Do szybkiego poczytania | 07/06/2022

Korzystanie z VoIP do biznesowych połączeń międzynarodowych po najlepszych stawkach

VoIP phone service background
Komunikacja w biznesie

Pamiętasz czasy, kiedy rozmowa międzymiastowa kosztowała majątek? Jeśli prowadzisz działalność na całym świecie, prawdopodobnie przywykłeś do wygórowanych rachunków telefonicznych. Bez względu na wybranego dostawcę usług telekomunikacyjnych nie unikniesz wysokich kosztów połączeń międzynarodowych. Na szczęście ulepszenia w technologii oznaczają, że możesz teraz wykonywać połączenia międzynarodowe (zarówno przychodzące, jak i wychodzące) bez ubiegania się o pożyczkę dla małej firmy.

Rozwiązanie jest naprawdę dość proste – połączenia międzynarodowe VoIP są znacznie tańsze niż tradycyjne połączenia i oferują taką samą wysoką jakość jak telefonia stacjonarna. Ponadto większość funkcji dostępnych w systemie VoIP dotyczy również połączeń międzymiastowych.

ROZMOWY MIĘDZYNARODOWE Z VOIP

Jednym z największych powodów, dla których warto przejść na system VoIP – rozwiązanie lokalne lub usługę hostowaną – jest oszczędność kosztów. Firmy mogą obniżyć rachunki telefoniczne o mniej niż połowę (lub więcej), przechodząc na nowoczesną platformę komunikacyjną. Ponieważ rozmowy międzynarodowe są znacznie droższe niż rozmowy lokalne, Twoja organizacja odnotuje większe oszczędności, jeśli wykonujesz lub odbierasz dużo połączeń międzynarodowych.

Jeśli Twoja firma nadal korzysta z systemów analogowych i telefonów stacjonarnych, nie ma lepszego momentu na przejście na VoIP. Załóżmy, że Twoje biuro korzysta już z systemu VoIP, ale nie rozważałeś używania go do połączeń międzynarodowych. Więc nadszedł czas, aby zobaczyć, czego ci brakuje. Jeśli nie masz pewności co do wykonywania połączeń wewnętrznych przez VoIP lub wahasz się co do stawek międzynarodowych VoIP, to dobrze trafiłeś.

Czytaj dalej, aby uzyskać wyczerpujący przegląd międzynarodowych połączeń VoIP, sposobu ich działania i zalet korzystania z VoIP we wszystkich połączeniach.

MIĘDZYNARODOWE POTRZEBY KOMUNIKACJI BIZNESOWEJ

Zanim zagłębimy się w rozmowy międzynarodowe VoIP, wyjaśnijmy, dlaczego rozmowy międzynarodowe są kluczowe dla biznesu. Niezależnie od tego, czy prowadzisz sprzedaż klientom detalicznym (B2C lub Business to Consumer), czy organizacjom biznesowym (B2B lub Business to Business), Twoi pracownicy będą musieli wykonać kilka połączeń międzymiastowych.

Jeśli jesteś firmą B2C prowadzącą działalność w więcej niż jednym kraju, będziesz również otrzymywać połączenia od klientów międzynarodowych. Dawno minęły czasy, kiedy klienci byli gotowi poświęcić czas i zapłacić opłaty za połączenia międzymiastowe, aby skontaktować się z firmą. Dzisiejszy konsument natychmiast oczekuje wyjątkowej obsługi klienta. Oznacza to, że musisz mieć lokalne biuro lub podać bezpłatny numer dla klientów. Chociaż możesz kontaktować się z zagranicznymi dostawcami i partnerami, te połączenia stanowią prawdopodobnie znacznie mniejszy ułamek wszystkich połączeń wychodzących. Tak więc przychodzące połączenia międzynarodowe mają dla Ciebie znacznie wyższy priorytet, podobnie jak okazjonalne połączenia wychodzące.

Z drugiej strony firmy B2B często wykonują wiele połączeń międzynarodowych do swoich klientów. W 2022 r. niewiele przedsiębiorstw jest naprawdę lokalnych. Znacznie bardziej prawdopodobne jest, że masz pracowników w kilkunastu krajach, dostawców z całego świata i klientów z każdego zakątka globu. W takim przypadku zarówno wychodzące, jak i przychodzące połączenia międzynarodowe są kluczowe dla Twojej firmy.

