Do szybkiego poczytania | 28/03/2023

Integracja VoIP i CRM: doskonalenie zespołów marketingu i sprzedaży

VoIP phone service background
Komunikacja w biznesie

Integracja VoIP z innymi aplikacjami stała się kluczowa w rozwoju biznesu, zwłaszcza w sprzedaży i marketingu. W szczególności wdrożenie rozwiązań CRM i VoIP umożliwiło większą optymalizację i efektywność procesów obsługi klienta. Doprowadziło to do automatyzacji różnych zadań, które wcześniej były wykonywane ręcznie.

KORZYŚCI Z INTEGRACJI VOIP I CRM DLA ZESPOŁÓW MARKETINGU I SPRZEDAŻY

Integracja VoIP i CRM oferuje kilka istotnych korzyści dla zespołów marketingu i sprzedaży. Oto kilka najistotniejszych z nich:

 • Większa efektywność zarządzania rozmowami: pozwala efektywniej obsługiwać i nagrywać rozmowy, ponieważ wszystkie dane kontaktowe klienta i historia interakcji znajdują się w jednym miejscu. Zmniejsza to czas poświęcany na zarządzanie połączeniami i zwiększa czas dostępny na sprzedaż i obsługę klienta.
 • Popraw jakość interakcji z klientami: możesz uzyskać dostęp w czasie rzeczywistym do cennych informacji, takich jak dane kontaktowe klienta, historia zakupów, zainteresowania i preferencje. Informacje te umożliwiają zespołom dostarczanie spersonalizowanej i odpowiedniej obsługi klienta, poprawiając jakość interakcji i zwiększając zadowolenie klienta.
 • Zwiększona efektywność zespołów sprzedaży i marketingu: umożliwia skuteczniejsze śledzenie leadów i szans sprzedażowych. Automatyzacja procesów i dostępność cennych informacji w czasie rzeczywistym poprawiają efektywność zespołu i zwiększają współczynniki konwersji.
 • Usprawniona współpraca i komunikacja między zespołami: ułatwia współpracę i komunikację między zespołami sprzedaży i marketingu. Dostępność informacji w czasie rzeczywistym i automatyzacja procesów zwiększa wydajność i ogranicza potrzebę niepotrzebnej komunikacji między zespołami.
 • Redukcja kosztów: umożliwia firmom redukcję kosztów poprzez wyeliminowanie potrzeby stosowania oddzielnych systemów i procesów do obsługi połączeń i danych klientów. Ponadto automatyzacja procesów zmniejsza zapotrzebowanie na dodatkowy personel, co jeszcze bardziej obniża koszty.

VoIP i CRM: wydajna komunikacja i usprawnienie przepływu pracy

Połączenie technologii telefonii IP z oprogramowaniem do zarządzania relacjami z klientami tworzy rozwiązanie poprawiające efektywność komunikacji i usprawniające przepływy pracy. Oto kilka sposobów, w jakie ta integracja może to osiągnąć:

