Do szybkiego poczytania | 24/02/2023

Czy lepszy jest telefon DECT czy Wi-Fi?

VoIP phone service background
Komunikacja w biznesie

Uważny wybór technologii używanej w firmowym systemie telefonicznym może pomóc w poprawie wydajności, profesjonalnego wizerunku i jakości połączeń. Ponadto elastyczność i bezpieczeństwo, jakie wnosi do komunikacji biznesowej, bezpośrednio wpływają na zadowolenie klientów i sukces Twojej organizacji.

Jedną z pierwszych decyzji, które musisz podjąć, jest wybór między urządzeniami podłączonymi bezprzewodowo do Internetu (telefon Wi-Fi) lub urządzeniami bezprzewodowymi podłączonymi do bazy połączonej z tradycyjną linią telefoniczną (telefon DECT).

CZYM JEST TELEFON DECT?

DECT oznacza „Digital Enhanced Cordless Telecommunication”. Odnosi się do standardu technologii komunikacji bezprzewodowej dla telefonii domowej i biurowej. Telefony DECT to telefony bezprzewodowe, które wykorzystują tę technologię, aby zapewnić wyraźną jakość połączeń i doskonały zasięg w porównaniu z innymi systemami bezprzewodowymi.

Ponadto telefony DECT zawierają również zaawansowane funkcje, takie jak zestaw głośnomówiący, identyfikacja dzwoniącego i poczta głosowa. Technologia DECT umożliwia również bezpieczniejsze i bardziej niezawodne połączenie niż inne technologie bezprzewodowe, ponieważ wykorzystuje szyfrowanie danych do ochrony komunikacji.

Krótko mówiąc, telefony DECT to dobry wybór dla domów i małych firm poszukujących wysokiej jakości i bezpiecznego rozwiązania telefonii bezprzewodowej.

CZYM JEST TELEFON W-FI?

Telefon Wi-Fi to urządzenie przenośne, które umożliwia łączenie się z Internetem za pośrednictwem sieci Wi-Fi zamiast korzystania z połączenia mobilnego. Oznacza to, że możesz wykonywać połączenia, wysyłać wiadomości tekstowe i przeglądać Internet bez korzystania z danych mobilnych. Jest idealny dla tych, którzy mają dostęp do stabilnej sieci Wi-Fi w domu lub w miejscu pracy i chcą zaoszczędzić na kosztach mobilnej transmisji danych.

JAKI RODZAJ TECHNOLOGII JEST NAJLEPSZY DLA TWOJEGO SYSTEMU TELEFONICZNEGO?

Obie technologie mogą zapewnić telefonię bezprzewodowo. Duża różnica polega na tym, że DECT jest jednoznacznie zaprojektowany do telefonii, podczas gdy Wi-Fi jest przeznaczony dla komputerów i ponownie wykorzystuje tę technologię do połączenia z telefonem. Na tej podstawie DECT jest lepszy i bardziej niezawodny podczas użycia.

Zalety DECT nad Wi-Fi w komunikacji telefonicznej

 • Antena DECT zapewnia lepszy zasięg niż antena Wi-Fi.
 • DECT jest mniej podatny na zakłócenia.
 • Żywotność baterii słuchawek DECT jest dłuższa.
 • DECT jest dedykowany wyłącznie do telefonii, podczas gdy Wi-Fi obsługuje inne usługi, które mogą powodować przeciążenie sieci i wpływać na jakość głosu.
 • Antena DECT + słuchawka może kosztować około 400 PLN. Jednak telefony Wi-Fi są zwykle droższe.

Biorąc to wszystko pod uwagę, zalecamy zawsze używać DECT tam, gdzie to możliwe, szczególnie w sklepach, restauracjach, salonach kosmetycznych, przychodniach czy małych biurach. Będzie to najbardziej wydajne, funkcjonalne i ekonomiczne rozwiązanie.

Jednak do pokrycia Twojej firmy potrzeba czegoś więcej niż tylko anteny DECT. Jeśli potrzebujesz obsłużyć infrastrukturę o długości 50 metrów w pomieszczeniach, 200 metrów na zewnątrz i do 6 urządzeń, możliwe byłoby wdrożenie sieci anten DECT. Może to wiązać się z odpowiednimi kosztami, których można by uniknąć, korzystając z telefonów Wi-Fi.