NAJLEPSZY SPOSÓB NA POŁĄCZENIA MIĘDZYNARODOWE

Zanim systemy telefoniczne VoIP stały się popularne, nie miałeś wielkiego wyboru, jeśli chodzi o połączenia międzynarodowe. Z pewnością możesz rozejrzeć się za najlepszymi stawkami i planami od dostawców usług telekomunikacyjnych, ale prawie każdy sprzedawca oferuje podobne stawki. Gdy zostałeś związany umową serwisową, nie można było łatwo przejść do konkurencji, nawet jeśli obecny dostawca podniósł ceny.

Najlepszym sposobem wykonywania połączeń międzynarodowych – do użytku osobistego lub biznesowego – jest korzystanie z technologii VoIP. Chociaż istnieją inne korzyści, same oszczędności kosztów wystarczą, aby stworzyć solidną podstawę biznesową do zmiany. Połączenia międzynarodowe VoIP kosztują ułamek ceny tradycyjnych planów telekomunikacyjnych, często tylko kilka groszy w porównaniu do kilku złotych.

Czy kiedykolwiek myślałeś, że możesz zadzwonić do klienta z Australii za mniej niż 2 grosze za minutę? Lub skontaktować się z kimś na Antarktydzie za mniej niż 2 złote za minutę? Jest to możliwe dzięki stawkom za połączenia międzynarodowe VoIPstudio. Nawet jeśli rozmowy międzynarodowe stanowią tylko 10% całkowitego wolumenu połączeń w Twojej firmie, prawdopodobnie stanowią one większość miesięcznego rachunku telefonicznego. Dlaczego nie przejść na nowoczesny system telefoniczny i jednocześnie obniżyć rachunki telefoniczne?

WYCHODZĄCE I PRZYCHODZĄCE POŁĄCZENIA MIĘDZYNARODOWE

Mówiliśmy o znaczeniu połączeń międzynarodowych do firmy. Jednak wartość połączeń międzynarodowych wzrosła w ciągu ostatnich dwóch lat pandemii. Dzięki polityce dystansu społecznego i konieczności przechodzenia pracowników do pracy zdalnej rozmowy telefoniczne stały się jeszcze ważniejsze dla organizacji. Dotyczy to zarówno przychodzących, jak i wychodzących połączeń międzynarodowych VoIP.

W miarę jak podróże się zatrzymują, a ludzie nie mogą udać się do biur, rozmowy międzynarodowe stały się sposobem na życie. Przedsiębiorstwa zaczęły zdawać sobie sprawę, że położenie geograficzne nie powinno powstrzymywać ich przed zatrudnianiem pracowników w różnych miastach, obsługą klientów na nowych obszarach lub prowadzeniem działalności na nowych rynkach.

Lokalna obecność

Pomimo globalizacji nadal istnieje wiele korzyści z obecności lokalnej. Firma z lokalnym biurem wzbudza zaufanie klientów, że Twoja firma zostanie z nimi. Mają szybki i łatwy sposób skontaktowania się z Twoim biurem, dzwoniąc pod numer lokalny. Ogólnie rzecz biorąc, konsumenci ufają lokalnym firmom znacznie bardziej niż organizacjom międzynarodowym. Obecność lokalna może więc przynieść korzyści Twojej marce.

Biorąc to pod uwagę, nie jest łatwo otworzyć biuro w innym regionie, a nawet kraju. Zanim otworzysz biuro i zatrudnisz miejscowych pracowników, mogą wystąpić przepisy, regulacje i wiele procesów. W wielu przypadkach może to zająć miesiące, a nawet lata. W tym przypadku może się przydać wirtualny numer VoIP z wybranym numerem kierunkowym.

Numer wirtualny jest w zasadzie taki sam jak zwykły numer telefonu, z wyjątkiem tego, że nie jest powiązany z określoną lokalizacją lub urządzeniem. Tak jak możesz kupić numer VoIP z dowolnym numerem kierunkowym w swoim kraju, możesz również kupić taki, który wydaje się znajdować w innym kraju.

