Do szybkiego poczytania | 25/10/2022

Przegląd najnowszej serii terminali stacjonarnych SIP

VoIP phone service background
Usługa VoIP

Każdy rodzaj telefonu SIP jest kompatybilny z chmurową centralą VoIPstudio. Jak wiedzą nasi klienci, sprzedaż sprzętu nie jest celem naszej działalności, ale lubimy eksperymentować, dzięki czemu możemy doradzić naszym klientom produkt, który może im najbardziej pasować.

W tym poście porozmawiamy o producentach Fanvil i Yealink; Korzystając z faktu, że wydali nowy sprzęt, pokażemy najwybitniejsze urządzenia każdego z nich.

W tym przypadku skupiliśmy się na serii T5 firmy Yealink oraz nowej serii V firmy Fanvil. Obie marki oferują doskonały stosunek jakości do ceny dzięki szerokiej gamie urządzeń, od najbardziej przystępnych cenowo po najbardziej innowacyjne.

TERMINALE VOIP FANVIL

Całkiem sporo klientów VoIPstudio korzysta już z urządzeń firmy Fanvil. W ramach jej najnowszej serii wyróżniamy Fanvil X3S, terminal, który kosztuje około 300 złotych i zawiera zasilacz. Jest to jedna z najbardziej przystępnych opcji, jeśli chcemy zainstalować w naszej firmie elegancki i w pełni funkcjonalny terminal biurkowy.

Wydając zaledwie kilka dolarów więcej, możemy mieć bardziej zaawansowany sprzęt, taki jak Fanvil X4; w tym przypadku mniej niż 400 złotych.

Jeśli jednak potrzebujemy tradycyjnego terminala odbiorczego z arsenałem programowalnych klawiszy, naszym urządzeniem jest Fanvil X210.

To jednak “stara” seria Fanvila; teraz dostępne są nowe modele Fanvila z serii V, od V61 do V67. Ten ostatni to już w pełni funkcjonalny terminal z ekranem dotykowym. Mieliśmy już okazję przetestować Fanvil V65 z naszą chmurową centralą VoIPstudio.

Fanvil V65 ma wbudowany Bluetooth, do którego bez problemu podłączyliśmy nasz zestaw słuchawkowy Jabra 65.

Oprócz tego V65 działa przez WiFi lub kabel. Nie zauważyliśmy żadnej różnicy w jakości dźwięku podczas korzystania z niego w trybie WiFi lub przewodowym.

Oprogramowanie wewnętrzne jest bardzo zwinne i funkcjonalne, dzięki czemu nawigacja po ekranach w celu uzyskania dostępu do klawiszy lub katalogu jest bardzo prosta.

Ten terminal nie ma kamery, ale pozwala na wejście wideo. Jeśli więc otrzymasz połączenie ze standardowym wideo H.264, możesz zobaczyć je na jego 4,3-calowym ekranie. W tym przypadku testowaliśmy go z bramofonem VoIP firmy Fanvil. Z V65 możemy zobaczyć osobę czekającą przy wejściu do naszej firmy i otwierającą drzwi wejściowe.

TERMINALE VOIP YEALINK

Terminale Yealink są bardziej wytrzymałe i mają bardziej elegancki wygląd w porównaniu do swoich poprzedników. Cena jest nieco wyższa, ale nadal oferują doskonałą wartość.

Podstawowym modelem nowej serii jest Yealink T53, który można znaleźć za około 559 złotych. Od niego przechodzimy do Yealink T54W, który posiada kolorowy ekran, WiFi, Bluetooth i wiele innych funkcji, za około 820 złotych. Wreszcie najlepszym modelem tej serii jest T58W-PRO-CAM, urządzenie z 7″ ekranem dotykowym, WiFi, Bluetooth, możliwością prowadzenia wideokonferencji i wieloma innymi funkcjami, za około 1700 złotych.

Szczególnie podoba nam się wyjątkowe rozwiązanie bezprzewodowe DECT tego producenta. Oferuje ono doskonały stosunek jakości do ceny oraz szeroki zakres urządzeń i jest wysoce skalowalne.

Na przykład, podstawowy pakiet Yealink W70P jest dostępny za około 560 złotych. Jest to słuchawka i antena o przybliżonym zasięgu do 50 metrów w pomieszczeniach i do 150 metrów na zewnątrz, co czyni go idealnym dla każdego sklepu. Świetną rzeczą w tym urządzeniu jest to, że podstawowy pakiet można rozszerzyć o maksymalnie 10 słuchawek, lub zwiększyć zasięg o maksymalnie 6 dodatkowych anten. Dodatkowo producent posiada bardziej wytrzymałe terminale dla firm, gdzie warunki pracy są bardziej wymagające.

Skoro jesteśmy przy temacie lubianych przez nas urządzeń tego producenta, to chcielibyśmy również zwrócić uwagę na ich zestaw słuchawkowy WH62 DECT. Z tego co wiemy, nie ma innego bezprzewodowego urządzenia DECT, które byłoby bardziej przystępne cenowo (około 675 PLN), solidne i działające. Co więcej, można podłączyć ten zestaw słuchawkowy do aplikacji VoIPstudio na komputerze i telefonów stacjonarnych Yealink za pomocą połączenia USB.

Należy pamiętać, że interesującą rzeczą w przypadku bezprzewodowego zestawu słuchawkowego z technologią DECT, a nie WiFi lub Bluetooth, jest to, że DECT oferuje szeroki zakres podróży. Technologia DECT zapewnia zasięg 15-50 metrów, podczas gdy technologia Bluetooth ma zazwyczaj zasięg 5 metrów. Poza tym DECT to unikalny i specjalnie dedykowany standard telefonii, dzięki czemu jest bardzo wytrzymały i niezawodny.

Nie jesteś pewien, który sprzęt jest dla Ciebie najlepszy? Możesz skontaktować się z naszym zespołem wsparcia przez czat, na infolinii obsługi klienta lub otwierając zgłoszenie.

Bardzo chętnie pomożemy Ci i przedstawimy oferty dostosowane do Twoich potrzeb, abyś mógł w pełni wykorzystać możliwości wirtualnej centrali telefonicznej VoIPstudio.

Wszystko gotowe żeby skorzystać z VoIPstudio?

Zacznij darmowy 30 dniowy okres próbny, bez podawania danych karty kredytowej!

Tysiące firm na całym świecie zaufało VoIPstudio oraz powierzyło nam swoją komunikację biznesową. Dlaczego nie zaufasz nam i Ty?

Tysiące firm na całym świecie zaufało VoIPstudio oraz powierzyło nam swoją komunikację biznesową. Dlaczego nie zaufasz nam i Ty?

Rozpocznij okres próbny! Rozpocznij darmowy 30 dniowy okres próbny

Rozpocznij darmowy 30 dniowy okres próbny teraz, dane Twojej karty kredytowej nie są potrzebne!