planowania i przygotowania. Oto kroki, które musisz wykonać:

Krok 1: Zidentyfikuj swoją niszę i rynek docelowy

Zidentyfikowanie swojej niszy i rynku docelowego ma kluczowe znaczenie przy rozpoczynaniu wirtualnego call center z domu. Obejmuje określenie konkretnego rodzaju działalności call center, którą chcesz prowadzić, oraz zrozumienie unikalnych potrzeb docelowych klientów. W ten sposób możesz dostosować swoje usługi do ich konkretnych potrzeb, co zwiększy satysfakcję klientów i pomoże Twojej firmie wyróżnić się na tle konkurencji.

Aby określić swoją niszę, weź pod uwagę swoją wiedzę, umiejętności i zainteresowania. Na przykład, jeśli masz doświadczenie w obsłudze klienta, możesz chcieć rozpocząć działalność w call center, która koncentruje się na zapewnianiu wyjątkowej obsługi klienta. Alternatywnie, jeśli masz pasję do sprzedaży, możesz stworzyć call center specjalizujące się w telemarketingu lub generowaniu leadów.

Po zidentyfikowaniu swojej niszy niezbędne jest zdefiniowanie rynku docelowego. Obejmuje to badanie danych demograficznych potencjalnych klientów, takich jak wiek, płeć, lokalizacja i poziom dochodów, a także ich potrzeb i problemów. W ten sposób możesz pogłębić zrozumienie swoich klientów i dostosować swoje usługi do ich konkretnych potrzeb. Zwiększy to zadowolenie klientów i pomoże skuteczniej ukierunkować działania marketingowe, co z czasem przyczyni się do rozwoju Twojej firmy.

Krok 2: Skonfiguruj swoje domowe biuro

Skonfigurowanie dedykowanego biura domowego ma kluczowe znaczenie dla rozpoczęcia działalności wirtualnego call center z domu. Zapewnia ciche i komfortowe środowisko pracy, które jest niezbędne do produktywności i utrzymania profesjonalnego wizerunku podczas komunikacji z klientami.
Oto lista sprzętu i aspektów, które należy wziąć pod uwagę podczas konfigurowania biura domowego dla wirtualnego call center:

 • Komputer: Niezawodny komputer stacjonarny lub laptop jest niezbędny do pracy wirtualnego call center.
 • Szybkie łącze internetowe: Szybkie i niezawodne łącze internetowe zapewnia wyraźną komunikację podczas rozmów.
 • Zestaw słuchawkowy: Dobrej jakości zestaw słuchawkowy jest niezbędny do komunikowania się z klientami i minimalizowania hałasu w tle.
 • Biurko: Solidne i wygodne biurko zapewni dedykowane miejsce do pracy.
 • Krzesło: Wygodne i ergonomiczne krzesło jest niezbędne do dłuższego siedzenia.
 • Kamera internetowa i mikrofon: Prawdą jest, że większość komputerów stacjonarnych ma wbudowaną kamerę internetową i mikrofon, ale jakość tych komponentów może się znacznie różnić. W przypadku wirtualnego centrum telefonicznego niezbędne jest posiadanie wysokiej jakości dźwięku i obrazu, aby zapewnić wyraźną komunikację z klientami i klientami. Ponadto posiadanie oddzielnego sprzętu może pozwolić na większą elastyczność w umieszczaniu i pozycjonowaniu, poprawiając ogólne wrażenia użytkownika.
 • Właściwe oświetlenie: dobrze oświetlone miejsce pracy jest ważne dla produktywności i zmniejszenia zmęczenia oczu.
 • Przechowywanie plików: Uporządkuj swoją pracę dzięki opcjom przechowywania plików, takim jak szafki, szuflady lub półki.
 • Drukarka i skaner: Są przydatne do drukowania i skanowania dokumentów.
 • Oprogramowanie: w zależności od używanego oprogramowania call center może być konieczne zakupienie lub zainstalowanie określonych programów.
 • Zezwolenia lub licencje: Skontaktuj się z lokalnymi władzami, aby ustalić, czy potrzebujesz zezwoleń lub licencji na prowadzenie wirtualnego centrum telefonicznego z domu.