Załóżmy, że firma od kilku lat prowadzi działalność we Francji i ma teraz nadzieję na ekspansję na rynki kanadyjskie. Podczas gdy otwarcie fizycznego biura może zająć miesiące, firma może zakupić wirtualny numer VoIP z kanadyjskim numerem kierunkowym. Mogą rozpocząć badania na tym nowym rynku, rekrutować lokalnych pracowników i kontaktować się z potencjalnymi klientami jeszcze przed wprowadzeniem na rynek produktów i usług.

Ten rodzaj umowy oferuje korzyści dzwoniącym, ponieważ mają możliwość dzwonienia do firmy bez konieczności ponoszenia opłat za połączenia zamiejscowe.

Jak można się spodziewać, wirtualne numery są dostępne tylko w nowoczesnych systemach VoIP, takich jak VoIPstudio, a nie w starszych sieciach analogowych wykorzystujących telefony stacjonarne.

Komunikuj się z klientami na całym świecie

Niezależnie od tego, czy masz do czynienia z milionami klientów detalicznych, czy tysiącami wartościowych klientów biznesowych, ważne jest, aby często się z nimi komunikować. Dzięki tradycyjnemu systemowi telefonicznemu i planowi usług Twoi pracownicy zawsze będą się martwić o koszty połączeń międzymiastowych.

Mogą wahać się przed telefonowaniem do klienta i preferować inne metody komunikacji, takie jak e-mail. Jednak e-mail lub SMS-y nie zawsze są najlepszą metodą komunikacji z klientami. Czasami rozmowa telefoniczna rozwiąże problem szybciej niż kilka e-maili w ciągu kilku dni.

Jeśli chcesz, aby klienci mogli dzwonić do Ciebie, gdy jest to konieczne, lub dzwonić do nich w celu rozwiązania problemów, ostatnią rzeczą, jakiej potrzebujesz, jest martwienie się o rachunek telefoniczny. Dzięki międzynarodowym stawkom VoIP nie zastanowisz się dwa razy, zanim zadzwonisz do klienta w drugiej połowie kraju lub na drugim końcu świata. W rzeczywistości możesz nawet zapomnieć, że istnieje różnica między połączeniami lokalnymi i międzynarodowymi!

Współpracuj z partnerami i dostawcami

Wyobraźmy sobie przez chwilę, że istnieje firma, która nie ma międzynarodowych klientów. Dostarczają produkty i usługi wyłącznie na terenie jednego kraju. Możesz więc oczekiwać, że nie potrzebują zbyt wielu połączeń międzynarodowych. Jednak to samo przedsiębiorstwo nadal będzie musiało komunikować się z dostawcami, dystrybutorami i partnerami na całym świecie.

Świat biznesu jest znacznie mądrzejszy niż kiedyś, wiele dekad temu. Głównie dzięki cyfrowym systemom komunikacyjnym, takim jak usługi telefoniczne oparte na VoIP, nikt nie jest oddalony o jeden telefon. Był czas, kiedy ekspansja poza granice kraju była poza zasięgiem małych i średnich przedsiębiorstw. Ale nigdy więcej. Dziś prawie każde przedsiębiorstwo może się rozwijać i obsługiwać klientów na dowolnym wybranym przez siebie rynku.

JAK MIĘDZYNARODOWE ROZMOWY VOIP MOGĄ BYĆ TAK TANIE?

Dużo czytałeś o wykonywaniu połączeń międzynarodowych VoIP i dlaczego jest to ważne dla większości organizacji. Ale w jaki sposób połączenia międzynarodowe VoIP mogą być tak tanie, jak połączenia lokalne na telefonach stacjonarnych? Odpowiedź tkwi w sposobie działania VoIP i technologii, na której się opiera.

Aby zrozumieć, dlaczego połączenia międzynarodowe VoIP są tak tanie, musisz wiedzieć, jak działają telefony VoIP i telefony stacjonarne.

Jak działają telefony stacjonarne

Tradycyjne telefony są połączone przewodami z innymi urządzeniami w sieci. Niezależnie od tego, czy chcesz zadzwonić do sąsiada, czy do kogoś w Bułgarii, urządzenia na każdym końcu muszą być połączone fizycznymi kablami. Kiedy wybierasz numer, część sieci łącząca oba punkty końcowe jest zarezerwowana dla Twojego połączenia.

