Do szybkiego poczytania | 13/12/2023

VoIPstudio integruje sztuczną inteligencję w automatycznej transkrypcji głosu na tekst za pomocą Whisper

VoIP phone service background
TECHNOLOGIA I CYFRYZACJA

ODBLOKOWANIE NOWYCH HORYZONTÓW KOMUNIKACJI BIZNESOWEJ

Jesteśmy podekscytowani możliwością podzielenia się znaczącą aktualizacją dotyczącą naszego ciągłego dążenia do innowacji i ulepszeń.

W ramach naszego ciągłego zaangażowania w zapewnianie naszym klientom najnowocześniejszej technologii, na nowo zdefiniowaliśmy doświadczenie transkrypcji wiadomości głosowych na tekst. Niedawno zrobiliśmy znaczący krok, zastępując poprzedni system zamiany tekstu na mowę potężną technologią Whisper, silnikiem rozpoznawania głosu opartym na sztucznej inteligencji firmy OpenAI.

Korzystanie ze sztucznej inteligencji za pośrednictwem Whisper oznacza znaczną poprawę dokładności i elastyczności transkrypcji.

Zmiana ta potwierdza także ciągłe zaangażowanie VoIPstudio w czołową pozycję technologiczną.

CO TO JEST WHISPER?

Whisper to model automatycznego rozpoznawania mowy (ASR) opracowany przez OpenAI. System ten zaprojektowano do przekształcania mowy ludzkiej na tekst i został przeszkolony w oparciu o obszerne dane głosowe w celu zwiększenia dokładności.

Whisper jest częścią inicjatywy OpenAI mającej na celu udoskonalenie technologii przetwarzania języka naturalnego, czyniąc je bardziej dostępnymi i wartościowymi w różnych zastosowaniach, takich jak automatyczne transkrypcje, wirtualni asystenci i nie tylko.

Technologia Whisper jest kluczowym elementem ciągłych wysiłków OpenAI mających na celu stymulowanie badań nad sztuczną inteligencją oraz poprawę zrozumienia i generowania języka naturalnego.

Więcej informacji na temat tej technologii można znaleźć na stronie OpenAI Whisper.

KORZYŚCI Z ZASTOSOWANIA WHISPER W TRANSKRYPCJI WIADOMOŚCI GŁOSOWYCH

Przejście na Whisper zapewnia znaczną poprawę jakości transkrypcji i większą elastyczność w obsłudze wielu języków.

Oto kilka kluczowych korzyści wynikających z tej aktualizacji:

Większa dokładność transkrypcji

Whisper wykazał większą dokładność w porównaniu do poprzedniego silnika. Zapewnia wierniejsze transkrypcje komunikatów głosowych na tekst, ułatwiając zrozumienie i zarządzanie informacjami zawartymi w komunikatach.

Możliwość dostosowania do różnych języków

Do tej pory nasz system nie potrafił zidentyfikować języka wiadomości głosowej i polegaliśmy na przypisywaniu języka na podstawie lokalizacji użytkownika ustawionej w konfiguracji. Na przykład, jeśli ktoś został przydzielony do lokalizacji w Hiszpanii, zakładaliśmy, że wszystkie wiadomości poczty głosowej zostały nagrane w języku hiszpańskim.

Od tego momentu nagranie audio jest przesyłane do silnika AI, który automatycznie wykrywa język. Oznacza to, że nawet jeśli ktoś zostawi wiadomość głosową w języku angielskim dla osoby przypisanej do lokalizacji w Hiszpanii, transkrypcja będzie działać poprawnie.

Dzięki możliwości automatycznego wykrywania języka wiadomości głosowej Whisper zapewnia bardziej dynamiczne i elastyczne rozwiązanie. Eliminuje ograniczenia związane z założeniami dotyczącymi lokalizacji użytkownika i zapewnia dokładną transkrypcję, niezależnie od używanego języka.

Obsługa szerokiej gamy języków

Włączenie obsługi różnych języków pozwala na większą elastyczność komunikacji. Możesz obsłużyć użytkowników mówiących różnymi językami, nie martwiąc się o dokładność transkrypcji, ponieważ Whisper jest zaprojektowany do obsługi szerokiej gamy języków.

Pełną listę obsługiwanych języków możesz sprawdzić tutaj.

Zwiększona wydajność przetwarzania

Integracja z Whisper upraszcza transkrypcję, przekazując nagranie audio bezpośrednio do silnika sztucznej inteligencji. Poprawia efektywność zarządzania wiadomościami i zmniejsza opóźnienia, zapewniając szybsze i dokładniejsze odpowiedzi.

VOIPSTUDIO PATRZY W PRZYSZŁOŚĆ

OpenAI słynie z zaangażowania w ciągłe doskonalenie. Przyjęcie Whisper oznacza znaczący postęp w zarządzaniu transkrypcją wiadomości głosowych w środowiskach VoIP. Dzięki temu przejściu VoIPstudio otwiera drzwi do przyszłych ulepszeń i funkcjonalności sztucznej inteligencji, które są już w toku, aby zaoferować solidne i adaptacyjne rozwiązanie dla zmieniających się potrzeb komunikacji biznesowej.

Możesz teraz cieszyć się tymi zaletami dzięki VoIPstudio, podnosząc jakość transkrypcji i zapewniając bardziej zaawansowane i praktyczne doświadczenie w zarządzaniu komunikacją biznesową.

Nie czekaj dłużej! Rozpocznij nasz 30-dniowy bezpłatny okres próbny już dziś i zacznij stosować sztuczną inteligencję w komunikacji biznesowej dzięki VoIPstudio.

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat tej nowej technologii, nie wahaj się z nami skontaktować.

Wszystko gotowe żeby skorzystać z VoIPstudio?

Zacznij darmowy 30 dniowy okres próbny, bez podawania danych karty kredytowej!

Tysiące firm na całym świecie zaufało VoIPstudio oraz powierzyło nam swoją komunikację biznesową. Dlaczego nie zaufasz nam i Ty?

Tysiące firm na całym świecie zaufało VoIPstudio oraz powierzyło nam swoją komunikację biznesową. Dlaczego nie zaufasz nam i Ty?

Rozpocznij okres próbny! Rozpocznij darmowy 30 dniowy okres próbny

Rozpocznij darmowy 30 dniowy okres próbny teraz, dane Twojej karty kredytowej nie są potrzebne!