Dzięki odpowiedniemu planowaniu i przydzielaniu czasu i zasobów możesz zapewnić, że Twoje biuro domowe będzie bezpiecznym i produktywnym miejscem pracy, pomagając w rozwoju wirtualnego call center.

Krok 3: Wybierz dostawcę VoIP z funkcjami call center

Wybór odpowiedniego dostawcy VoIP ma kluczowe znaczenie przy tworzeniu wirtualnego call center. Dostawca VoIP z funkcjami call center może zapewnić narzędzia i usługi niezbędne do efektywnego zarządzania połączeniami. Poszukaj dostawcy, który oferuje takie funkcje, jak kolejkowanie połączeń, przekierowywanie połączeń, nagrywanie rozmów i raportowanie w czasie rzeczywistym.

Ponadto ważne jest, aby wziąć pod uwagę inne kluczowe czynniki. Przede wszystkim usługodawca musi oferować wsparcie w Twoim języku, abyś mógł skutecznie się z nim komunikować w przypadku pojawienia się jakichkolwiek problemów.

Oprócz wsparcia językowego poszukaj dostawcy, który oferuje szeroki zakres numerów geograficznych i niegeograficznych na całym świecie, zwłaszcza jeśli planujesz oferować swoje usługi na całym świecie. Upewnij się, że dostawca może łatwo skonfigurować te numery dla Ciebie i że jakość połączeń jest wysoka.

Innym ważnym aspektem, który należy wziąć pod uwagę, są zaawansowane funkcje, takie jak IVR (interaktywna odpowiedź głosowa), integracje z innym oprogramowaniem i inne narzędzia zwiększające ogólną funkcjonalność wirtualnego call center. Upewnij się, że dostawca może zaoferować te funkcje, które są zgodne z Twoimi potrzebami biznesowymi. Na koniec warto przeczytać recenzje i porównać plany cenowe, aby znaleźć najlepsze dopasowanie do budżetu i wymagań.

Krok 4. Skonfiguruj system telefoniczny VoIP

Skonfigurowanie systemu telefonicznego VoIP jest kluczowym krokiem w rozpoczęciu działalności wirtualnego call center. Jak powiedzieliśmy wcześniej, wybór niezawodnego dostawcy VoIP z funkcjami call center jest kluczem do sukcesu Twojej firmy. Po wybraniu dostawcy pomoże on w skonfigurowaniu systemu telefonicznego VoIP, aby upewnić się, że spełnia on specyficzne potrzeby Twojej firmy.

Podczas procesu konfiguracji musisz skonfigurować ustawienia przekierowywania połączeń, skonfigurować numery wewnętrzne dla agentów i dostosować system IVR (Interactive Voice Response). Ważne jest, aby upewnić się, że system telefoniczny VoIP jest prawidłowo skonfigurowany do obsługi połączeń przychodzących i wychodzących oraz że bezproblemowo integruje się z dodatkowym oprogramowaniem lub narzędziami, które planujesz wykorzystać w swojej firmie.

Z pomocą dostawcy VoIP konfiguracja systemu telefonicznego powinna przebiegać płynnie i łatwo, umożliwiając skupienie się na zapewnieniu doskonałej obsługi klienta.

Krok 5: Opracuj biznesplan

Opracowanie solidnego biznesplanu i strategii marketingowej ma kluczowe znaczenie dla sukcesu każdej firmy zajmującej się wirtualnym call center. Biznesplan pomoże ci zdefiniować cele, przedstawić usługi i ceny, określić rynek docelowy i zidentyfikować przewagę konkurencyjną. Pomoże Ci również przewidzieć wyzwania i opracować strategie ich przezwyciężenia.