To podstawowy powód, dla którego połączenia międzystrefowe były tak drogie – ma to związek z odległością między dzwoniącym a odbiorcą. Innym powodem wysokich kosztów jest to, że same kable mogą przenosić ograniczoną liczbę połączeń. Układanie kabli między dużymi odległościami jest niezwykle kosztowne, a dostawcy pobierają od klientów wysokie ceny, aby odzyskać inwestycję.

Jak działa VoIP

VoIP działa zupełnie inaczej niż powyższa sieć. Zamiast potrzebować osobnej infrastruktury, wykorzystuje istniejące protokoły internetowe do przesyłania głosu przez sieci danych. Innymi słowy, to samo połączenie internetowe, które obsługuje Twoją pocztę e-mail, będzie również wysyłać połączenia głosowe.

Aby to osiągnąć, VoIP przekształca Twój głos w pakiety danych, które mogą obrać dowolną trasę do miejsca docelowego. Nie musisz rezerwować części sieci na konkretne połączenie. Kiedy wszystkie pakiety dotrą do miejsca docelowego (dowolną trasą, która jest najszybsza dla każdego pakietu), są one ponownie składane i konwertowane z powrotem na głos, aby odbiorca mógł je usłyszeć.

Dzięki wykorzystaniu VoIP połączenia głosowe i e-maile są zasadniczo takie same w każdej sieci danych. Tak jak nie płacisz za każdą wysłaną lub odebraną wiadomość e-mail, każde połączenie korzystające z Internetu lub dowolnej sieci danych jest całkowicie bezpłatne. Dlatego lokalne połączenia VoIP są bezpłatne dla większości użytkowników i firm.

To również prowadzi nas do powodu, dla którego rozmowy międzynarodowe nie są darmowe, ale nadal są stosunkowo niedrogie. Większość połączeń międzynarodowych odbywa się w przeważającej części przez Internet. Jednak nadal mogą być zmuszeni do korzystania z lokalnej sieci analogowej przez część połączenia. Zasadniczo płacisz za korzystanie z tej niewielkiej części sieci, stąd niewiarygodnie niska cena za minutę.

Wykorzystując istniejącą infrastrukturę – połączenie internetowe – VoIP umożliwia firmom wykonywanie bezpłatnych lub niedrogich połączeń. Wszystko, czego potrzebujesz, to szybkie i solidne połączenie internetowe o przepustowości wystarczającej do równoczesnych połączeń.

ZALETY VOIP W POŁĄCZENIACH MIĘDZYNARODOWYCH

Oprócz oszczędności kosztów korzystanie z międzynarodowych połączeń VoIP niesie ze sobą wiele innych korzyści, takich jak numery wirtualne, raporty i pulpity nawigacyjne, połączenia głosowe w jakości HD, mobilność oraz możliwość dodawania połączeń wideo, konferencji i innych funkcji.

Niedrogie stawki

Czytałeś już o niskich stawkach międzynarodowych VoIP, ale jest też inny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy na takich połączeniach. Większość dostawców VoIP, w tym VoIPstudio, oferuje naliczanie sekundowe, w przeciwieństwie do naliczania minutowego na starszych telefonach stacjonarnych. Oznacza to, że opłaty za połączenia są naliczane za dokładny czas rozmowy, a nie o sekundę więcej. Jeśli połączenie trwa 55 sekund, płacisz tylko za 55 sekund. Nie płacisz za 1 minutę, ponieważ sprzedawca zaokrągla w górę do najbliższej minuty.

Teraz 5 sekund może wydawać się niewiele, pamiętając, że ceny są często tak niskie, jak kilka groszy za minutę. Ale ile telefonów każdego dnia wykonują Twoi pracownicy? Na tydzień? Koszty te mogą dość łatwo przełożyć się na kilkaset złotych miesięcznie za połączenia międzynarodowe. Więc nawet pomijając niski koszt połączeń międzynarodowych VoIP, zaoszczędzisz jeszcze więcej dzięki naliczaniu sekundowemu.