Kolejną zaletą terminali Wi-Fi, takich jak urządzenie Linkvil, które omówimy poniżej, jest to, że można go używać w dowolnym miejscu, w którym można go podłączyć do Wi-Fi. Jeśli pracujesz w biurze i zabierasz pracę do domu, możesz zabrać ze sobą telefon.

CZY LEPIEJ MIEĆ SMARTFON POŁĄCZONY Z WI-FI?

Wielu zastanawia się, po co wydawać ponad 100 dolarów na telefon, skoro można podłączyć dowolny smartfon przez Wi-Fi. Z naszego punktu widzenia przypadki użycia są różne dla jednego lub drugiego rozwiązania.

Kiedy zainstalować urządzenie DECT lub Wi-Fi

Użytkownik poszukujący „fizycznego” terminala dla swoich linii telefonicznych powinien zainstalować urządzenie DECT lub stacjonarne. Na przykład restauracja, która potrzebuje fizycznego telefonu do obsługi rezerwacji, pracownik obsługi spacerujący po hotelu lub sklep. Klienci, dla których telefon jest podstawowym narzędziem współużytkowanym przez kilku pracowników, powinni używać dedykowanych telefonów, a nie aplikacji.

Kiedy zainstalować aplikację na smartfonie

Użytkownik musi zapewnić telefonię swoim pracownikom w biurze, call center lub dowolnym zespole roboczym, który musi wykonywać połączenia w celu komunikacji z klientami, dostawcami lub współpracownikami i wspólnie odbierać połączenia, w zależności od tego, kto jest dostępny. W tym przypadku wskazane byłoby użycie aplikacji komputerowej lub aplikacji na smartfony w przypadkach, gdy pracownik nie pracuje z komputerem.

CZYM JEST LINKVIL

Linkvil został uruchomiony 18.08.2022 jako sub-marka dla produktów Wi-Fi producenta Fanvil. Oprócz telefonów Wi-Fi mają w planach produkcję punktów dostępowych i anten Wi-Fi.

Jako sub-marka Fanvil, Linkvil skupi się na badaniach i rozwoju produktów komunikacji bezprzewodowej A&V-IoT. Opierając się na Audio i Video-IoT, Linkvil buduje ekosystem komunikacji bezprzewodowej dla wielu scenariuszy, aby przyspieszyć transformację cyfrową.

ODKRYJ NOWY TELEFON WI-FI LINKVIL W611W FANVIL

Wytrzymały telefon Wi-Fi z kolorowym wyświetlaczem o przekątnej 2,4 cala, idealny do miejsc, w których wymagana jest mobilność, takich jak sklepy, magazyny, restauracje, hotele czy szpitale. Możesz znaleźć to urządzenie za 700 PLN.

Główne cechy Linkvil W611W

 • Obsługuje najnowszy standard Wi-Fi – Dualband 802.11 ax Wi-Fi lub (Wi-Fi 6). Poprawia jakość komunikacji bezprzewodowej.
 • Obsługuje roaming IEEE802.11k/v/r.
 • Długa żywotność baterii, dzięki 1900 mAh, W611W jest gotowy na 9 godzin rozmów lub 200 godzin czuwania.
 • Wytrzymały telefon IP67. Wodoodporny, pyłoszczelny i odporny na upadki z wysokości 1,8 metra. To czyni go bardzo interesującym, szczególnie w środowiskach zewnętrznych lub tam, gdzie obciążenie pracą wymaga dodatkowego wysiłku.
 • Podświetlany kolorowy wyświetlacz o przekątnej 2,4 cala.
 • Bluetooth 5.0 lub 3,5 mm. gniazdo do podłączenia zestawu słuchawkowego lub urządzenia zewnętrznego.
 • Obsługuje WPA/WPA2-PSK i 8021x EAP.
 • Do 4 linii SIP.

Względy techniczne urządzenia

To urządzenie działa w infrastrukturze Wi-Fi. Tak więc, jeśli masz już sieć Wi-Fi, nie będziesz potrzebować niczego więcej.

