Do szybkiego poczytania | 16/08/2022

Rozszerzenie Google Chrome Softphone dla VoIPstudio

VoIP phone service background
Usługa VoIP

Rozszerzenia Google Chrome to małe programy lub dodatkowe funkcje, które pozwalają dostosować przeglądarkę. Umożliwiają użytkownikom dostosowanie funkcjonalności i zachowania przeglądarki Chrome do indywidualnych potrzeb lub preferencji. Poprawiają również wydajność i wygodę użytkownika, dzięki czemu Google Chrome jest bardziej dostosowany do potrzeb użytkownika.

Rozszerzenie VoIPstudio dla Google Chrome to w istocie w pełni funkcjonalny softphone VoIP. Logując się za pomocą adresu e-mail i hasła VoIPstudio, możesz uzyskać dostęp do wszystkich funkcji użytkownika, połączeń, SMS-ów, nagrań i innych.

Rozszerzenie Google Chrome zapewnia podobne funkcje do tych oferowanych przez aplikację komputerową lub aplikację na smartfona, ale z innego miejsca.

CO TO JEST ROZSZERZENIE VOIPSTUDIO DO GOOGLE CHROME?

Rozszerzenie VoIPstudio umożliwia wykonywanie i odbieranie połączeń telefonicznych (VoIP) bezpośrednio z przeglądarki Google Chrome. To rozszerzenie działa również w Microsoft Edge.

Rozszerzenie upraszcza wykonywanie połączeń wychodzących podczas przeglądania Internetu, ponieważ konwertuje numery telefonów na klikalne linki i automatycznie uruchamia połączenie.

JAK ZAINSTALOWAĆ ROZSZERZENIE VOIPSTUDIO CHROME?

Instalacja rozszerzenia dla Google Chrome jest bardzo prosta, a pobranie aplikacji VoIPstudio do przeglądarki zajmie tylko kilka minut. Poniżej wyjaśnimy krok po kroku, jak przeprowadzić ten proces:

 1. Najpierw musisz wejść do sklepu Chrome, w którym znajdziesz mnóstwo aplikacji. Aby uzyskać dostęp, przejdź do sklepu Google Chrome.
 2. Kolejnym krokiem jest zlokalizowanie aplikacji VoIPstudio w sklepie. W wyszukiwarce w lewym górnym rogu strony wpisz i wyszukaj bezpośrednio słowo „VoIPstudio”. Kliknij na aplikację i znalazłeś nas.
 3. Po uzyskaniu dostępu do obszaru aplikacji przez kliknięcie zlokalizuj przycisk „Zainstaluj” w prawym górnym rogu. Kliknij go, a rozszerzenie rozpocznie pobieranie w Twojej sesji Google Chrome.
 4. Po wykonaniu poprzednich kroków pozostaje tylko udostępnić rozszerzenie na pierwszy rzut oka. Aby to zrobić, musisz „Przypiąć” rozszerzenie do paska Google Chrome.

Poszukaj elementu układanki na pasku narzędzi, kliknij go i kliknij pinezkę obok rozszerzenia VoIPstudio. Ten proces zapewni, że aplikacja będzie stała i zawsze widoczna na pasku narzędzi.

Po zakończeniu procesu instalacji masz teraz symbol naszej aplikacji w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome. Wystarczy na nią kliknąć, zalogować się i uzyskać bezpośredni dostęp do aplikacji, aby wykonywać i odbierać połączenia.

Z drugiej strony niektórzy klienci pytają nas, czy mogą zainstalować VoIPstudio w innej przeglądarce.

Obecnie rozszerzenie VoIPstudio znajduje się tylko w repozytorium Chrome, ale działa idealnie na Microsoft Edge.

Jak zainstalować VoIPstudio na Microsoft Edge

Aby skorzystać z rozszerzenia z tych repozytoriów, wykonaj następujące kroki:

 1. Kliknij ikonę trzech kropek w prawym górnym rogu i wybierz rozszerzenia.
 2. Kliknij „Zarządzaj rozszerzeniami”.
 3. W panelu administracyjnym należy zaznaczyć pole „Zezwalaj na rozszerzenia z innych sklepów”, znajdujące się w lewym dolnym rogu.
 4. Po wybraniu kliknij Chrome Web Store, jak pokazano na obrazku.

Po wykonaniu tych czynności możesz wyszukiwać rozszerzenia w Chrome Web Store. Możesz wyszukać VoIPstudio, aby znaleźć nasze i postępować zgodnie z procedurą opisaną powyżej, aby zainstalować rozszerzenie.

Niestety rozszerzenia Chrome nie są kompatybilne z Firefoxem, więc nie będzie można ich używać w przeglądarce Firefox.

DLACZEGO POWSTAŁO ROZSZERZENIE DO VOIPSTUDIO?

