Do szybkiego poczytania | 25/10/2022

Jak usługa telefoniczna VoIP może pomóc Ci zaoferować pracownikom elastyczne godziny pracy

VoIP phone service background
VoIP dla biznesu

Elastyczna praca, telepraca, praca zdalna. Niezależnie od nazwy, zapotrzebowanie na elastyczne godziny pracy tylko rośnie. Podczas gdy niektóre zawody nie sprzyjają elastycznym godzinom pracy, wiele z nich pozwala na takie warunki pracy. Jednak wiele firm niechętnie pozwala pracownikom na pracę w domu lub gdziekolwiek poza biurem.

Niektórzy właściciele i menedżerowie mogą obawiać się, że elastyczny czas pracy będzie oznaczał katastrofę dla ich firmy. Niektórzy mogą się obawiać, że pracownicy będą się obijać i nie będą tak produktywni z dala od swoich biurek. Czasami firmy są ciekawe i mają pytania dotyczące pracy zdalnej:

  • Czy mamy technologię i sprzęt?
  • Czy stać nas na zakup nowych systemów?
  • Czy to zmieni sposób pracy wszystkich?

Rzeczywistość jest znacznie inna. W wielu przypadkach wystarczy usługa telefoniczna VoIP. Tak, na poważnie! Każda organizacja jest inna i takie też są ich potrzeby. Ale wiele ról wymaga tylko telefonu dla pracownika, aby wykonać swoją pracę. Usługa telefoniczna VoIP może poprawić łączność dla małych firm na więcej niż jeden sposób.

KORZYŚCI PŁYNĄCE Z ELASTYCZNEJ PRACY

Oferowanie swoim pracownikom elastycznej lub zdalnej pracy to coś więcej niż zwykły dodatek. Przynosi ona korzyści Twojej firmie na wiele sposobów:

  • Może prowadzić do zwiększenia szczęścia i produktywności pracowników
  • Praca zdalna może pomóc w zmniejszeniu emisji dwutlenku węgla
  • Możesz zaoszczędzić pieniądze na kosztach podróży i spotkań
  • Umożliwia szybsze przywrócenie sprawności po katastrofie i kryzysie
  • Otwarcie szerszej puli talentów do rekrutacji
  • Zatrzymanie utalentowanych pracowników, którzy w przeciwnym razie mogliby odejść
  • Pomaga pozostać konkurencyjnym w stosunku do globalnych graczy

Jak prosta usługa telefoniczna VoIP może oferować tak wiele korzyści? Czytaj dalej, aby zobaczyć, jak usługa telefoniczna VoIP może umożliwić pracę zdalną i przynieść inne korzyści dla Twojej firmy.

DLACZEGO WARTO PRACOWAĆ ELASTYCZNIE?

Zrozummy, dlaczego pracownicy chcą elastycznej pracy zdalnej. Pracownicy nie są robotami, mają życie poza biurem. Wielu pracowników równoważy pracę w pełnym wymiarze godzin z opieką nad dziećmi, starszymi rodzicami, dojazdami do pracy itp.

Dojazdy do i z pracy zajmują większości ludzi wiele godzin tygodniowo. Kto nie chciałby zaoszczędzić tego czasu na pracę lub dokończenie osobistych obowiązków? Tymczasem pracownik, który martwi się o osobiste sprawy nie jest ani produktywny, ani szczęśliwy.

Podobnie pracownik może być zmuszony do przeprowadzenia się daleko, aby zaopiekować się starszymi rodzicami. Bez elastycznej pracy oznaczałoby to konieczność rezygnacji z pracy. Ale jeśli oferujesz pracę zdalną, mogą nadal wnosić swój wkład i zarządzać innymi obowiązkami.

USŁUGA TELEFONICZNA VOIP POZWALA NA ZAOFEROWANIE ELASTYCZNEJ PRACY

Hostowana usługa telefoniczna VoIP nie wymaga drogiego sprzętu ani licencji na oprogramowanie. Twój dostawca dostarczy wszystkie funkcje przedsiębiorstwa, których potrzebujesz, za pośrednictwem chmury. Oznacza to, że lokalizacja nie ma już znaczenia. Twoi pracownicy mogą pracować z dowolnego miejsca – domu, kawiarni, a nawet szpitala. Do obsługi połączeń nie potrzebują nawet tradycyjnego telefonu! Wystarczy pobrać aplikację softphone na wybrane urządzenie i gotowe.

