Do szybkiego poczytania | 17/05/2022

Co to jest zestaw słuchawkowy VoIP? Rodzaje i korzyści

VoIP phone service background
Usługa VoIP

Do tej pory większość organizacji biznesowych przeszła z linii stacjonarnych na systemy telefoniczne VoIP. Technologia umożliwia użytkownikom wykonywanie i odbieranie połączeń na komputerze bez konieczności korzystania z dedykowanego telefonu stacjonarnego lub telefonicznego. VoIP jest znacznie bardziej opłacalny niż analogowe telefony stacjonarne i pozwala obniżyć koszty zakupu sprzętu lub linii telefonicznych.

Biorąc to pod uwagę, nadal możesz kupować lub używać akcesoria VoIP, które poprawiają jakość połączeń dla użytkowników. Zestawy słuchawkowe VoIP, aplikacje mobilne i telefony konferencyjne pomagają firmom lepiej wykorzystać ich system VoIP.

CZYM JEST ZESTAW SŁUCHAWKOWY VOIP?

Chociaż wiele połączeń VoIP odbywa się między dwoma komputerami, za pośrednictwem VoIP można również dzwonić na telefony stacjonarne i komórkowe. Jedną z największych zalet VoIP jest to, że punktami końcowymi (gdzie rozpoczynają się i kończą połączenia) może być cokolwiek, niekoniecznie komputer. Może to być laptop, komputer stacjonarny, telefon stacjonarny VoIP, telefon komórkowy lub zestaw słuchawkowy VoIP.

Wiele firm lubi udostępniać telefony VoIP niektórym użytkownikom, którzy wykonują dużo połączeń w ciągu dnia pracy. Biuro może mieć kombinację telefonów VoIP, komputerów, zestawów słuchawkowych VoIP i telefonów konferencyjnych, w zależności od budżetu i potrzeb.

Właściwie więc, czym jest zestaw słuchawkowy VoIP? Typowy zestaw słuchawkowy VoIP ma małą słuchawkę (lub dwie) i mini-mikrofon, który umożliwia użytkownikom wykonywanie połączeń VoIP. Większość zestawów słuchawkowych wygląda podobnie do bezprzewodowych zestawów słuchawkowych używanych do telefonów komórkowych, a nawet telefonów stacjonarnych. Główną różnicą jest to, że są zoptymalizowane do pracy z technologią VoIP.

JAK DZIAŁAJĄ ZESTAWY SŁUCHAWKOWE VOIP?

Zestawy słuchawkowe VoIP nie są zbyt skomplikowanym sprzętem. Zwykle składają się z jednego lub dwóch nauszników i mikrofonu. Zestaw słuchawkowy VoIP można podłączyć do komputera lub telefonu przez port USB. Umożliwia komunikację z urządzeniem bazowym, a także może ładować zestaw słuchawkowy, gdy jest podłączony.

Bezprzewodowe zestawy słuchawkowe nie wymagają przewodów i zazwyczaj używają Bluetooth do łączenia się z urządzeniem bazowym. Eliminuje to potrzebę przebywania blisko komputera i pozwala użytkownikom chodzić podczas rozmowy. Ale oznacza to, że zestaw słuchawkowy musi być ładowany osobno, gdy bateria się wyczerpie.

Większość zestawów słuchawkowych VoIP jest typu plug and play, nie wymagając żadnej instalacji ani konfiguracji dla użytkowników. Jednak niektóre zestawy słuchawkowe mogą być dostarczane ze sterownikami zapewniającymi zgodność lub małymi aplikacjami oferującymi dodatkowe funkcje.

ZALETY KORZYSTANIA Z ZESTAWÓW VOIP

Zestawy słuchawkowe VoIP oferują wiele korzyści tym, którzy wykonują dużo połączeń w ciągu dnia, zwłaszcza osobom zajmującym się obsługą klienta, sprzedażą i innymi stanowiskami związanymi z klientami. Nawet jeśli nie wykonujesz wielu połączeń, niektórzy użytkownicy spędzają dużo czasu na prezentowaniu swoim zespołom lub zdalnym szkoleniu innych pracowników. Zestawy słuchawkowe VoIP to idealne akcesoria zwiększające komfort, produktywność i eliminujące niektóre problemy związane z odbieraniem połączeń.

Pozostań w kontakcie

Wyobraź sobie osobę wsparcia technicznego, która przez cały dzień musi odbierać telefony od klientów. Mogą łatwo przegapić połączenia, jeśli odsuną się od komputera nawet na minutę. Zestawy słuchawkowe VoIP umożliwiają użytkownikom szybkie odbieranie połączeń z dowolnego miejsca. Nie muszą biegać z powrotem do komputera, aby porozmawiać z klientami. Możesz nawet skonfigurować zestaw słuchawkowy do automatycznego odbierania połączeń, chociaż większość zestawów słuchawkowych ma przycisk do rozpoczynania i kończenia połączeń.