Rozszerzenie do Chrome to w pełni funkcjonalny telefon programowy, który umożliwia pracę bez instalowania określonego oprogramowania na komputerze. To rozwiązanie może być korzystne podczas pracy z urządzeniami niebiznesowymi (BYOD – Bring Your Device).

Możesz jednak używać go również jako zwykłego narzędzia, jeśli Twoja praca wymaga klikania numerów kontaktowych hostowanych w Internecie jako tekstu lub jeśli podoba Ci się bardziej niż inne telefony programowe.

Powodem, dla którego VoIPstudio oferuje możliwość korzystania z aplikacji za pośrednictwem rozszerzenia Chrome, jest możliwość lepszego dostosowania się do każdego klienta. Wierzymy, że umożliwienie klientowi najłatwiejszej współpracy z dostawcą telefonii VoIP jest niezbędne.

Oferujemy wiele możliwości korzystania z naszego systemu (softphone, rozszerzenie Chrome i aplikacja mobilna).

Rozszerzenie Google Chrome służy klientom jako alternatywa dla ich pracy. Oferuje wygodę zintegrowania aplikacji z przeglądarką.

Praca z Google Chrome jest szczególnie interesująca dla klientów korzystających z Chromebooków. Rozszerzenie pozwoli im korzystać z usługi telefonii VoIP na swoim Chromebooku, po prostu dodając rozszerzenie w przeglądarce bez konieczności instalowania jakiejkolwiek aplikacji.

GŁÓWNE CECHY ROZSZERZENIA VOIPSTUDIO

Jesteśmy w trakcie zmian, jeśli chodzi o telefonię biznesową. Zwykle wątpliwości pojawiają się, gdy pojawiają się nowe koncepcje, takie jak korzystanie z telefonu z poziomu przeglądarki internetowej.

Rozszerzenie Google Chrome to jedna z nowości, które mogą budzić wątpliwości użytkowników co do jego funkcjonalności w porównaniu z aplikacją lub jej użytkowaniem.

Wielu użytkowników pyta również o jakość dźwięku, czy połączenia są nadal stabilne, czy też inne problemy, które mogą przychodzić im na myśl. Rozszerzenie VoIPstudio oferuje taką samą jakość jak aplikacja komputerowa.

Oprócz wykonywania i odbierania połączeń telefonicznych, rozszerzenie Google Chrome zapewnia dostęp do pozostałych funkcji użytkownika VoIPstudio, takich jak:

 • Dostęp do kontaktów
 • Historia rozmów
 • Poczta głosowa
 • Nagrania rozmów
 • Czaty
 • SMS
 • Faks
 • Ustawienia konfiguracyjne, takie jak przekazywanie połączeń

Krótko mówiąc, rozszerzenie Google Chrome to w pełni funkcjonalny softphone, który zapewnia dostęp do wszystkich funkcji użytkownika VoIPstudio. Dzięki niemu możesz nadal korzystać z zalet VoIPstudio bez konieczności pobierania aplikacji na swój komputer.

KORZYŚCI Z ROZSZERZENIA

Technologia VoIP oferuje użytkownikom bogactwo opcji w zakresie użytkowania, planów abonamentowych, sprzętu lub oprogramowania.

Istnieje wiele korzyści, jakie system telefoniczny VoIP przynosi osobom lub firmom, które go zamawiają. Niezależnie od tego, w jaki sposób korzystasz z technologii (aplikacja, rozszerzenie czy telefon komórkowy), korzyści są następujące:

 • Oszczędności: Możliwość rezygnacji ze sprzętu i nie kupowania różnych urządzeń do korzystania z technologii VoIP sprawia, że jest to doskonały punkt do rozważenia. Oprócz oszczędności pieniędzy, oszczędza również na optymalizacji przestrzeni i zdolności ruchu lub elastyczności.
 • Niskie bariery wejścia: Usługa VoIP jest prosta dla nowych użytkowników, nie ma żadnych komplikacji, a Twój system jest gotowy do pracy w krótkim czasie.
 • Elastyczny dla wszystkich pracowników: to idealny system dla pracowników biurowych i osób pracujących zdalnie. Dostosowuje się do każdej sytuacji, ponieważ technologię VoIP możesz zabrać ze sobą wszędzie.
 • Skalowalność: jest to system, który pozwala dostosować się do rosnących lub zmniejszających się potrzeb. Możesz zwiększyć swoją pojemność, jeśli wymaga tego sytuacja, po bardzo przystępnej cenie.