 • Rejestrowanie interakcji w czasie rzeczywistym: umożliwia zespołom marketingu i sprzedaży rejestrowanie interakcji z klientami w czasie rzeczywistym. Oznacza to, że m.in. dane kontaktowe, czas trwania rozmowy, data i godzina oraz treść rozmowy są automatycznie rejestrowane w systemie CRM. Oszczędza to personelowi ręcznego wprowadzania informacji kontaktowych i interakcji, oszczędzając czas i minimalizując możliwość wystąpienia błędów.
 • Automatyzacja zadań: może pomóc zautomatyzować zadania, które wcześniej były wykonywane ręcznie. Na przykład po odebraniu połączenia system VoIP może automatycznie zidentyfikować klienta i wyświetlić informacje kontaktowe oraz historię interakcji na ekranie. Ponadto CRM może wykorzystywać te informacje do generowania szans sprzedaży, dodawania nowych interakcji do konta klienta i wysyłania e-maili uzupełniających.
 • Komunikacja w czasie rzeczywistym: umożliwia komunikację w czasie rzeczywistym między zespołami sprzedaży i marketingu, co może korzystnie wpłynąć na pracę zespołową i podejmowanie decyzji. Gdy przedstawiciel handlowy odbiera połączenie, może wyświetlać informacje o kliencie w czasie rzeczywistym i udostępniać je członkom zespołu marketingowego w celu poprawy jakości obsługi klienta. Podobnie zespół marketingu może w czasie rzeczywistym przesyłać dane kontaktowe nowego potencjalnego klienta do zespołu sprzedaży, aby mógł on podjąć natychmiastowe działania.
 • Lepsza obsługa klienta: dzięki dostępowi do aktualnych i dokładnych informacji o klientach zespoły mogą zapewnić spersonalizowaną obsługę i szybko reagować na potrzeby klientów.

POPULARNE CRM, KTÓRE INTEGRUJĄ SIĘ Z VOIP

Kilka opcji CRM integruje się z VoIP, oferując firmom kompletne rozwiązanie do zarządzania relacjami z klientami. Poniżej znajduje się szczegółowa lista najpopularniejszych CRM, które integrują się z VoIP i jak te narzędzia mogą pomóc Twoim zespołom marketingu i sprzedaży.

Hubspot, Zoho i Salesforce to trzy popularne CRM oferujące integrację VoIP dla zespołów marketingu i sprzedaży. Ich popularność wśród firm wynika w dużej mierze z ich szerokiego wachlarza funkcji i cech ułatwiających zarządzanie relacjami z klientami oraz poprawiających efektywność zespołu.

Przyjrzyjmy się szczegółowo każdemu z nich poniżej.

JAK HUBSPOT INTEGRUJE SIĘ Z VOIP DLA MARKETINGU I SPRZEDAŻY

HubSpot oferuje wiele integracji VoIP, umożliwiając zespołom marketingu i sprzedaży wykonywanie i odbieranie połączeń bezpośrednio z platformy CRM. Te integracje VoIP są wykonywane za pośrednictwem aplikacji innych firm, które można łatwo połączyć z HubSpot.

Dzięki integracji VoIP w HubSpot użytkownicy mogą przeglądać wszystkie interakcje połączeń w ramach swojego konta i nawiązywać połączenia bezpośrednio z platformy. Ponadto informacje o rozmowie są automatycznie zapisywane w odpowiedniej zakładce kontaktu, co pozwala na lepsze zarządzanie relacjami z klientami.

Integracje HubSpot VoIP mogą również oferować inne zaawansowane funkcje, takie jak nagrywanie rozmów w celu szkolenia zespołów sprzedażowych i rozwoju umiejętności oraz możliwość śledzenia i analizowania połączeń przychodzących i wychodzących.

Zalety korzystania z integracji Hubspot VoIP

Wśród wielu korzyści dla zespołów marketingowych i sprzedażowych, jakie oferuje integracja Hubspot VoIP, wyróżniają się następujące:

 • Oszczędność czasu: użytkownicy mogą nawiązywać i odbierać połączenia bezpośrednio z pulpitu nawigacyjnego CRM, eliminując potrzebę przełączania narzędzi i usprawniając proces.
 • Zwiększona produktywność: dzięki pełnej integracji VoIP użytkownicy mogą w pełni korzystać z funkcji dzwonienia, identyfikacji dzwoniącego i rejestrowania połączeń, zwiększając wydajność i produktywność.
 • Lepsza obsługa klienta: dzięki dostępowi do informacji kontaktowych po odebraniu połączenia zespoły marketingu i sprzedaży mogą zapewnić spersonalizowaną i dostosowaną uwagę do potrzeb klienta.
 • Kontrola jakości: możliwość dołączania nagrań rozmów do działań pozwala zespołowi sprzedaży monitorować jakość rozmów i wykrywać możliwości poprawy.
 • Automatyzacja procesów: integracja VoIP umożliwia automatyzację działań, takich jak rejestrowanie połączeń i poczty głosowej, unikając konieczności robienia tego ręcznie i oszczędzając czas na bardziej krytyczne czynności.

