Do szybkiego poczytania | 05/06/2023

Integracja VoIPstudio Zendesk: możliwości telefoniczne dla helpdesków

VoIP phone service background
VOIPSTUDIO

Jako właściciel firmy, CTO, menedżer call center lub freelancer rozumiesz znaczenie zapewniania wyjątkowej obsługi klienta. W dzisiejszej erze cyfrowej, w której kanały komunikacji są różnorodne, a klienci mają wysokie oczekiwania, integracja różnych narzędzi i platform ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia bezproblemowego wsparcia.

Jedną z takich potężnych integracji jest Zendesk, wiodąca platforma obsługi klienta, oraz VoIPstudio, bogaty w funkcje, oparty na chmurze system telefoniczny VoIP.

W tym poście na blogu omówimy zalety i funkcje integracji VoIPstudio Zendesk, pomagając zoptymalizować operacje obsługi klienta i zwiększyć ogólną produktywność.

Bądź na bieżąco, gdy zagłębimy się w świat Zendesk i VoIPstudio, odkrywając, dlaczego integracja telefonu w Zendesk jest niezbędna i jak integracja VoIPstudio Zendesk może zrewolucjonizować Twoje możliwości obsługi klienta.

ZROZUMIENIE ZENDESK I VOIPSTUDIO

Integrując VoIPstudio z Zendesk, możesz połączyć moc kompleksowej platformy obsługi klienta z bogatym w funkcje systemem telefonicznym, tworząc płynny i wydajny przepływ pracy wsparcia.

Przed zagłębieniem się w integrację i zbadaniem, dlaczego integracja telefoniczna w ramach Zendesk jest przełomem dla firm, poświęćmy chwilę na zrozumienie dwóch kluczowych komponentów: Zendesk i VoIPstudio.

Zendesk

Zendesk to powszechnie uznana platforma obsługi klienta, która pomaga firmom zarządzać wsparciem i interakcjami sprzedażowymi w różnych kanałach, takich jak poczta e-mail, czat, media społecznościowe i telefon.

Zapewnia ujednolicony system śledzenia, ustalania priorytetów i rozwiązywania zapytań klientów, zapewniając wydajne i spersonalizowane doświadczenie wsparcia.

Zendesk oferuje szereg funkcji, w tym zarządzanie zgłoszeniami, bazę wiedzy, czat na żywo, raportowanie i automatyzację, dzięki czemu jest kompleksowym rozwiązaniem dla zespołów obsługi klienta.

VoIPstudio

VoIPstudio to oparty na chmurze system telefoniczny Voice over Internet Protocol (VoIP) zaprojektowany w celu zaspokojenia potrzeb komunikacyjnych nowoczesnych firm. Zastępuje on tradycyjne systemy telefoniczne, wykorzystując łączność internetową do przesyłania połączeń głosowych.

VoIPstudio oferuje solidne funkcje, w tym routing połączeń, nagrywanie rozmów, pocztę głosową, analizę połączeń, wirtualną recepcjonistkę i wiele innych.

Umożliwia firmom posiadanie elastycznego i skalowalnego systemu telefonicznego, który może dostosować się do ich zmieniających się wymagań komunikacyjnych.

VoIPstudio jest właściwym wyborem dla organizacji, które wymagają profesjonalnych funkcji komunikacyjnych bez kłopotów i kosztów związanych z posiadaniem i zarządzaniem sprzętem PBX na miejscu.

ZNACZENIE INTEGRACJI TELEFONU W ZENDESK

W dzisiejszym krajobrazie skoncentrowanym na kliencie, zapewnienie wyjątkowego wsparcia w wielu kanałach ma kluczowe znaczenie dla utrzymania satysfakcji klienta.

Podczas gdy poczta elektroniczna, czat i media społecznościowe zyskały na znaczeniu, telefon pozostaje istotnym kanałem komunikacji dla wielu firm.

Integrując swój system telefoniczny z Zendesk, uwalniasz potencjał do zapewnienia płynnego wsparcia wielokanałowego i podniesienia ogólnej jakości obsługi klienta.

Integracja Zendesk VoIP to integracja telefonii komputerowej (CTI). Wykorzystuje Twój system telefoniczny w chmurze, aby zapewnić dodatkową funkcjonalność w ramach Zendesk, oferując kilka kluczowych korzyści:

Scentralizowane zarządzanie wsparciem

Integracja funkcji telefonu w Zendesk pozwala skonsolidować wszystkie interakcje z klientami w jednej centralnej lokalizacji. Ta integracja umożliwia Twojemu zespołowi wsparcia efektywne zarządzanie i śledzenie zapytań klientów, niezależnie od kanału komunikacji. Ujednolicony widok historii i interakcji z klientami umożliwia bardziej spersonalizowane i uwzględniające kontekst wsparcie.