Warto pamiętać, że sygnał Wi-Fi jest dość wrażliwy na zakłócenia, co może prowadzić do przerywania połączeń lub braku zasięgu w niektórych obszarach. Ponadto Wi-Fi jest medium współdzielonym z innymi urządzeniami; konieczne będzie, aby Twój system Wi-Fi spełniał minimalne standardy jakości, aby móc korzystać z tego urządzenia.

Design

Jeśli chodzi o design, zwracamy uwagę na jego duży kolorowy ekran o przekątnej 2,4 cala, intuicyjny interfejs, duże klawisze oraz fakt, że jest to solidny telefon zaprojektowany specjalnie z myślą o trwałości. To sprawia, że jest wygodnym i idealnym telefonem, nie martwiąc się zbytnio o jego integralność fizyczną.

Pod względem wyglądu ma charakter retro z kwadratowymi krawędziami. To zbyt duże urządzenie jak na nasz gust. Nie wpisuje się w dzisiejsze schematy estetyczne, sprawiając wrażenie staromodnego urządzenia, mimo że jest to jeden z najnowocześniejszych i najbardziej funkcjonalnych telefonów Wi-Fi.

Dlaczego urządzenie Linkvil jest lepsze od aplikacji na smartfona

Oto dlaczego Twoja produktywność wzrośnie dzięki telefonowi Wi-Fi Linkvil W611W zamiast instalowania aplikacji na smartfonie:

Specjalnie zaprojektowany do rozmów telefonicznych.

Urządzenia z systemem Android lub iOS z aplikacją na telefon nie mogą zagwarantować, że aplikacja na telefon będzie działać. Gdy te systemy operacyjne aktualizują się, zmieniają uprawnienia, zamykają aplikacje bez wyraźnego powodu itd., aplikacja telefoniczna może nie być niezawodna.

Obsługuje Wi-Fi 6

Zapewnia doskonały zasięg i stabilność połączeń, zmniejszając ryzyko niepożądanych przerw.

Obsługuje roaming między punktami dostępowymi

Dlatego umożliwia mobilność między antenami bez przerywania połączeń.

Długi czas pracy na baterii

Posiada akumulator o pojemności 19000 mAh (do 200 godzin w trybie czuwania). Ponadto użytkownicy powinni pamiętać, że urządzenie zużywa znacznie mniej energii niż smartfon, ponieważ działa tylko jako telefon, podczas gdy aplikacje często przeciążają smartfony.

Wytrzymałe urządzenie

Oznacza to lepszą odporność na wstrząsy, kurz, wodę, ekstremalne temperatury i wibracje niż tradycyjne urządzenie.

JAK SKONFIGUROWAĆ URZĄDZENIE LINKVIL W611W

Konfiguracja nie może być prostsza. Po rozpakowaniu i uruchomieniu terminal poprosi o język i wyszuka dostępne Wi-Fi.

Wprowadź poświadczenia sieci Wi-Fi, a słuchawka połączy się z Internetem.

Na koniec musisz skonfigurować swoje konto VoIPstudio, jeśli je masz, w terminalu. W tym celu możesz zapoznać się z naszą instrukcją, klikając ten link.

Jeśli potrzebujesz dodatkowej pomocy przy konfiguracji urządzenia lub chcesz poznać więcej zalet tego typu telefonu, skontaktuj się z naszym zespołem wsparcia.

Wszystko gotowe żeby skorzystać z VoIPstudio?

Zacznij darmowy 30 dniowy okres próbny, bez podawania danych karty kredytowej!

Tysiące firm na całym świecie zaufało VoIPstudio oraz powierzyło nam swoją komunikację biznesową. Dlaczego nie zaufasz nam i Ty?

Tysiące firm na całym świecie zaufało VoIPstudio oraz powierzyło nam swoją komunikację biznesową. Dlaczego nie zaufasz nam i Ty?

Rozpocznij okres próbny! Rozpocznij darmowy 30 dniowy okres próbny

Rozpocznij darmowy 30 dniowy okres próbny teraz, dane Twojej karty kredytowej nie są potrzebne!