VoIPstudio integruje się z HubSpot

W VoIPstudio oferujemy możliwość integracji z HubSpot. Integracja VoIPstudio z HubSpot pozwala użytkownikom na wykonywanie i odbieranie połączeń bezpośrednio z pulpitu nawigacyjnego CRM, poprawiając produktywność i efektywność zespołu sprzedaży i marketingu. Nie jest wymagana instalacja dodatkowego oprogramowania, ponieważ widżet połączeń HubSpot obsługuje połączenia. Platforma VoIPstudio wysyła zdarzenia takie jak nieodebrane połączenia, wiadomości głosowe itp. bezpośrednio na konto HubSpot.

Funkcje integracji obejmują:

 • Wysyłanie zdarzeń połączeń, takich jak nieodebrane połączenia, wiadomości głosowe itp. bezpośrednio na konto HubSpot.
 • Funkcja „kliknij, aby połączyć”.
 • Identyfikator dzwoniącego z automatycznym dopasowywaniem identyfikatora dzwoniącego.
 • Automatyczne rejestrowanie połączeń jako Działania.
 • Dołącz nagrania rozmów do Działań na potrzeby szkolenia lub kontroli jakości.
 • Automatyczne rejestrowanie wiadomości poczty głosowej jako Działania.

Przewodnik krok po kroku, jak skonfigurować integrację Hubspot VoIP: przykład VoIPstudio

Aby skonfigurować integrację HubSpot CRM z VoIPstudio, musisz najpierw posiadać konto HubSpot. Jeśli nadal musisz je zdobyć, możesz je utworzyć tutaj.

Następnie zaloguj się na swoje konto VoIPstudio z poziomu Panelu Administracyjnego i wykonaj poniższe czynności:

 1. Przejdź do „Integracje”.
 2. Kliknij przycisk „Włącz integrację HubSpot”.
 3. Możesz wybrać, jakie działania będą rejestrowane w HubSpot CRM: działania dla połączeń przychodzących, wychodzących i nieodebranych, działania dla nagrań rozmów, czy działania dla poczty głosowej.
 4. Wybierz użytkowników, których chcesz zaprosić do połączenia z HubSpot.
 5. Kliknij „Wyślij zaproszenie”. Zobaczysz również aktualny status zaproszenia w siatce zaproszeń HubSpot.
 6. Powinieneś otrzymać wiadomość e-mail z linkiem do zaproszenia. Alternatywnie kliknij „Połącz z HubSpot” na pasku powiadomień u góry VoIPstudio.
 7. Po kliknięciu łącza w wiadomości e-mail lub pasku powiadomień zostaniesz przekierowany na stronę logowania do HubSpot.
 8. Zaloguj się do HubSpot za pomocą swoich poświadczeń.
 9. Kliknij „Połącz aplikację”, aby włączyć integrację VoIPstudio.
 10. Zostaniesz przekierowany na swoje konto VoIPstudio, a po udanej autoryzacji powinieneś zobaczyć wyskakujące okienko.
 11. Status autoryzacji użytkownika powinien zmienić się na potwierdzony.
 12. Gdy co najmniej jeden użytkownik jest autoryzowany, pojawi się opcja synchronizacji kontaktów, umożliwiająca wstawianie i pobieranie danych kontaktowych.

Więcej informacji na temat integracji VoIPstudio z Hubspot CRM można znaleźć w naszym podręczniku administratora.

