Do szybkiego poczytania | 25/10/2022

Pracujesz w domu? Wykorzystaj możliwości, jakie daje to Twojej firmie!

VoIP phone service background
Usługa VoIP | VoIP dla biznesu

Rozprzestrzenianie się COVID-19 nadal wpływa na wiele aspektów normalnego życia i firmy nie są tu wyjątkiem. Większość organizacji musiała zmienić sposób pracy. Poza tymi uznanymi za niezbędną infrastrukturę, każdy zakład pracy wprowadził środki umożliwiające pracownikom pracę w domu.

Dla biur, które nigdy nie miały polityki pracy z domu, przejście to może być stresujące i nerwowe. Ale może to być również cenna okazja. Korzyści z pracy w domu są dla pracowników natychmiastowe. W końcu nikt nie lubi porannych dojazdów do pracy w godzinach szczytu. Jednak elastyczna praca lub praca zdalna ma wiele zalet dla pracodawców, które nie zawsze są od razu widoczne.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak Twoja firma może wykorzystać możliwości oferowane przez umożliwienie pracownikom pracy w domu.

Szczęśliwsi i bardziej wydajni pracownicy

Niewiele osób lubi poranny dojazd do pracy w godzinach szczytu lub siedzenie przez godzinę w zatłoczonym pociągu. Praca w domu eliminuje ten stresujący czas z dnia pracy pracownika, ale może też przynieść korzyści Twojej firmie. Zestresowani pracownicy częściej cierpią z powodu niskiego morale, a ich produktywność często spada. Praca w domu może dać pracownikom godzinę lub więcej ich czasu z powrotem i rozpocząć dzień ze świeżym i jasnym umysłem.

Można zminimalizować liczbę dni straconych z powodu choroby lub innych nieobecności, jak również. Pracownicy mogą pracować w domu i uniknąć rozprzestrzeniania się infekcji, ponieważ nie muszą przychodzić do biura. Możesz nawet zmniejszyć koszty opieki zdrowotnej sponsorowanej przez pracodawcę ze względu na posiadanie zdrowszych pracowników.
Możliwość zaplanowania pracy w zależności od zobowiązań osobistych lub rodzinnych to świetny atut z punktu widzenia pracownika. Ale ta elastyczność pomaga również Twojej firmie. Twoi pracownicy mogą nadal wykonywać swoją pracę, zamiast brać dzień wolny.

Niewiele rzeczy może pomóc Twojej firmie lepiej niż zadowoleni pracownicy, ponieważ są oni zazwyczaj bardziej produktywni i lubią swoją pracę. Wdrożenie elastycznej polityki pracy to świetny sposób na zapewnienie zadowolonych pracowników!

Zwiększenie utrzymania pracowników

Praca zdalna może być cennym narzędziem pozwalającym zatrzymać pracowników, którzy mogliby odejść w innych okolicznościach. Żadna firma nie chce stracić utalentowanego i wartościowego pracownika, ale takie wydarzenia się zdarzają. Dość często ludzie muszą zrezygnować z pracy z powodów, które nie mają nic wspólnego z byciem szczęśliwym i spełnionym w pracy. Mogą być zmuszeni do odejścia z powodu:

  • Konieczność opieki nad starzejącymi się rodzicami lub chorymi członkami rodziny
  • Konieczność pozostania w domu w celu opieki nad małymi dziećmi
  • Przeprowadzka do nowego miasta w związku z awansem lub pracą małżonka
  • Przeprowadzka ze względu na potrzeby medyczne lub szkolne dziecka

Są to osoby, które są dobre w swojej pracy, a nawet kochają pracę dla Ciebie, ale po prostu nie mogą przychodzić do pracy każdego dnia. Umożliwienie im pracy w domu to sytuacja korzystna dla wszystkich. Utalentowani ludzie nie muszą rezygnować z pracy, którą kochają. Twoja firma wygrywa, nie tracąc cennego pracownika. Dodatkowo, nie ponosisz dodatkowych kosztów związanych z reklamą i znalezieniem odpowiedniego zastępstwa oraz przeszkoleniem go do przejęcia roli.