Twoja strategia marketingowa powinna koncentrować się na budowaniu świadomości marki i przyciąganiu potencjalnych klientów. Może to obejmować utworzenie strony internetowej, obecność w mediach społecznościowych i inne formy marketingu online. Możesz także uczestniczyć w konferencjach i wydarzeniach branżowych, nawiązywać kontakty z innymi profesjonalistami w swojej dziedzinie i oferować promocyjne rabaty, aby przyciągnąć nowych klientów.

Stale oceniaj i dostosowuj swoją strategię marketingową w oparciu o wyniki, które widzisz i opinie, które otrzymujesz od swoich klientów. Dzięki dobrze opracowanemu biznesplanowi i strategii marketingowej będziesz lepiej przygotowany do odniesienia sukcesu w konkurencyjnym świecie biznesowym wirtualnego call center.

SAMODZIELNE PROWADZENIE WIRTUALNEGO BIZNESU CALL CENTER

Samodzielne prowadzenie wirtualnego call center wymaga dużej wielozadaniowości i umiejętności efektywnego zarządzania czasem.

Aby obsługiwać zapytania klientów, spotkania i inne zadania administracyjne, powinieneś mieć system organizowania i ustalania priorytetów swojej pracy. Wykorzystaj oprogramowanie do zarządzania relacjami z klientami (CRM) do śledzenia informacji o klientach, terminów i zapytań.

Skonfiguruj system planowania, aby upewnić się, że spotkania są ustalane i dotrzymywane, oraz przydzielaj zadania priorytetowe, aby mieć pewność, że zostaną ukończone na czas. Bycie na bieżąco z zadaniami administracyjnymi jest ważne dla zapewnienia satysfakcji klienta i utrzymania profesjonalnego wizerunku.

Aby skutecznie zarządzać swoim czasem i produktywnością, ustal rutynę i trzymaj się jej. Ustaw konkretne godziny pracy i przerwy oraz unikaj rozpraszania uwagi w godzinach pracy.

Wykorzystaj techniki zarządzania czasem, takie jak metoda Pomodoro, która polega na pracy w 25-minutowych odstępach i robieniu 5-minutowej przerwy pomiędzy nimi. Dbaj o siebie fizycznie i psychicznie, aby utrzymać produktywność i uniknąć wypalenia zawodowego. Rób regularne przerwy, ćwicz fizycznie i ćwicz techniki radzenia sobie ze stresem.

W miarę rozwoju firmy może być konieczne włączenie nowych agentów, aby obsłużyć zwiększone obciążenie pracą. Rozważ zatrudnienie zdalnych agentów do pracy z domu. Stworzenie systemu szkolenia i zarządzania zdalnymi agentami, w tym zapewnienie im niezbędnego sprzętu i oprogramowania. Korzystaj z narzędzi do współpracy, takich jak wideokonferencje i oprogramowanie do zarządzania projektami, aby pozostać w kontakcie ze swoim zespołem i zapewnić wydajną komunikację.

PROCESY I PROCEDURY

Ustanowienie procesów i procedur jest niezbędne dla sukcesu wirtualnego centrum telefonicznego. Obejmuje zdefiniowanie procesów i procedur obsługi połączeń, opracowanie skryptów i wytycznych dla agentów (nawet jeśli jesteś jedynym agentem) oraz ustanowienie procedur zapewniania jakości.

Zdefiniowanie procesów i procedur obsługi połączeń polega na stworzeniu zestawu wytycznych dotyczących obsługi różnych rodzajów połączeń, takich jak zapytania klientów czy połączenia sprzedażowe. Zapewnia to spójną obsługę wszystkich połączeń i zapewnia ustandaryzowaną obsługę klienta.

Ważne jest również opracowywanie skryptów i wytycznych. Pomaga zapewnić, że agenci przekazują właściwy przekaz i prezentują spójny wizerunek marki. Może to obejmować wskazówki dotyczące obsługi wymagających klientów lub prezentowania ofert sprzedaży.