JAK ZOHO INTEGRUJE SIĘ Z VOIP W MARKETINGU I SPRZEDAŻY

Zoho ma natywną integrację VoIP, która umożliwia zespołom marketingu i sprzedaży wykonywanie i odbieranie połączeń z platformy CRM.
Integracja ta odbywa się za pośrednictwem oferowanej przez Zoho funkcjonalności „Telefonia”, która umożliwia korzystanie z systemu VoIP do połączeń. Użytkownicy mogą wykonywać i odbierać połączenia bezpośrednio z platformy CRM, oszczędzając czas i zwiększając produktywność.
Wśród funkcji oferowanych przez tę integrację jest identyfikacja rozmówcy przychodzącego, nagrywanie rozmów i możliwość generowania raportów połączeń. Ponadto użytkownicy mogą nawiązywać połączenia za pomocą jednego kliknięcia, co pozwala im szybko i łatwo kontaktować się z klientami.
Integracja VoIP Zoho umożliwia również integrację z innymi kanałami komunikacji, takimi jak e-mail i czat, umożliwiając zespołom sprzedaży i marketingu pełny wgląd w historię interakcji z klientami.

Korzyści płynące z zastosowania integracji Zoho VoIP dla zespołów sprzedaży i marketingu

Integracja Zoho VoIP oferuje zespołom marketingu i sprzedaży kilka korzyści, w tym:

 • Zwiększona wydajność i produktywność: integracja umożliwia użytkownikom nawiązywanie i odbieranie połączeń bezpośrednio z pulpitu nawigacyjnego Zoho CRM, eliminując konieczność ciągłego przełączania platform i oszczędzając czas.
 • Większa widoczność i kontrola: użytkownicy mogą uzyskać dostęp do funkcji VoIP, takich jak identyfikacja rozmówcy, rejestrowanie połączeń i nagrywanie rozmów, co daje im lepszą kontrolę i wgląd w historię komunikacji z klientem.
 • Poprawa jakości obsługi klienta: zespoły ds. sprzedaży i marketingu mogą generować raporty połączeń i uzyskiwać dostęp do pełnej historii interakcji z klientami, co umożliwia im świadczenie bardziej spersonalizowanych usług o wysokiej jakości.
 • Integracja z innymi kanałami komunikacji: integracja VoIP z Zoho umożliwia integrację z innymi kanałami komunikacji, takimi jak e-mail i czat, umożliwiając zespołom pełny wgląd w historię interakcji z klientami.

VoIPstudio integruje się z Zoho

W VoIPstudio możesz zintegrować Zoho Desk z naszą platformą. Dzięki temu możesz korzystać z platformy VoIP do wykonywania i odbierania połączeń bezpośrednio z pulpitu nawigacyjnego Zoho CRM.

Ta integracja umożliwia użytkownikom dostęp do funkcji VoIP, takich jak identyfikacja dzwoniącego, rejestrowanie połączeń i nagrywanie rozmów bez przełączania platform. Mogą również generować raporty połączeń i wykonywać połączenia za pomocą jednego kliknięcia.

Ponadto integracja VoIPstudio z Zoho umożliwia integrację z innymi kanałami komunikacji.

Przewodnik krok po kroku, jak skonfigurować integrację Zoho VoIP: Przykład VoIPstudio

Konfiguracja integracji między Zoho i VoIPstudio jest bardzo prosta. Musisz aktywować integrację z pulpitu nawigacyjnego VoIPstudio i wysłać zaproszenia do pracowników, którzy potrzebują telefonii.

Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z samouczkiem wideo dotyczącym konfiguracji poniżej:

Lub, jeśli wolisz, możesz zapoznać się z naszym podręcznikiem administratora.

JAK SALESFORCE INTEGRUJE SIĘ Z VOIP W MARKETINGU I SPRZEDAŻY

Salesforce oferuje różne opcje integracji VoIP innych firm, umożliwiając zespołom marketingu i sprzedaży nawiązywanie i odbieranie połączeń bezpośrednio z platformy Salesforce.