Badania wykazały, że szczęśliwi pracownicy to produktywni pracownicy. Nawet jeśli Twoi pracownicy nie proszą o elastyczną pracę, zaoferowanie jej jako opcji może tylko podnieść morale. Nie wszyscy pracownicy mogą wykonywać swoją pracę zdalnie. Ale mogą z niej korzystać w nagłych przypadkach, takich jak wizyta lekarska w środku dnia.

USŁUGA TELEFONICZNA VOIP POZWALA NA MONITOROWANIE PRACOWNIKÓW PRACUJĄCYCH ZDALNIE

Wielu pracodawców martwi się, że pracownicy będą się obijać w domu. Że będą się wylegiwać w piżamach i nie będą pracować. Jest to uzasadniona obawa, ale bezpodstawna. W rzeczywistości firmy, które umożliwiają pracę zdalną, zauważają, że wielu pracowników jest bardziej produktywnych, gdy nie muszą zmagać się z ruchem ulicznym w godzinach szczytu, wścibskimi kolegami czy głośnym środowiskiem pracy.

Poza tym umożliwienie elastycznej pracy nie oznacza, że tracisz możliwość monitorowania swoich pracowników. Usługa VoIP pozwala na zbieranie rejestrów połączeń i analizowanie danych z rejestru połączeń. Możesz łatwo określić, czy ktoś nie wkłada 100% wysiłku w pracę zdalną. Może się okazać, że niektórzy ludzie wolą przychodzić do biura, podczas gdy inni lubią elastyczność.

Usługa telefoniczna VoIP poszerza pulę talentów

Bez możliwości zaoferowania elastycznego czasu pracy, jesteś ograniczony do rekrutowania utalentowanych ludzi w określonym obszarze geograficznym. W końcu nikt nie chce przeprowadzać się przez wiele stanów w poszukiwaniu pracy lub dojeżdżać do pracy przez wiele godzin każdego dnia.

Dzięki usłudze telefonicznej VoIP możesz rekrutować wyjątkowych pracowników z dowolnego miejsca na świecie. Mogą pracować w domu, a Twoja firma może korzystać z ich umiejętności.

Jest to cenna oferta, którą można zaoferować pracownikom, którzy w innym przypadku również mogliby odejść z firmy. Utalentowany pracownik może odejść do konkurenta, który oferuje elastyczne warunki pracy, a Ty nie. Albo może mieć osobiste powody, aby przenieść się z dala od biura. W wielu takich sytuacjach zaoferowanie możliwości pracy w domu oznacza, że możesz zatrzymać największe talenty.

Oferowanie elastycznych warunków pracy – nawet jeśli tylko okazjonalnie – może pozwolić Ci skutecznie konkurować z większymi graczami. Międzynarodowa korporacja może rekrutować z szerszej puli niż mała firma. Dzięki VoIP możesz czerpać podobne korzyści, oferując pracę zdalną.

USŁUGA TELEFONICZNA VOIP MOŻE POMÓC CI ZAOSZCZĘDZIĆ PIENIĄDZE I ZMNIEJSZYĆ EMISJĘ DWUTLENKU WĘGLA

Praca zdalna nie oznacza, że pracownicy nie mogą uczestniczyć w spotkaniach. W rzeczywistości, regularne spotkania pozwalają pracownikom domowym połączyć się ze swoim zespołem i pozostać w kontakcie. Ale te sesje nie muszą odbywać się osobiście.

Dzięki usłudze telefonicznej VoIP możesz prowadzić wirtualne spotkania z członkami zespołu rozproszonymi po całym świecie. Nikt nie musi nigdzie podróżować, co przekłada się na mniejszą stratę czasu. Dodatkowo, możesz zaoszczędzić na kosztach podróży i hotelu. Możesz również organizować webinaria i sesje edukacyjne wirtualnie.