Łatwy w użyciu

Przejście na zupełnie nową technologię lub system korporacyjny może być zniechęcające. Musisz zakupić nowy system, odpowiednio go wdrożyć (w ramach budżetu i na czas), a następnie przeszkolić personel, aby z niego korzystał. Jeśli zdecydujesz się na niezawodną hostowaną usługę VoIP, nie musisz kupować nic poza telefonami obsługującymi VoIP. Nie musisz wdrażać projektu miesiącami, większość urządzeń VoIP jest gotowa do pracy w ciągu kilku minut.

Co do szkolenia personelu? Korzystasz z telefonów VoIP dokładnie tak samo, jak z telefonu stacjonarnego. Doświadczenie użytkownika wcale się nie zmienia. Nadal odbierasz telefon i wybierasz dowolny wybrany numer. Jedyną różnicą jest to, że użytkownicy mogą teraz wykonywać i odbierać połączenia z wielu urządzeń – komputera stacjonarnego, laptopa, telefonu komórkowego lub telefonu stacjonarnego.

Wybierz pakiet lub płać na bieżąco

Jeśli chodzi o połączenia międzynarodowe VoIP, możesz wybrać, jak chcesz płacić za te połączenia. Możesz kupić pakiety, które będą zawierać określoną liczbę minut za darmo. Możesz też płacić na bieżąco, więc Twój miesięczny rachunek będzie zależał od zużycia. W przeciwieństwie do tradycyjnych usług telefonicznych, nie ma mylących lub nieprzejrzystych planów z różnymi stawkami dla każdego. Plany połączeń międzynarodowych VoIP są niedrogie, łatwe do zrozumienia i przejrzyste.

Użyj numerów wirtualnych, aby uzyskać lokalną obecność

Korzystanie z międzynarodowych numerów wirtualnych może się opłacać kilkakrotnie, gdy rozszerzasz działalność na nowe rynki lub regiony. Nie musisz ograniczać się do jednego lub dwóch. W zależności od tego, co oferuje Twój dostawca, możesz kupić i wykorzystać tyle, ile chcesz. Co więcej, możesz usunąć numery i przestać za nie płacić, gdy już ich nie potrzebujesz. Bez czekania na zakończenie kontraktów i obaw o budżetowanie.

Pozwól zespołom współpracować bez martwienia się o koszty połączeń

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się dwa razy nad telefonem do międzynarodowego kolegi, ponieważ wiesz, że rozmowa zajmie trochę czasu? Martwisz się o swój budżet? Może się to zdarzyć kilka razy dziennie w Twoich zespołach. Nikt nie zastanawia się dwa razy nad połączeniem lokalnym, ale rozmowy międzymiastowe wymagają przemyślenia. Nigdy więcej.

Teraz zespoły mogą współpracować, nie martwiąc się o ogromne rachunki za telefon czy zbliżające się spotkania budżetowe. Pozwól swoim zespołom osiągnąć pełny potencjał, gdy dasz im wolną rękę w komunikacji za pośrednictwem kanału najlepiej dopasowanego do sytuacji. Dość często okazuje się, że szybka rozmowa telefoniczna może rozwiązać problemy lepiej niż umawianie spotkań lub wysyłanie kilku e-maili.

Połączenia wysokiej jakości

Był czas, kiedy rozmowy VoIP oznaczały niską jakość dźwięku. Nawet na telefonach stacjonarnych połączenia międzynarodowe mogą być zniekształcone, powodować przerwy lub w inny sposób utrudniać prowadzenie prawidłowej rozmowy. Dzięki VoIP możesz cieszyć się wysokiej jakości dźwiękiem HD podczas wszystkich połączeń. Chociaż czynniki, takie jak ruch w sieci, prędkość Internetu i jednoczesne połączenia, mogą wpływać na jakość połączeń, Twoja komunikacja skorzysta na krystalicznie czystym dźwięku. Nawet podczas połączeń konferencyjnych.

Korzystaj z aplikacji mobilnych do wykonywania połączeń

Kiedy pracujesz zdalnie lub masz pracowników, którzy muszą podróżować do pracy, mobilność jest bardzo ważna. To coś, co oferują systemy VoIP na każdym kroku.