Integracja VoIP odbywa się poprzez połączenie między platformą Salesforce a zewnętrznym dostawcą usług VoIP, który zapewnia możliwości komunikacyjne potrzebne do nawiązywania i odbierania połączeń telefonicznych przez Internet.

Po wdrożeniu integracji użytkownicy Salesforce mogą kliknąć numer telefonu na platformie i nawiązywać połączenia bezpośrednio z przeglądarki internetowej bez konieczności przełączania się do oddzielnej aplikacji do połączeń. Ponadto połączenia przychodzące mogą być automatycznie kierowane do odpowiednich użytkowników Salesforce, co pomaga poprawić efektywność zespołu.

Integracja umożliwia również automatyczne nagrywanie rozmów, synchronizację rozmów z rekordami Salesforce, identyfikator rozmówcy przychodzącego oraz inne funkcje poprawiające efektywność i produktywność zespołów sprzedaży i marketingu.

Korzyści z korzystania z integracji Salesforce z VoIP

Integracja VoIP z Salesforce może przynieść wiele korzyści zespołom marketingu i sprzedaży. Niektóre z tych zalet obejmują:

 • Zwiększona efektywność obsługi klienta: pracownicy mogą wykonywać połączenia bezpośrednio z interfejsu Salesforce, skracając czas potrzebny na przełączanie się między aplikacjami, dzięki czemu mogą efektywniej obsługiwać interakcje z klientami.
 • Dostęp do odpowiednich informacji o kliencie: umożliwia pracownikom szybki dostęp do informacji o kliencie, w tym historii transakcji i poprzednich rozmów, co pomaga spersonalizować interakcję i poprawić satysfakcję klienta.
 • Ulepszona analityka danych: dzięki automatycznemu gromadzeniu i rejestrowaniu danych dotyczących połączeń można uzyskać cenne informacje w celu poprawy obsługi klienta i podejmowania świadomych decyzji dotyczących strategii sprzedaży i marketingu.
 • Zautomatyzowana obsługa i logowanie połączeń: połączenia są automatycznie rejestrowane w rejestrze klientów, poprawiając dokładność i efektywność obsługi połączeń oraz zmniejszając ręczne obciążenie pracowników.

VoIPstudio integruje się z Salesforce

W VoIPstudio oferujemy możliwość integracji Salesforce CRM. VoIPstudio może pomóc Ci uzyskać więcej z Salesforce poprzez optymalizację komunikacji głosowej z klientami. Może to poprawić zadowolenie klientów i wydajność pracy w biznesie.

Aby to osiągnąć, VoIPstudio oferuje funkcję „kliknij, aby połączyć”, aby inicjować połączenia z klientami z poziomu interfejsu użytkownika Salesforce. Ponadto, dzięki integracji VoIPstudio z Salesforce, pracownicy mają więcej i lepsze informacje o klientach, eliminując konieczność uzyskiwania numerów kont lub innych danych klientów podczas rozmów.

Integracja zapewnia również globalny widok interakcji z klientami, ułatwiając konsolidację danych z różnych usług. Ponadto udoskonalona analiza danych dzięki integracji z VoIPstudio umożliwia gromadzenie przydatnych informacji w celu poprawy obsługi klienta.

Wreszcie zarządzanie połączeniami i rejestracja są wykonywane automatycznie wraz z odpowiednią rejestracją użytkownika w Salesforce. Eliminuje to błędy ludzkie i zapewnia firmie dostęp do ważnych danych klientów.

Przewodnik krok po kroku, jak skonfigurować integrację Salesforce VoIP: przykład VoIPstudio

Aby włączyć wyżej wymienione funkcje, takie jak „kliknij, aby zadzwonić” lub zarządzanie i rejestrowanie połączeń, musisz zintegrować funkcje Call Center z Salesforce CRM.