Usprawnione przepływy pracy

Dzięki integracji telefonicznej agenci wsparcia mogą obsługiwać połączenia telefoniczne bezpośrednio na platformie Zendesk. Nie muszą już przełączać się między wieloma aplikacjami ani żonglować różnymi narzędziami, oszczędzając czas i zmniejszając złożoność. Ten usprawniony przepływ pracy zwiększa produktywność agentów, umożliwiając im skupienie się na szybkim rozwiązywaniu problemów klientów.

Ulepszona współpraca

Integracja telefonu ułatwia bezproblemową współpracę między członkami zespołu wsparcia. Agenci mogą zostawiać wewnętrzne notatki, przydzielać zgłoszenia lub przekazywać połączenia do określonych członków zespołu, zapewniając płynne przekazywanie i efektywne rozwiązywanie problemów. To sprzyja pracy zespołowej, skraca czas reakcji i ostatecznie prowadzi do szczęśliwszych klientów.

Kompleksowe raporty i analizy

Rejestrując interakcje telefoniczne w Zendesk, zyskujesz dostęp do kompleksowych raportów i analiz. Możesz mierzyć ważne wskaźniki połączeń, takie jak czas trwania połączenia, czas oczekiwania, liczba połączeń i zadowolenie klienta. Te spostrzeżenia umożliwiają ciągłe identyfikowanie trendów, monitorowanie wydajności i podejmowanie decyzji opartych na danych w celu usprawnienia operacji wsparcia.

KLUCZOWE FUNKCJE INTEGRACJI VOIPSTUDIO ZENDESK

Integracja VoIPstudio Zendesk łączy moc komunikacji VoIP i solidną platformę obsługi klienta Zendesk.

Ta integracja pozwala na bezproblemowe włączenie funkcji telefonu do środowiska Zendesk, umożliwiając zespołowi wsparcia wydajną obsługę połączeń telefonicznych przy jednoczesnym wykorzystaniu możliwości systemu zarządzania zgłoszeniami Zendesk.

Oto kilka kluczowych cech integracji VoIPstudio Zendesk:

Wykonuj lub odbieraj połączenia przez system telefoniczny VoIPstudio bezpośrednio z konta Zendesk

Integracja umożliwia agentom wsparcia inicjowanie połączeń wychodzących lub odbieranie połączeń przychodzących bezpośrednio w interfejsie Zendesk. Eliminuje to konieczność przełączania się między różnymi aplikacjami lub urządzeniami, usprawniając komunikację.

Agenci mogą również zmienić swój status na online lub nie przeszkadzać.

Kliknij aby zadzwonić

Dzięki funkcji „kliknij, aby wybrać numer”, agenci wsparcia mogą inicjować połączenia bezpośrednio z poziomu Zendesk za pomocą jednego kliknięcia. Numery telefonów w zgłoszeniach lub profilach klientów stają się klikalne, co umożliwia szybkie i wygodne łączenie się z klientami oraz rozwiązywanie ich problemów.

Automatycznie dopasowuj rozmówców przychodzących do istniejących rekordów klientów

Gdy przychodzi połączenie, integracja automatycznie wyszukuje istniejące rekordy klientów na podstawie numeru telefonu dzwoniącego. Jeśli zostanie znalezione dopasowanie, informacje o kliencie są wyświetlane w wyskakującym okienku, zapewniając agentom wsparcia natychmiastowy dostęp do odpowiednich szczegółów i historycznych interakcji, zanim odbierają połączenie. Ten wgląd w czasie rzeczywistym w szczegóły klienta i jego historię wsparcia umożliwia agentom zapewnienie spersonalizowanej i skutecznej pomocy.

Twórz nowe rekordy klientów automatycznie

W przypadkach, gdy numer telefonu dzwoniącego nie pasuje do żadnych istniejących rekordów klientów, integracja może automatycznie tworzyć nowe rekordy klientów w Zendesk. Dzięki temu wszystkie informacje o klientach są skutecznie rejestrowane i porządkowane, co ułatwia bezproblemową komunikację i wsparcie.

Rejestrowanie połączeń i tworzenie biletów

Każde połączenie przychodzące i wychodzące jest rejestrowane automatycznie, rejestrując istotne szczegóły, takie jak czas trwania połączenia, znacznik czasu i informacje o dzwoniącym. Te dzienniki połączeń można powiązać z określonymi zgłoszeniami, tworząc kompleksowy zapis interakcji z klientami. Ponadto integracja pozwala na automatyczne tworzenie zgłoszeń po odebraniu połączenia, dzięki czemu żadne zapytanie klienta nie pozostanie niezauważone.