Rozmowy w trybie głośnomówiącym

Pamiętasz, kiedy musiałeś niezręcznie trzymać zestaw słuchawkowy przy uchu, podczas gdy musiałeś robić notatki? Albo dyskomfort w czasie długiej rozmowy konferencyjnej? Pożegnaj te czasy dzięki zestawom słuchawkowym VoIP. Zestawy słuchawkowe VoIP są przeznaczone do wielogodzinnego użytkowania, dlatego zaprojektowano je z myślą o komforcie. Wyściełane nauszniki i lekkie opaski na głowę oznaczają, że podczas rozmowy możesz robić notatki bez żonglowania!

Popraw jakość połączeń

Dzięki szybkiemu łączu internetowemu i wystarczającej przepustowości połączenia VoIP są praktycznie nie do odróżnienia od telefonów stacjonarnych. Jednak nadal możesz słyszeć hałas w tle od innych osób w biurze, a nawet z ruchu ulicznego. Zestawy słuchawkowe z redukcją szumów mogą poprawić jakość połączeń dla wszystkich użytkowników, eliminując hałas z zewnątrz.

Te zestawy słuchawkowe umożliwiają również użytkownikom umieszczenie mikrofonu blisko ust podczas rozmowy. Zapewniają czystość i eliminują echo. Zestawy słuchawkowe VoIP są lepsze niż używanie komputera i głośników do rozmów telefonicznych, zwłaszcza jeśli chcesz, aby rozmowa była poufna lub prywatna.

Wydajność

Zestawy słuchawkowe VoIP zwiększają produktywność wszystkich użytkowników, zwłaszcza tych, którzy wykonują dziesiątki połączeń w ciągu dnia. Umożliwiają pracownikom wielozadaniowość podczas rozmowy. Mogą robić notatki, aby nie przegapić ważnych szczegółów. Mogą odejść od komputera, aby zaprezentować się zdalnej publiczności lub napisać coś na tablicy. Ułatwiają rozmowę bez użycia rąk i zapewniają mobilność, dzięki czemu użytkownicy nie są przywiązani do biurka. Jeśli masz 5 agentów pomocy technicznej, możesz łatwo zaoszczędzić setki godzin tygodniowo, po prostu przełączając się na zestawy słuchawkowe VoIP zamiast telefonów stacjonarnych.

RÓŻNE RODZAJE ZESTAWÓW SŁUCHAWKOWYCH

Zestawy słuchawkowe VoIP można kategoryzować na podstawie różnych parametrów, takich jak łączność, styl zestawu słuchawkowego, styl słuchawki i funkcje mikrofonu.

Przewodowe vs bezprzewodowe

Przewodowe zestawy słuchawkowe wymagają połączenia z telefonem lub komputerem za pomocą przewodu. Typ połączenia może być typu jack 2,5 mm, jack 3,5 mm, USB lub micro USB, a nawet zastrzeżonymi przejściówkami producenta. Złącza specyficzne dla danego dostawcy zablokują Cię w ich ekosystemie, przez co zmiana słuchawek jest droga, więc nie są one zbyt popularne.

Bezprzewodowe zestawy słuchawkowe zazwyczaj korzystają z technologii Bluetooth, ale niektóre mogą również korzystać z technologii DECT. Eliminuje to konieczność stosowania przewodów, ale wprowadza konieczność monitorowania naładowania baterii. Jeśli zapomnisz naładować zestaw słuchawkowy, możesz stracić cenny czas przed spotkaniem lub konferencją.

Jednouszne vs dwuuszne

Zestawy słuchawkowe jednouszne mają tylko jedną słuchawkę, którą można założyć na prawe lub lewe ucho. Wiele osób tak woli, ponieważ daje to jedno ucho wolne, aby odpowiedzieć szefowi lub współpracownikom w biurze. Jeśli jednak pracujesz w hałaśliwym otoczeniu lub obok innych osób również rozmawiasz przez telefon, to dwuuszne zestawy słuchawkowe są dobrym rozwiązaniem. Oferują dwie słuchawki, dzięki czemu uzyskasz lepszą czystość i głośność dźwięku.

Tuba głosowa vs redukcja szumów

Mikrofon jest tak samo ważny jak słuchawka do zestawu słuchawkowego. Standardowa tuba głosowa nie zawiera żadnych funkcji redukcji szumów. Jeśli nie jest to dla Ciebie ważne, te zestawy słuchawkowe są zazwyczaj tańsze. Zestawy słuchawkowe z redukcją szumów wykorzystują technologię filtrowania w celu zminimalizowania szumów tła. Chociaż są droższe, są niezbędne dla tych, którzy podróżują do pracy lub których środowisko pracy jest głośne.