Moduł VoIPstudio Call Center jest kompatybilny z następującymi edycjami Salesforce: Professional, Enterprise i Unlimited. Najlepiej zweryfikować, czy masz kontakty Salesforce zapisane w standardowym formacie +E164.

Poniżej znajduje się samouczek wideo krok po kroku, jak zintegrować VoIPstudio z Salesforce:

Lub, jeśli wolisz, możesz zapoznać się z naszym podręcznikiem administratora.

NAJLEPSZE PRAKTYKI INTEGRACJI CRM Z VOIP DLA MARKETINGU I SPRZEDAŻY

Integracja systemów zarządzania relacjami z klientami (CRM) i technologii Voice-over-Internet Protocol (VoIP) to coraz powszechniejsza praktyka w działach marketingu i sprzedaży. Aby jednak jak najlepiej wykorzystać integrację CRM i VoIP, konieczne jest przestrzeganie dobrych praktyk.

 1. Zidentyfikuj swoje potrzeby i cele: przed wyborem rozwiązania integracyjnego kluczowe jest określenie konkretnych potrzeb i celów Twojej firmy. Chcesz poprawić efektywność sił sprzedaży? Czy chcesz zapewnić lepszą obsługę klienta? A może chcesz usprawnić zarządzanie leadami i szansami sprzedaży? Po określeniu celów można wybrać odpowiednie rozwiązanie integracyjne.
 2. Wybierz niezawodne rozwiązanie integracyjne: na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań integracyjnych VoIP i CRM. Badanie i wybór niezawodnego rozwiązania, które odpowiada potrzebom Twojej firmy, ma kluczowe znaczenie. Upewnij się, że wybrane rozwiązanie ma dobre recenzje i opinie innych użytkowników oraz że oferuje wsparcie techniczne i porady dotyczące wdrożenia i użytkowania.
 3. Szkol swój zespół: Twój zespół musi wiedzieć, jak z niego korzystać i jak z niego korzystać. Przeszkol swój zespół w zakresie korzystania z kluczowych funkcji, takich jak rejestrowanie połączeń, identyfikator rozmówcy przychodzącego, wybieranie numerów „kliknij, aby połączyć” oraz jak wykorzystywać zebrane informacje do poprawy relacji z klientami.
 4. Upewnij się, że integracja jest bezpieczna: upewnij się, że wybrane rozwiązanie integracyjne oferuje opcje bezpieczeństwa w celu ochrony informacji o klientach i upewnij się, że dostęp do informacji mają tylko upoważnieni pracownicy.
 5. Śledź i analizuj integrację: aby upewnić się, że integracja działa prawidłowo, regularnie śledź i analizuj aktywność swojego zespołu oraz gromadzone dane. Należy przeanalizować informacje, aby zidentyfikować możliwości ulepszeń i podjąć kroki w celu optymalizacji wykorzystania narzędzia integracji. Przestrzeganie tych praktyk zapewni, że integracja będzie się rozwijać i pozytywnie wpłynie na wydajność i efektywność Twojego zespołu.

Wskazówki dotyczące maksymalizacji korzyści z integracji VoIP z CRM

Integracja VoIP CRM może zapewnić wiele korzyści zespołom marketingu i sprzedaży. Oto kilka pomocnych wskazówek, aby zmaksymalizować te korzyści:

 • Upewnij się, że integracja jest łatwa w użyciu: upewnij się, że rozwiązanie jest łatwe w konfiguracji, a interfejs jest intuicyjny dla użytkowników, aby członkowie zespołu mogli w pełni z niego korzystać.
 • Zintegruj informacje o klientach: efektywna integracja VoIP i CRM powinna umożliwiać automatyczną synchronizację informacji o klientach między rozwiązaniem VoIP a CRM. W ten sposób członkowie zespołu mogą szybko uzyskiwać dostęp do istotnych informacji o klientach podczas rozmów.
 • Śledzenie rozmów z klientami: powinno umożliwiać zespołom ds. sprzedaży i marketingu śledzenie rozmów z klientami. Może to pomóc zespołom zidentyfikować wzorce zachowań i zapewnić spersonalizowaną obsługę klienta.
 • Automatyzacja ręcznych zadań: Integracja VoIP i CRM może pomóc zespołom zautomatyzować ręczne i powtarzalne zadania, takie jak nagrywanie rozmów i zarządzanie dziennikami. Może to zwolnić czas dla zespołów, aby mogły skupić się na bardziej krytycznych zadaniach.