Notatki połączeń i aktualizacje biletów

Podczas rozmów telefonicznych agenci mogą robić notatki bezpośrednio w Zendesk, dokumentując istotne szczegóły i podjęte działania. Notatki te są automatycznie dołączane do odpowiedniego zgłoszenia, ułatwiając bezproblemową współpracę i gromadząc wszystkie istotne informacje w jednym miejscu.

Przekazywanie połączeń i konferencje

Integracja umożliwia agentom wsparcia bezproblemowe przekazywanie połączeń do innych członków zespołu lub działów. Ponadto agenci mogą inicjować połączenia konferencyjne, co pozwala im zapraszać innych członków zespołu lub ekspertów merytorycznych w celu wspólnego rozwiązywania złożonych problemów.

KORZYŚCI Z KORZYSTANIA Z INTEGRACJI VOIPSTUDIO ZENDESK

Integracja VoIPstudio Zendesk oferuje wiele korzyści, które mogą znacznie usprawnić działania obsługi klienta. Oto kilka kluczowych zalet wykorzystania tej integracji:

  • Poprawiona wydajność: Integracja eliminuje potrzebę ręcznego wprowadzania danych lub przełączania między różnymi systemami. Agenci wsparcia mogą wykonywać lub odbierać połączenia bezpośrednio w Zendesk, uzyskiwać dostęp do informacji o klientach jednym kliknięciem i aktualizować zgłoszenia w czasie rzeczywistym.
  • Ulepszona obsługa klienta: Agenci pomocy technicznej mogą zapewnić klientom spersonalizowaną i bezproblemową obsługę dzięki natychmiastowemu dostępowi do informacji o kliencie i historii połączeń. Ten poziom spersonalizowanego wsparcia buduje lojalność i satysfakcję klientów.
  • Scentralizowana komunikacja: Integracja VoIPstudio z Zendesk centralizuje wszystkie kanały komunikacji, w tym telefon, e-mail, czat i media społecznościowe, w ramach jednej platformy.
  • Współpraca i dzielenie się wiedzą: integracja ułatwia współpracę między członkami zespołu wsparcia.
  • Wgląd w czasie rzeczywistym: Dzięki integracji VoIPstudio Zendesk możesz uzyskać dostęp do analiz połączeń i raportów w czasie rzeczywistym.
  • Skalowalność i elastyczność: VoIPstudio to oparty na chmurze system telefoniczny zapewniający skalowalność i elastyczność w dostosowywaniu się do potrzeb biznesowych. Niezależnie od tego, czy masz mały zespół, czy duże przedsiębiorstwo, integracja może spełnić Twoje wymagania i rozwijać się wraz z Twoją firmą.
  • Oszczędność kosztów: Możesz znacznie obniżyć koszty tradycyjnego systemu telefonicznego, wykorzystując technologię VoIP. VoIPstudio oferuje przystępne stawki za rozmowy i eliminuje konieczność posiadania kosztownej infrastruktury sprzętowej. Integracja ta pozwala zoptymalizować koszty komunikacji przy zachowaniu wysokiego poziomu obsługi.

WYMAGANIA DO REALIZACJI INTEGRACJI

Aby pomyślnie wdrożyć integrację VoIPstudio Zendesk, należy wziąć pod uwagę kilka wymagań. Oto, czego potrzebujesz, aby zacząć:

1. Konto Zendesk

Do korzystania z integracji potrzebne będzie aktywne konto Zendesk. Jeśli go nie masz, możesz zarejestrować się w Zendesk i wybrać plan, który odpowiada Twoim wymaganiom biznesowym.

Ta integracja jest dostępna dla wszystkich klientów korzystających z planu Zendesk Suite lub klientów posiadających Support + Talk Partner Edition – Dowiedz się więcej na https://www.zendesk.com/pricing

2. Konto VoIPstudio

Będziesz potrzebować konta VoIPstudio, aby uzyskać dostęp do funkcji i możliwości systemu telefonicznego. Jeśli nie masz konta VoIPstudio, możesz zarejestrować się na 30-dniowy bezpłatny okres próbny.

W VoIPstudio nie ma funkcji premium, więc wszystkie plany będą miały dostęp do integracji.

3. Kompatybilne przeglądarki internetowe

Upewnij się, że używasz kompatybilnej przeglądarki internetowej, aby uzyskać dostęp do Zendesk i VoIPstudio. Powszechnie obsługiwane przeglądarki to Chrome, Firefox, Safari i Microsoft Edge.