Dodatkowo w niektórych zestawach słuchawkowych można znaleźć ramiona mikrofonu mobilnego. Pozwala to ustawić mikrofon blisko ust podczas rozmowy i z dala, gdy musisz zrobić coś takiego, jak napić się kawy.

Z opaską vs na ucho

Zestawy słuchawkowe VoIP są dostępne w dwóch różnych stylach noszenia. Jednym z nich jest standardowa konfiguracja zestawu słuchawkowego, jak typowe słuchawki muzyczne. Oferują wyściółkę wokół nauszników i pałąk przeznaczony do długotrwałego użytkowania. Użytkownicy mogą dostosować dopasowanie pałąka, wydłużając go lub skracając.

Nauszne zestawy słuchawkowe spoczywają na uchu lub wewnątrz ucha, w zależności od modelu. Niektórym ludziom nie podoba się ciężar opaski na głowę lub dotyk dwóch kawałków odcinających ich od otoczenia. Te zestawy słuchawkowe umożliwiają prowadzenie rozmów w trybie głośnomówiącym, a jednocześnie pozwalają użytkownikom trzymać słuch w gotowości przed szefem! Niektóre zestawy słuchawkowe przełączają się nawet między tymi dwoma stylami, dzięki czemu możesz wybrać tryb potrzebny do połączenia.

NAJLEPSZE ZESTAWY SŁUCHAWKOWE VOIP DLA TWOJEJ FIRMY

Wybór najlepszego zestawu słuchawkowego VoIP dla Twojej firmy zależy od kilku czynników, w tym:

  1. Budżet
  2. Opcje łączności
  3. Cechy
  4. Jakość dźwięku
  5. Czas ładowania
  6. Ruchliwość

Możesz otrzymać zestawy słuchawkowe z dowolną kombinacją funkcji, takich jak bezprzewodowe, nauszne słuchawki z redukcją szumów lub przewodowe, dwa nauszniki z elastycznym ramieniem mikrofonowym. Ogólnie rzecz biorąc, bezprzewodowe i redukujące hałas zestawy słuchawkowe są droższe. Zapłacisz też więcej za kompaktowe zestawy słuchawkowe, które szybko się ładują lub oferują dodatkowe akcesoria, takie jak pilot.

Możesz potrzebować niedrogich przewodowych zestawów słuchawkowych dla niektórych pracowników i zainwestować w wyższej klasy zestawy dla kadry kierowniczej. Logitech H600 i Logitech H390 to dobre opcje, jeśli budżet jest mniejszy niż 400 PLN. Są wygodne do długiego użytkowania, a te pierwsze mają nawet opcje bezprzewodowe lub przewodowe.

Jeśli ważniejsza jest jakość dźwięku lub redukcja szumów, idealnym wyborem będą Microsoft LifeChat LX-6000 lub Plantronics Voyager Stereo 4220 UC. Zestaw słuchawkowy Microsoftu jest dość przystępny (mniej niż 200 PLN), ale Plantronics jest wyceniony nieco wyżej (około 450 PLN).

Dla użytkowników ceniących mobilność, zasięg sieci bezprzewodowej i czasy ładowania mogą być bardzo istotne. W takim przypadku Plantronics CS540 oferuje dobry zasięg do 350 stóp. Z drugiej strony Sennheiser SC 630 oferuje naprawdę szybkie czasy ładowania (1 godzina), a Sennheiser MB 660 UC MS pozwala na do 30 godzin rozmów na jednym ładowaniu.

Nie ma jednego najlepszego zestawu słuchawkowego VoIP dla wszystkich użytkowników w każdych okolicznościach. Nie wszyscy cenią te same funkcje w zestawie słuchawkowym. Dlatego wybieraj ostrożnie i pomóż swoim pracownikom w pełni wykorzystać swój firmowy system telefoniczny.

Jeśli potrzebujesz więcej informacji lub pomocy w wyborze najlepszego zestawu słuchawkowego dla Twojej firmy, skontaktuj się z nami pod adresem VoIPstudio.com

Wszystko gotowe żeby skorzystać z VoIPstudio?

Zacznij darmowy 30 dniowy okres próbny, bez podawania danych karty kredytowej!

Tysiące firm na całym świecie zaufało VoIPstudio oraz powierzyło nam swoją komunikację biznesową. Dlaczego nie zaufasz nam i Ty?

Tysiące firm na całym świecie zaufało VoIPstudio oraz powierzyło nam swoją komunikację biznesową. Dlaczego nie zaufasz nam i Ty?

Rozpocznij okres próbny! Rozpocznij darmowy 30 dniowy okres próbny

Rozpocznij darmowy 30 dniowy okres próbny teraz, dane Twojej karty kredytowej nie są potrzebne!