Ograniczając czas dojazdów i spotkań, możesz zmniejszyć ślad węglowy swojej firmy. Przedsiębiorstwa uczą się, że klienci są obecnie świadomi ekologicznie. Firma, która stara się zmniejszyć swój wpływ na środowisko naturalne, zyska sympatię klientów. Oferowanie elastycznego czasu pracy jest naprawdę dobre dla biznesu!

USŁUGA TELEFONICZNA VOIP MOŻE POMÓC CI WYJŚĆ Z KRYZYSU

Kryzys nie zawsze musi być klęską żywiołową. Oczywiście warunki pogodowe mogą mieć i mają wpływ na Twoją firmę. Pożar lub burza śnieżna mogą łatwo zniszczyć biuro lub uniemożliwić pracę pracownikom. Musisz być w stanie jak najszybciej wyjść z takiego kryzysu. Jednocześnie nie chcesz przerywać obsługi klientów.

To samo dotyczy również kryzysu wywołanego przez człowieka. Może wszystkie komputery zostały zainfekowane złośliwym oprogramowaniem i muszą zostać wyłączone. Albo dostawca nie wywiązał się z umowy, co wpłynie na Twoich klientów. Przerwa w dostawie prądu również może zakłócić pracę. W takich okolicznościach musisz być w stanie stanąć na nogi tak szybko, jak to tylko możliwe.

Usługa telefoniczna VoIP i praca zdalna umożliwiają właśnie to. Nie trzeba przychodzić do biura, aby wykonać pracę. Pracownicy mogą bez problemu udać się do domu i kontynuować pracę za pomocą swoich telefonów i laptopów. Jeśli wolisz mieć wszystkie zespoły razem, możesz tymczasowo przenieść się do innej przestrzeni roboczej. Telefony nadal będą działać, a klienci będą mogli dotrzeć do firmy w tym kluczowym czasie.

POPRAWA WSPÓŁPRACY I PRACY ZESPOŁOWEJ

Wielu pracodawców martwi się, że umożliwienie pracy zdalnej utrudni współpracę. Jak na ironię, elastyczna praca może pomóc zespołom lepiej funkcjonować. To dlatego, że poszczególni członkowie zespołu są szczęśliwsi i bardziej produktywni.

Możesz również poprawić współpracę, ograniczając czas tracony na cotygodniowe spotkania. Jeśli chcesz tylko przekazać całemu zespołowi aktualizację statusu, szybka wirtualna konferencja równie dobrze spełni swoje zadanie. Pracownicy nie muszą zakłócać swoich harmonogramów pracy, aby uczestniczyć w takich spotkaniach.

Jeśli Twój zespół pracuje w różnych krajach, wirtualne spotkania mogą zniwelować różnice między dystansami. Dzięki temu zespoły mogą spotykać się częściej niż w innym przypadku. Wirtualne spotkanie twarzą w twarz może być bardziej skuteczne w pokonywaniu różnic kulturowych niż długie e-maile. Może również wypełnić lukę komunikacyjną.
Dzięki pracy zdalnej możesz zaoferować klientom również elastyczne godziny pracy. Klienci mogą kontaktować się z Twoim biurem o każdej porze dnia, ponieważ masz pracowników w wielu strefach czasowych obsługujących telefony. Jest to rodzaj elastyczności, z której zawsze korzystały duże firmy. Teraz VoIP przenosi je również do mniejszych firm.

Jak widać, praca zdalna jest dobra nie tylko dla pracowników. To także dobry sposób na biznes! Zapisz się na darmowy 30-dniowy okres próbny z VoIPstudio już dziś i wprowadź elastyczność do swojego biura.

Wszystko gotowe żeby skorzystać z VoIPstudio?

Zacznij darmowy 30 dniowy okres próbny, bez podawania danych karty kredytowej!

Tysiące firm na całym świecie zaufało VoIPstudio oraz powierzyło nam swoją komunikację biznesową. Dlaczego nie zaufasz nam i Ty?

Tysiące firm na całym świecie zaufało VoIPstudio oraz powierzyło nam swoją komunikację biznesową. Dlaczego nie zaufasz nam i Ty?

Rozpocznij okres próbny! Rozpocznij darmowy 30 dniowy okres próbny

Rozpocznij darmowy 30 dniowy okres próbny teraz, dane Twojej karty kredytowej nie są potrzebne!