Do szybkiego poczytania | 12/10/2023

Virgin Mobile przenosi swoje numery do O2

VoIP phone service background
Komunikacja w biznesie

Po fuzji, która miała miejsce w czerwcu 2021 r. za 31 miliardów funtów, Virgin Mobile przenosi umowy na telefony komórkowe wszystkich swoich użytkowników do O2, w tym umowy dotyczące urządzeń i plany obejmujące tylko kartę SIM.
Do końca listopada tego roku wszyscy klienci mają zostać przeniesieni na plany O2.

DLA NIEKTÓRYCH UŻYTKOWNIKÓW PRZEJŚCIE Z VIRGIN NA O2 STANOWI WYZWANIE

Chociaż użytkownicy Virgin nie powinni doświadczyć żadnych znaczących zmian w usługach ani stawkach, niektórzy klienci napotkali problemy podczas migracji: problemy z zasięgiem telefonu, ograniczonym zasięgiem Internetu lub jego brakiem oraz trudności z logowaniem lub dostępem do swoich kont za pośrednictwem oficjalnej aplikacji O2.

Co więcej, kilku klientów doświadczyło utraty pozostałych danych mobilnych do końca miesiąca lub okresu rozliczeniowego, ponieważ Virgin nie przenosi ich do nowego planu O2.

Zadaj więc sobie pytanie: a co, jeśli nadszedł czas, aby przeskoczyć na telefonię VoIP?

KORZYŚCI Z ZASTOSOWANIA VOIP

VoIP oferuje liczne korzyści pod względem kosztów, elastyczności, funkcji i skalowalności w porównaniu z tradycyjnymi firmami telekomunikacyjnymi, takimi jak O2. Wybór pomiędzy VoIP a tradycyjną usługą telefoniczną będzie zależał od konkretnych potrzeb komunikacyjnych Twojej firmy lub zastosowań osobistych.

 1. Koszt: VoIP jest często bardziej opłacalny niż tradycyjni operatorzy telekomunikacyjni. Połączenia VoIP są często tańsze, zwłaszcza w przypadku połączeń międzynarodowych, ponieważ wykorzystują istniejące sieci internetowe, co skutkuje znacznymi oszczędnościami na rachunkach telefonicznych.
 2. Elastyczność lokalizacji: dzięki VoIP możesz wykonywać i odbierać połączenia z dowolnego miejsca z dostępem do Internetu. Zapewnia mobilność i elastyczność osobom często podróżującym lub pracującym w różnych lokalizacjach.
 3. Zaawansowane funkcjeVoIP zazwyczaj oferuje szeroką gamę zaawansowanych funkcji, takich jak połączenia konferencyjne, nagrywanie rozmów, poczta głosowa na e-mail i przekazywanie połączeń, często dostępne za dodatkową opłatą u tradycyjnych operatorów telekomunikacyjnych.
 4. Integracja z innymi aplikacjami: VoIP można łatwo zintegrować z innymi aplikacjami i usługami, takimi jak CRM, poczta e-mail i komunikatory internetowe, ułatwiając współpracę i ujednoliconą komunikację.
 5. Skalowalność: VoIP jest skalowalny i można go dostosować do zmieniających się potrzeb Twojej firmy. W razie potrzeby możesz dodawać lub usuwać linie telefoniczne bez znacznych kosztów.
 6. Jakość dźwięku: dzięki solidnemu połączeniu internetowemu jakość dźwięku połączeń VoIP może być tak dobra, jak w przypadku połączeń tradycyjnych, a w niektórych przypadkach nawet lepsza.
 7. Technologia przyjazna dla środowiska: VoIP zużywa mniej energii i wytwarza mniej odpadów elektronicznych niż tradycyjne systemy telefoniczne, dzięki czemu jest bardziej przyjazny dla środowiska.
 8. Uproszczone aktualizacje i konserwacja: aktualizacje oprogramowania i konserwacja rozwiązań VoIP są często łatwiejsze w zarządzaniu niż tradycyjne systemy telefoniczne, które mogą wymagać drogiego i złożonego sprzętu.
 9. Dostęp do numerów wirtualnych: możesz uzyskać wirtualne numery telefonów z różnych regionów lub krajów, co ułatwia ekspansję Twojej firmy na całym świecie bez konieczności posiadania fizycznych biur w każdej lokalizacji.
 10. Bezpieczeństwo: dostawcy VoIP często oferują zaawansowane środki bezpieczeństwa w celu ochrony komunikacji, takie jak kompleksowe szyfrowanie i ochrona przed zagrożeniami cyberbezpieczeństwa.

MOŻLIWOŚĆ PRZENIESIENIA DO VOIPSTUDIO W WIELKIEJ BRYTANII

W Wielkiej Brytanii możesz przenosić numery geograficzne, krajowe i bezpłatne do VoIPstudio.
Chociaż możliwa jest sprzedaż numerów komórkowych w Wielkiej Brytanii, w tej chwili nie możemy przenieść numeracji telefonów komórkowych w Wielkiej Brytanii do VoIPstudio.

Proces przenoszenia do VoIPstudio

Aby rozpocząć proces przenoszenia, wystarczy mieć aktywne konto VoIPstudio i otworzyć zgłoszenie do pomocy technicznej, udostępniając naszemu zespołowi następujące informacje:

 • Jeżeli na rachunku nie widnieje numer klienta u dotychczasowego operatora, należy to również wskazać.