Ustanowienie procedur zapewniania jakości obejmuje monitorowanie rozmów telefonicznych w celu zapewnienia, że Ty lub zatrudnieni przez Ciebie agenci przestrzegają procedur i zapewniają wysokiej jakości obsługę klienta. Może to obejmować regularne monitorowanie połączeń, ankiety opinii klientów i oceny wydajności agentów. Ustanawiając procedury zapewniania jakości, możesz zidentyfikować obszary wymagające poprawy i zapewnić wysoki poziom obsługi klienta.

MONITOROWANIE I POMIAR WYDAJNOŚCI

Niezależnie od tego, czy zatrudniasz agentów, czy jesteś agentem solo, monitorowanie i mierzenie wydajności jest niezbędne, aby zapewnić sukces Twojej wirtualnej działalności call center.

Ustalenie wskaźników wydajności i celów ma kluczowe znaczenie dla oceny skuteczności Twojego call center. Jeśli zatrudniasz agentów, jasno komunikuj swoje oczekiwania i regularnie udzielaj im informacji zwrotnych oraz udzielaj coachingu, aby pomóc im poprawić ich wyniki.

Oprócz ustalania wskaźników i celów należy monitorować i mierzyć wydajność za pomocą analiz i raportów. Te dane mogą pomóc Ci zidentyfikować obszary, w których Twoja firma przoduje, i obszary, które wymagają poprawy.

Informacje te mogą być wykorzystywane przez agentów indywidualnych w celu dopracowania ich procesów i poprawy obsługi klienta. W przypadku firm zatrudniających agentów informacje te mogą służyć do przekazywania opinii agentów i poprawy ogólnej wydajności call center.

WNIOSEK

Rozpoczęcie działalności wirtualnego call center z domu może być trudnym, ale satysfakcjonującym przedsięwzięciem. Identyfikując swoją niszę i rynek docelowy, konfigurując swoje biuro domowe, wybierając dostawcę VoIP z funkcjami call center, opracowując biznesplan i strategię marketingową oraz ustanawiając procesy i procedury, możesz z powodzeniem prowadzić biznes wirtualnego call center samodzielnie lub z pomocą zespół zdalnych agentów.

Monitorowanie i mierzenie wydajności jest również kluczowe, niezależnie od tego, czy zatrudniasz agentów, czy jesteś agentem solo. Ustanawiając wskaźniki i cele wydajności, monitorując i mierząc wydajność za pomocą analiz i raportów oraz zapewniając agentom regularne informacje zwrotne i szkolenia, możesz zapewnić wydajne i efektywne działanie wirtualnego centrum telefonicznego.

Przyszłe możliwości rozwoju dla wirtualnych centrów telefonicznych są ogromne, z potencjałem globalnej ekspansji i świadczenia usług klientom na całym świecie.

Zalecamy wypróbowanie VoIPstudio na potrzeby wirtualnego call center. Dzięki przyjaznemu dla użytkownika interfejsowi, zaawansowanym funkcjom i niezawodnemu wsparciu w różnych językach, VoIPstudio może pomóc w podniesieniu biznesu wirtualnego call center na wyższy poziom.

Wszystko gotowe żeby skorzystać z VoIPstudio?

Zacznij darmowy 30 dniowy okres próbny, bez podawania danych karty kredytowej!

Tysiące firm na całym świecie zaufało VoIPstudio oraz powierzyło nam swoją komunikację biznesową. Dlaczego nie zaufasz nam i Ty?

Tysiące firm na całym świecie zaufało VoIPstudio oraz powierzyło nam swoją komunikację biznesową. Dlaczego nie zaufasz nam i Ty?

Rozpocznij okres próbny! Rozpocznij darmowy 30 dniowy okres próbny

Rozpocznij darmowy 30 dniowy okres próbny teraz, dane Twojej karty kredytowej nie są potrzebne!