Na przykład zespół sprzedaży może wykorzystać integrację VoIP CRM do dzwonienia do potencjalnych klientów bezpośrednio z interfejsu CRM. Klikając na numer telefonu, połączenie może zostać zainicjowane automatycznie przez rozwiązanie VoIP, a zapisy rozmów można powiązać bezpośrednio z profilami klientów w CRM. Dzięki temu śledzenie rozmów i zarządzanie informacjami o klientach jest wydajniejsze i skuteczniejsze.

Typowe błędy, których należy unikać podczas integracji VoIP z CRM

Integrując VoIP z CRM w marketingu i sprzedaży, należy unikać błędów, aby uzyskać jak najlepsze wyniki. Niektóre z najczęstszych błędów to:

 • Niejasne określenie celów: zanim rozpoczniesz integrację, musisz mieć jasne wyobrażenie o celach, które chcesz osiągnąć. Musisz jasno zrozumieć, co chcesz osiągnąć dzięki integracji, aby uniknąć marnowania zasobów i czasu na wdrażanie nieefektywnych rozwiązań.
 • Wybór nieodpowiedniego oprogramowania: wybór odpowiedniego oprogramowania do integracji VoIP z CRM jest niezbędny. Tylko niektóre programy są takie same, a niektóre mogą mieć funkcje, które należy dostosować do własnych potrzeb. Musisz wybrać odpowiednie oprogramowanie, aby w pełni wykorzystać możliwości integracji.
 • Nieuwzględnienie szkolenia personelu: po wdrożeniu integracji konieczne jest zapewnienie odpowiedniego przeszkolenia personelu w zakresie korzystania z nowej technologii. Zespół musi nauczyć się, jak efektywnie korzystać z integracji, aby mieć pewność, że inwestycja w technologię się opłaci.
 • Nie przeprowadzanie wystarczających testów: ważne jest dokładne przetestowanie przed wdrożeniem integracji, aby upewnić się, że wszystkie funkcje działają zgodnie z oczekiwaniami. Jeśli przeprowadzone zostaną niewystarczające testy, podczas codziennego użytkowania mogą pojawić się nieoczekiwane błędy, które negatywnie wpłyną na efektywność zespołów marketingu i sprzedaży.

Praktycznym przykładem, który często się zdarza, jest nieuwzględnienie jakości połączenia internetowego podczas integracji VoIP z CRM. Jeśli odpowiednie testy nie zostaną wykonane, problem nie zostanie zidentyfikowany przed codziennym wdrożeniem, a połączenie internetowe nie jest wystarczająco szybkie lub stabilne, mogą wystąpić przerwy w połączeniach, opóźnienia w transmisji głosu, a nawet zrywanie połączeń. Może to prowadzić do zadowolenia klientów i zwiększenia produktywności zespołu sprzedaży lub marketingu.