Na przykład możesz podłączyć wiele urządzeń do tego samego numeru VoIP, aby wykonywać/odbierać połączenia na dowolnym urządzeniu, z którym jesteś bliżej. Użytkownicy mogą również ustalać zasady dotyczące tego, które urządzenie powinno dzwonić w jakiej kolejności. Załóżmy, że wiesz, że będziesz podróżować codziennie między 13:00 a 17:00. Możesz ustawić połączenia tak, aby dzwoniły na telefon stacjonarny w godzinach pracy, a na laptopa podczas podróży.

Największą zaletą mobilności jest jednak możliwość wykonywania i odbierania połączeń na urządzeniu mobilnym. Oznacza to, że nie musisz się martwić, że klienci zobaczą Twój osobisty numer telefonu. W większości przypadków będziesz musiał pobrać i używać aplikacji mobilnej swojego dostawcy, aby wykonywać połączenia, ale poza tym bardzo łatwo jest wykonywać połączenia biznesowe.

Użytkownicy mają również opcję, aby wszystkie ich urządzenia dzwoniły jednocześnie lub dzwoniły do każdego urządzenia po kolei, dopóki nie będzie można odebrać. Wszystko zależy od indywidualnych użytkowników i ich potrzeb.

Wyjedź za granicę i zabierz ze sobą numery biznesowe

​Menedżerowie małych firm czasami muszą podróżować za granicę do różnych krajów. Ale chociaż ich firma nie jest duża i wciąż się rozwija, muszą nadal odbierać połączenia ze swoich numerów kontaktowych.

Korzystając z VoIP, możesz na to zezwolić, ponieważ numery przychodzące są połączone z Twoim telefonem komórkowym lub aplikacją komputerową VoIP przez Internet. Jeśli więc na przykład Twoja firma pochodzi z Wielkiej Brytanii i musisz podróżować do Niemiec, możesz nadal odbierać połączenia przychodzące do firmy na numery w Wielkiej Brytanii z Niemiec. Twoi klienci nie zauważą, że jesteś za granicą. W ten sam sposób będziesz mógł oddzwonić do klienta, korzystając z numeru prezentacji połączenia w Wielkiej Brytanii, bez względu na to, gdzie się znajdujesz, o ile masz dostęp do Internetu.

Podobne zalety do połączeń lokalnych VoIP

Oprócz wszystkich powyższych korzyści, możesz korzystać z innych zalet połączeń VoIP podczas połączeń międzystrefowych. Na przykład możesz oznaczyć połączenia i uporządkować je w raporty. Kategoryzuj połączenia na podstawie lokalizacji, użytkownika, pory dnia lub dowolnego innego kryterium, które możesz wymyślić.

Możesz wprowadzać zmiany w swoim systemie z centralnego pulpitu nawigacyjnego. Na przykład możesz w ciągu kilku minut kupić nowe wirtualne numery i przypisać je pracownikowi. Nie potrzebujesz już jednego numeru? Usuń go i natychmiast przestań płacić. Nie trzeba czekać na instalację ani odłączać kabli.

Na poziomie użytkownika Twoi pracownicy mogą ustalać reguły połączeń dotyczących urządzeń, korzystać z wizualnej poczty głosowej i nagrywać również połączenia międzynarodowe. Mogą również uzyskać dostęp do tych ustawień z dowolnego urządzenia, dzięki czemu są wystarczająco elastyczni w każdych okolicznościach.

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się nad połączeniami międzynarodowymi VoIP i nad tym jak mogą one przynieść korzyści Twojej firmie, powinieneś mieć teraz wszystkie potrzebne odpowiedzi. Więc po co czekać? Zacznij od razu z międzynarodowymi połączeniami VoIP dla swojej organizacji!

Wszystko gotowe żeby skorzystać z VoIPstudio?

Zacznij darmowy 30 dniowy okres próbny, bez podawania danych karty kredytowej!

Tysiące firm na całym świecie zaufało VoIPstudio oraz powierzyło nam swoją komunikację biznesową. Dlaczego nie zaufasz nam i Ty?

Tysiące firm na całym świecie zaufało VoIPstudio oraz powierzyło nam swoją komunikację biznesową. Dlaczego nie zaufasz nam i Ty?

Rozpocznij okres próbny! Rozpocznij darmowy 30 dniowy okres próbny

Rozpocznij darmowy 30 dniowy okres próbny teraz, dane Twojej karty kredytowej nie są potrzebne!