JAK ZINTEGROWAĆ VOIPSTUDIO Z ZENDESK

Integracja VoIPstudio z Zendesk to prosty proces, który pozwala bezproblemowo połączyć moc komunikacji VoIP z wszechstronnymi funkcjami platformy obsługi klienta Zendesk.

Oto krótki przewodnik, który pomoże Ci zacząć. Szczegółowy proces można znaleźć w naszym podręczniku integracji VoIPstudio Zendesk dla administratorów.

1. Pierwsze kroki

Jeśli nie masz jeszcze konta VoIPstudio, możesz utworzyć 30-dniowy bezpłatny okres próbny, odwiedzając witrynę VoIPstudio i postępując zgodnie z procesem rejestracji.

Ponadto, jeśli nie masz jeszcze konta Zendesk, możesz rozpocząć bezpłatny okres próbny, odwiedzając stronę rejestracji Zendesk. Przejdź do https://www.zendesk.com/register i kontynuuj proces rejestracji, aby rozpocząć bezpłatny okres próbny Zendesk.

2. Instalowanie oprogramowania Web Softphone

a) Zaloguj się jako administrator do swojego konta Zendesk.

b) Kliknij ikonę Admin na pasku nawigacyjnym, aby uzyskać dostęp do ustawień administracyjnych.

c) W sekcji Aplikacje wybierz Marketplace.

d) Wyszukaj aplikację VoIPstudio i kliknij jej kafelek.

e) Na stronie aplikacji VoIPstudio kliknij przycisk Instaluj w prawym górnym rogu.

f) Kliknij Kontynuuj, aby potwierdzić instalację. Aplikacja zostanie zainstalowana na Twoim koncie Zendesk.

g) Odśwież swoją aplikację Zendesk, aby zmiany zostały wprowadzone. W prawym górnym rogu powinna być widoczna ikona aplikacji VoIPstudio.

3. Logowanie do VoIPstudio

a) Kliknij ikonę aplikacji VoIPstudio w Zendesk. Spowoduje to otwarcie ekranu logowania VoIPstudio.

b) Wprowadź dane logowania do konta VoIPstudio (nazwę użytkownika i hasło).

c) Kliknij przycisk logowania, aby uwierzytelnić swoje konto VoIPstudio w Zendesk.

4. Szkolenia i wskazówki

Po wykonaniu tych kroków integracja VoIPstudio z Zendesk będzie gotowa do użycia. Twoi agenci wsparcia mogą teraz nawiązywać i odbierać połączenia bezpośrednio z Zendesk za pomocą systemu telefonicznego VoIPstudio, rejestrować czynności związane z połączeniami i bezproblemowo uzyskiwać dostęp do informacji o klientach.

Pamiętaj, aby zapewnić swoim zespołom pomocy technicznej szkolenia i wskazówki dotyczące efektywnego wykorzystania zintegrowanego rozwiązania. Dzięki temu Twój zespół zmaksymalizuje korzyści płynące z integracji VoIPstudio Zendesk i zapewni wyjątkową obsługę klienta.

WNIOSEK

Podsumowując, integracja VoIPstudio Zendesk oferuje kompleksowe rozwiązanie dla firm, umożliwiające im zapewnienie wyjątkowej obsługi klienta poprzez usprawnione procesy komunikacyjne.

Integrując możliwości komunikacyjne VoIPstudio z solidną platformą Zendesk, firmy mogą usprawnić swoje operacje wsparcia, poprawić zadowolenie klientów i osiągnąć większą wydajność ogólnej obsługi klienta.

Aby rozpocząć, firmy mogą utworzyć bezpłatne 30-dniowe konto VoIPstudio i konto próbne Zendesk, jeśli jeszcze go nie mają. Proces instalacji internetowego telefonu programowego i konfigurację integracji można łatwo prześledzić, korzystając z dostarczonych instrukcji.

Pamiętaj, że zapewnienie odpowiedniego szkolenia zespołowi wsparcia jest niezbędne, aby mógł efektywnie korzystać ze zintegrowanego rozwiązania i maksymalizować jego korzyści.

Wszystko gotowe żeby skorzystać z VoIPstudio?

Zacznij darmowy 30 dniowy okres próbny, bez podawania danych karty kredytowej!

Tysiące firm na całym świecie zaufało VoIPstudio oraz powierzyło nam swoją komunikację biznesową. Dlaczego nie zaufasz nam i Ty?

Tysiące firm na całym świecie zaufało VoIPstudio oraz powierzyło nam swoją komunikację biznesową. Dlaczego nie zaufasz nam i Ty?

Rozpocznij okres próbny! Rozpocznij darmowy 30 dniowy okres próbny

Rozpocznij darmowy 30 dniowy okres próbny teraz, dane Twojej karty kredytowej nie są potrzebne!