W rzeczywistości, elastyczna praca szybko staje się ważnym czynnikiem dla wielu pracowników. Wiele osób nie będzie pracować dla firmy, która nie pozwala na pracę w domu przynajmniej w niepełnym wymiarze godzin. Inni mogą być skłonni zrezygnować z podwyżki, jeśli ich kierownik pozwoli im na swobodną pracę w domu. Firmy mogą zmniejszyć rotację pracowników oraz koszty zatrudniania i szkolenia nowych pracowników dzięki dobrej polityce pracy w domu.

Rekrutuj talenty z dowolnego miejsca

Jedną z głównych przeszkód w zatrudnianiu wielkich talentów jest lokalizacja. Twoja firma może nie mieć dostępu do szerokiej puli pracowników albo z powodu lokalizacji, albo niedoboru umiejętności w danym zawodzie. Jesteś ograniczony do małej puli kandydatów, którzy są gotowi przenieść się lub którzy już mieszkają w pobliżu. Najlepsza osoba do pracy może nie być w tej wąskiej puli potencjalnych pracowników.

Jak więc zatrudnić najlepszych ludzi do pracy? W dzisiejszej erze cyfrowej nie ma powodu, aby firmy rekrutowały talenty z jednego miasta lub obszaru. Jeśli możesz zaoferować pełnoetatową pracę z domu na stanowiskach, łatwiej będzie Ci przyciągnąć największe talenty w każdej dziedzinie. Nie musisz eliminować utalentowanych specjalistów, którzy nie mogą dojeżdżać do biura, ponieważ mogą z łatwością wykonywać pracę w zaciszu swojego domu.

Najlepsze jest to, że nie musisz wydawać dużo pieniędzy, aby to się stało. Wszystko, czego potrzebujesz, aby obsadzić szeroką sieć rekrutacyjną, to dobra biznesowa usługa VoIP. Firmy mogą przeprowadzać rozmowy kwalifikacyjne z potencjalnymi kandydatami przez rozmowy wideo. Możesz przeprowadzić rozmowę kwalifikacyjną z większą liczbą kandydatów w ciągu jednego dnia niż w inny sposób, poprzez spotkania osobiste. Eliminuje również czas i koszty podróży kandydatów. Możesz być w stanie przeprowadzić wywiady z osobami, które nie mogą podróżować ze względu na koszty lub konflikty w harmonogramie.

Niższe koszty stałe

Jednym z największych kosztów dla każdej firmy jest przestrzeń biurowa. Kiedy już masz miejsce, musisz wyposażyć pokoje w sprzęt i materiały biurowe. Następnie masz rachunki za media – prąd, ogrzewanie, wodę itp. – na dodatek wszystko inne. Potrzebujesz również mebli biurowych, takich jak biurka, krzesła, kanapy w pokojach przerw i wiele innych rzeczy dla pracowników.

Wyobraź sobie, że kilku lub większość Twoich pracowników pracuje z domu. Podczas gdy nadal musisz zapewnić im narzędzia i sprzęt, którego potrzebują (jak telefony i komputery), nie potrzebujesz reszty. Niewiele firm może całkowicie wyeliminować biuro, ale zawsze można wynająć mniejszą przestrzeń lub pozbyć się niepotrzebnych przedmiotów, takich jak ekspresy do kawy i kanapy. Możesz również zaoszczędzić pieniądze na rachunkach za media i materiały biurowe.
Niektóre firmy uważają, że umożliwienie pracownikom pracy w domu wymaga znacznych inwestycji w systemy łączności. Rzeczywistość jest taka, że potrzebujesz doskonałego systemu komunikacji, aby to zadziałało. Ale to nie musi być drogie.