Ważne jest, aby nie zrywać umowy lub numeru z obecnym operatorem. Aby przeniesienie przebiegło prawidłowo, numer musi mieć aktywną umowę.

Dzięki tym informacjom zespół ds. przenoszenia przetworzy żądanie, a Twój obecny operator otrzyma żądanie w ciągu 24 godzin.

Operator zazwyczaj odpowiada następnego dnia, ale ma od 7 do 21 dni na zapoznanie się z żądaniem i udzielenie odpowiedzi, akceptując lub odrzucając możliwość przeniesienia.

Powody odrzucenia przeniesienia numeru

Operator może odmówić przeniesienia z różnych powodów. Oto główne powody odrzucenia:

 • Adres pocztowy instalacji nie jest zgodny z danymi powiązanymi z numerem

Często zdarza się, że na przykład numer jest powiązany z adresem A, ale na rachunku widnieje adres B.

Lub, jeśli firma zmieniła lokalizację, numer może nadal być powiązany z początkowym adresem pocztowym.

 • Dane instalacyjne nie odpowiadają żądanym danym

Jeżeli numer jest zarejestrowany pod nazwą firmy, ale we wniosku wskazano nazwisko osoby prywatnej, możliwość przeniesienia numeru może zostać odrzucona.

 • Umowy czasami obejmują wiele numerów telefonów

Zawsze istnieje co najmniej jeden numer główny, ale czasami mogą być też powiązane numery.

Aby ułatwić przenoszenie, obecny operator powinien podać strukturę umowy, gdyż przeniesienie powiązanego numeru bez wiedzy, od którego głównego numeru jest on zależny, może skutkować odrzuceniem.

Operator musi zaakceptować przeniesienie, jeśli wszystkie dane są prawidłowe.

Czasami obecny operator może niechętnie podawać te dane. W takich przypadkach możemy poprosić o dane bezpośrednio od operatora w ramach unikalnego procesu zwanego „Weryfikacją zamówienia w przedsprzedaży” lub „PoV”.

Gdy obecny operator zaakceptuje wniosek, zostanie uzgodniona data przeniesienia, zwykle w ciągu siedmiu dni roboczych. Gdy tylko VoIPstudio pozna tę datę, zostanie ona przekazana klientowi i dodana do jego portalu klienta, co umożliwi mu wcześniejsze skonfigurowanie numeru(ów).

W dniu wprowadzenia przeniesienia użytkownik może doświadczyć zaledwie kilkuminutowej przerwy w działaniu. Gdy jednak połączenia zostaną przekierowane do naszej sieci VoIPstudio, system skieruje je do odpowiedniego zasobu.

UWAGI DOTYCZĄCE PRZENOSZENIA NUMERU

 • Jeżeli obecny operator świadczy usługi inne niż linia lub linie, które mają zostać przeniesione, takie jak telewizja, Internet szerokopasmowy lub inna numeracja, konieczne jest sprawdzenie, czy usługi te będą kontynuowane po przeniesieniu numerów. Po przeniesieniu numeru głównego usługi powiązane mogą zostać zakończone.
 • Przenoszenie odbywa się zazwyczaj między 10:00 a 13:00 w godzinach pracy, według kolejności w kolejce, dlatego nie można przewidzieć dokładnego czasu. W każdym przypadku platformy obecnego operatora i VoIPstudio mogą być aktywne jednocześnie. Dzięki temu w dniu przeniesienia nie będzie żadnych zakłóceń, a połączenia będą przekierowywane z jednego telefonu na drugi.
 • Odpowiedzi na przeniesienie numeru od Virgin są często udzielane tego samego dnia, a po zaakceptowaniu planowane są na następny tydzień.
 • Po uzgodnieniu terminu przeniesienia istnieje możliwość jego zmiany na inny dzień roboczy. Proces ten wiąże się jednak z powiązanymi kosztami administracyjnymi.

Te ramy czasowe dotyczą wyłącznie przenoszenia numerów lokalnych lub geograficznych w Wielkiej Brytanii. Z numerami krajowymi lub bezpłatnymi, jeśli podlegają podobnemu procesowi, mogą obowiązywać szczególne wymagania i dłuższe terminy.

Dlatego wierzymy, że nadszedł dzień, aby przejść do technologii VoIP.

Już dziś zapisz się na 30-dniowy bezpłatny okres próbny w VoIPstudio!

Wszystko gotowe żeby skorzystać z VoIPstudio?

Zacznij darmowy 30 dniowy okres próbny, bez podawania danych karty kredytowej!

Tysiące firm na całym świecie zaufało VoIPstudio oraz powierzyło nam swoją komunikację biznesową. Dlaczego nie zaufasz nam i Ty?

Tysiące firm na całym świecie zaufało VoIPstudio oraz powierzyło nam swoją komunikację biznesową. Dlaczego nie zaufasz nam i Ty?

Rozpocznij okres próbny! Rozpocznij darmowy 30 dniowy okres próbny

Rozpocznij darmowy 30 dniowy okres próbny teraz, dane Twojej karty kredytowej nie są potrzebne!