Kiedy mówimy o korzystaniu z rozszerzenia VoIPstudio, niektóre zalety odróżniają go od innych. To rozwiązanie jest przeznaczone dla odbiorców, którzy potrzebują oferowanych przez nie możliwości. Dlatego niektóre z korzyści, jakie ze sobą niesie, to:

 • Nie wymaga instalacji: Nie ma potrzeby instalowania żadnego oprogramowania na komputerze. Rozszerzenie VoIPstudio dla Google Chrome zajmuje mniej miejsca niż aplikacja, więc jest idealne dla osób, które mają komputery o małej pojemności lub potrzebują miejsca do pracy.
 • Kliknij, aby zadzwonić: Ta opcja włącza funkcję „Kliknij, aby zadzwonić” w przypadku numerów telefonów prezentowanych jako tekst w Internecie. Na przykład, gdy wejdziesz na stronę firmy i zobaczysz jej numer telefonu u góry, rozszerzenie go rozpozna i wystarczy, że klikniesz, aby nawiązać połączenie.

KTO MOŻE SKORZYSTAĆ Z ROZSZERZENIA?

Każdy, kto posiada konto VoIPstudio, może korzystać z rozszerzenia dla Google Chrome. Ta sekcja przedstawia profile, które mogą w pełni wykorzystać rozszerzenie ze względu na ich potrzeby pracy.

 • Pracownicy korzystający z narzędzi CRM: Ci pracownicy, którzy pracują z internetowymi narzędziami CRM (Customer Relationship Management) powinni używać tego rozszerzenia, ponieważ pozwoli im ono nawiązywać połączenia z kontaktami po prostu klikając numer telefonu.
 • Pracownicy zdalni: osobom, które pracują na innym komputerze lub stacji roboczej niż zwykle, może być przyjemniejsze korzystanie z rozszerzenia zamiast telefonu programowego i unikanie instalowania oprogramowania na wielu komputerach.
 • Rozwijające się firmy: Technologia VoIP zapewnia firmom elastyczność w dodawaniu większej liczby użytkowników wraz z rozwojem firmy. Ta opcja jest przydatna, gdy firma znajduje się w fazie wzrostu.
 • Profile, które nie mają urządzeń fizycznych: Wiele firm nie ma lub nie chce ponosić nakładów na telefony biurowe i szuka różnych opcji. Dzięki VoIPstudio do wykonywania i odbierania połączeń potrzebujesz tylko komputera.

JAK DZIAŁA OPCJA KLIKNIJ ABY ZADZWONIĆ – DODATKOWE USTAWIENIA

Wiele firm szuka sposobów na usprawnienie lub zautomatyzowanie połączeń wychodzących, tak aby pracownicy musieli martwić się tylko o sprzedaż produktów i nie tracić czasu na ręczne wybieranie numerów telefonów na swoich telefonach.

Rozszerzenie do Chrome VoIPstudio pomaga pracownikom łatwo kliknąć numer telefonu, aby rozpocząć połączenie bez kopiowania i wklejania lub ręcznego wpisywania numerów na klawiaturze telefonu.

Ta funkcja „kliknij, aby połączyć” ma dwa istotne ustawienia:

 • Zdefiniuj urządzenie, które ma być używane, gdy klikniemy, aby zadzwonić w przeglądarce.
 • Wyklucz domeny internetowe z tej funkcjonalności, jeśli nie jesteśmy zainteresowani rozpoznawaniem ich numerów jako linków.

Poniżej wyjaśniamy więcej o funkcjach opcji Kliknij, aby zadzwonić w VoIPstudio.

Zdefiniuj urządzenie, które ma być używane do połączenia

Jeśli interesuje Cię możliwość kliknięcia, aby zadzwonić z Internetu, ale wolisz korzystać z telefonu programowego na komputerze lub telefonu stacjonarnego, możesz to zrobić. Po prostu włącz funkcję „Użyj innych urządzeń do połączeń”, jak pokazano:

Więcej informacji o funkcjonalności Click 2 Call znajdziesz w naszym dedykowanym poście.

Wyklucz z tej funkcji witryny, które Cię nie interesują

Niektóre strony internetowe mogą nie rozpoznawać liczb jako linków. Ta funkcja jest przydatna, na przykład, jeśli numer jest już linkiem. Jeśli ciąg jest już linkiem HREF, rozszerzenie Google Chrome może go zastąpić. W ten sposób wywołanie zwrotne zostanie uruchomione równolegle z akcją linku HREF po kliknięciu linku.

Dowiedz się więcej o rozszerzeniu VoIPstudio, zapoznając się z naszym podręcznikiem online.

Wszystko gotowe żeby skorzystać z VoIPstudio?

Zacznij darmowy 30 dniowy okres próbny, bez podawania danych karty kredytowej!

Tysiące firm na całym świecie zaufało VoIPstudio oraz powierzyło nam swoją komunikację biznesową. Dlaczego nie zaufasz nam i Ty?

Tysiące firm na całym świecie zaufało VoIPstudio oraz powierzyło nam swoją komunikację biznesową. Dlaczego nie zaufasz nam i Ty?

Rozpocznij okres próbny! Rozpocznij darmowy 30 dniowy okres próbny

Rozpocznij darmowy 30 dniowy okres próbny teraz, dane Twojej karty kredytowej nie są potrzebne!