Świetna biznesowa usługa VoIP nie musi kosztować tysięcy złotych w sprzęcie i oprogramowaniu. Firmy mogą zacząć korzystać z usługi VoIP w ciągu kilku godzin i tylko kilku telefonów z obsługą IP. Usługodawca będzie świadczyć usługi telefoniczne i konserwować sprzęt dla Ciebie. Firmy nie muszą się martwić o nowe funkcje, regularne aktualizacje lub zabezpieczenia.
Ty i Twoi pracownicy możecie rozpocząć lub kontynuować pracę jak zwykle, nawet gdy technologia schodzi na dalszy plan. Najlepszy system komunikacji to taki, który umożliwia biznesowe przepływy pracy, a nie taki, który przeszkadza użytkownikom.

Wpływ na środowisko naturalne

Umożliwienie kultury pracy z domu opłaca się również dla środowiska. Wyeliminowanie dojazdów do pracy dla niektórych pracowników pomaga również innym, ponieważ teraz jest mniej samochodów na drogach w godzinach szczytu. Firmy mogą przyczynić się do zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza i hałasu w dość znacznym stopniu, jeśli pracownicy będą mogli pracować w domu.

Możesz również obniżyć zużycie energii i ślad węglowy, wysyłając e-maile zamiast faksów lub używając wirtualnych dokumentów zamiast ich drukowania. Jak to pomoże Twojej firmie? Ponieważ coraz więcej osób zdaje sobie sprawę i stara się zmniejszyć swój wpływ na środowisko, oczekują, że firmy pójdą w ich ślady. Niech Twoi pracownicy i klienci wiedzą, że Twoja firma robi co może, aby być odpowiedzialną i zrównoważoną organizacją.

Jak VoIP może pomóc pracownikom w pracy z domu

Usługi VoIP mogą pomóc Ci zrealizować korzyści płynące z pracy pracowników w domu w opłacalny sposób. Kiedy cięcie wydatków jest jednym z powodów, aby umożliwić elastyczną pracę, nowa technologia komunikacyjna nie powinna kosztować więcej niż pieniądze, które zaoszczędzisz.

Podobnie, przejście do pracy w domu nie zawsze jest łatwe dla pracowników lub całej organizacji. Wielu osobom brakuje struktury, jaką zapewnia biuro i regularnych godzin pracy. Dobra usługa VoIP może pomóc menedżerom i pracownikom regularnie sprawdzać oczekiwania i postępy w realizacji tygodniowych celów. Możesz również prowadzić okresowe wideokonferencje dla zespołów, aby po prostu spędzić czas i porozmawiać o dniu pracy, jak podczas zwykłej przerwy na kawę.

Inne kluczowe funkcje VoIP, takie jak wirtualne spotkania, grupowe rozmowy audio lub wideo, cyfrowe faksowanie, wizualna poczta głosowa i dzwonek z wielu urządzeń mogą pomóc pracownikom pracującym w domu. Dobra komunikacja i planowanie są potrzebne dla udanej polityki work from home w każdej organizacji. Usługa VoIP jest najlepszym fundamentem dla kompleksowego i kompletnego rozwiązania komunikacji biznesowej.

Czy chciałbyś, aby praca z domu była prosta również dla Twoich pracowników? Zarejestruj się na VoIPstudio.pl na darmowy 30-dniowy okres próbny i poznaj korzyści w świecie rzeczywistym. Nie potrzebujesz nawet karty kredytowej, aby zacząć! Zadzwoń do nas do VoIPstudio już dziś i przekonaj się, jak możemy pomóc ci przygotować twoich pracowników na sukces.

Wszystko gotowe żeby skorzystać z VoIPstudio?

Zacznij darmowy 30 dniowy okres próbny, bez podawania danych karty kredytowej!

Tysiące firm na całym świecie zaufało VoIPstudio oraz powierzyło nam swoją komunikację biznesową. Dlaczego nie zaufasz nam i Ty?

Tysiące firm na całym świecie zaufało VoIPstudio oraz powierzyło nam swoją komunikację biznesową. Dlaczego nie zaufasz nam i Ty?

Rozpocznij okres próbny! Rozpocznij darmowy 30 dniowy okres próbny

Rozpocznij darmowy 30 dniowy okres próbny teraz, dane Twojej karty kredytowej nie są potrzebne!