Jak zmierzyć sukces integracji VoIP i CRM

Niezbędne jest przeanalizowanie informacji w celu zidentyfikowania możliwości poprawy i zmierzenia sukcesu integracji VoIP z CRM. Bardzo ważne jest, aby wziąć pod uwagę następujące wskaźniki:

 • Zwiększona wydajność: należy zmierzyć skrócenie czasu potrzebnego do wykonania zadania, takiego jak na przykład czas reakcji na kontakt z klientami lub dokonanie sprzedaży. Dzięki integracji VoIP i CRM powinieneś zauważyć skrócenie czasu realizacji tych zadań.
 • Zwiększona produktywność: istotne jest zmierzenie, czy integracja doprowadziła do wzrostu liczby zrealizowanych sprzedaży lub liczby klientów, z którymi się kontaktowano w danym czasie. Jeśli integracja zwiększyła produktywność, najczęściej obserwuje się wzrost tych wartości.
 • Poprawa jakości usług: poprawę jakości obsługi klienta można mierzyć za pomocą ankiet satysfakcji, śledzenia reklamacji i rozwiązywania problemów klientów. Jeśli jakość usług uległa poprawie, powinieneś zauważyć wzrost zadowolenia klientów.
 • Redukcja kosztów: zmierz, czy nastąpiła redukcja kosztów, na przykład zmniejszenie przestojów pracowników, zmniejszenie liczby błędów wprowadzania danych lub zmniejszenie kosztów połączeń.
 • Poprawiona analiza danych: należy doprecyzować, czy nastąpiła poprawa w zakresie możliwości analizowania i wykorzystywania danych klientów w celu poprawy efektywności marketingu i sprzedaży.

WNIOSEK

Podsumowując, integracja VoIP i CRM to potężne narzędzie, które może znacznie zwiększyć efektywność firmy. Umożliwiając integrację komunikacji telefonicznej i danych CRM na jednej platformie, zespoły marketingu i sprzedaży mogą uzyskiwać dostęp do cennych informacji w czasie rzeczywistym i poprawiać efektywność swoich procesów.

Ponadto wybór odpowiedniego CRM dla Twojej firmy ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia sukcesu integracji VoIP i CRM. Wybierając CRM, który pasuje do konkretnych potrzeb i celów Twojej firmy, możesz zmaksymalizować korzyści z integracji i uniknąć kosztownych błędów.

Aby zmaksymalizować potencjał integracji VoIP i CRM, należy postępować zgodnie z najlepszymi praktykami, unikać typowych błędów i regularnie mierzyć sukces integracji. Chociaż wdrożenie może wiązać się z wyzwaniami, długoterminowe korzyści dla Twojej firmy są niezaprzeczalne.

Podsumowując, jeśli chcesz poprawić efektywność swojego zespołu marketingu i sprzedaży, rozważ integrację VoIP i CRM. Dalsza eksploracja integracji VoIP i CRM to cenna inwestycja dla każdej firmy, ponieważ może przenieść ją na wyższy poziom.

VoIPstudio integruje się z Twoimi aplikacjami i systemami CRM, włączając bezpośrednio w Twoje przepływy pracy i zwiększając produktywność Twojej firmy. Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz pomocy w konfiguracji integracji na swoim koncie VoIPstudio, skontaktuj się z naszym działem wsparcia. Chętnie odpowiedzą na Twoje zapytanie.

Jeśli nie masz jeszcze konta VoIPstudio, możesz zarejestrować się już teraz, aby skorzystać z 30-dniowego bezpłatnego okresu próbnego. Będziesz mógł korzystać z naszych integracji i innych zaawansowanych funkcji telefonii IP.

Wszystko gotowe żeby skorzystać z VoIPstudio?

Zacznij darmowy 30 dniowy okres próbny, bez podawania danych karty kredytowej!

Tysiące firm na całym świecie zaufało VoIPstudio oraz powierzyło nam swoją komunikację biznesową. Dlaczego nie zaufasz nam i Ty?

Tysiące firm na całym świecie zaufało VoIPstudio oraz powierzyło nam swoją komunikację biznesową. Dlaczego nie zaufasz nam i Ty?

Rozpocznij okres próbny! Rozpocznij darmowy 30 dniowy okres próbny

Rozpocznij darmowy 30 dniowy okres próbny teraz, dane Twojej karty kredytowej nie są potrzebne!