Do szybkiego poczytania | 28/10/2022

Przedstawiamy pojedyncze logowanie (SSO) w VoIPstudio

VoIP phone service background
Usługa VoIP

Z przyjemnością informujemy, że w październiku 2022 roku wprowadzamy nową funkcję Single Sign On (pojedyncze logowanie) dla VoIPstudio. Ta nowa funkcjonalność sprawi, że logowanie do VoIPstudio będzie szybsze, łatwiejsze i bezpieczniejsze niż kiedykolwiek.

CZYM JEST POJEDYNCZE LOGOWANIE (SSO)?

Pojedyncze logowanie (Single Sign On), znane również jako SSO, pozwala użytkownikom na dostęp do wielu aplikacji poprzez zalogowanie się za pomocą jednego istniejącego konta.

Obecnie większość użytkowników profesjonalnych i domowych musi wielokrotnie w ciągu dnia uzyskiwać dostęp do różnych usług oprogramowania w chmurze (SaaS). Ponadto, często muszą to robić z różnych urządzeń i lokalizacji.

Ten ciągły ruch użytkowników i haseł stwarza problemy związane z bezpieczeństwem i produktywnością. Zmusza użytkowników do ciągłego przechowywania tych informacji i uzyskiwania do nich dostępu, a także do wprowadzania ich na różnych urządzeniach, co wiąże się z niebezpieczeństwami.

Mechanizmy SSO umożliwiają dostęp do wielu systemów przy użyciu jednego uwierzytelnienia. Funkcja ta jest bardzo wygodna dla użytkowników; zalogowanie się tylko raz pozwoli im zachować ważną sesję dla wszystkich innych aplikacji korzystających z SSO.

SSO ma na celu uproszczenie doświadczeń użytkowników w Internecie poprzez ułatwienie zadań logowania oraz poprawę wydajności i bezpieczeństwa online.

Korzystając z systemu identyfikacji Single Sign-On, możliwe jest posiadanie wielu loginów przy jednym koncie. Przykładowo, logując się do Gmaila, będziemy mieli dostęp na poziomie konta do jego różnych aplikacji internetowych oraz aplikacji firm trzecich, które integrują się z zarządzaniem kontem Google.

SSO W VOIPSTUDIO

Oprócz klasycznego mechanizmu użytkownika i hasła, VoIPstudio umożliwia teraz rejestrację i logowanie się do platformy za pomocą danych logowania Google lub Microsoft.

Zarejestruj się za pomocą SSO

Pierwszą rzeczą, którą możesz zrobić, jeśli nie jesteś jeszcze użytkownikiem VoIPstudio, jest zarejestrowanie się w 30-dniowej bezpłatnej wersji próbnej przy użyciu danych logowania Google lub Microsoft.

Aby to zrobić, przejdź do strony rejestracji lub kliknij przycisk “Wypróbuj przez 30 dni!” na dowolnej stronie i kliknij przyciski “Kontynuuj z Google” lub “Kontynuuj z Microsoft”. Zostaniesz przekierowany na odpowiednią stronę Google lub Microsoft.

Wybierz swoje konto i zaloguj się za pomocą swoich danych uwierzytelniających, jeśli nie jesteś jeszcze zalogowany, aby automatycznie utworzyć darmowe konto w VoIPstudio.

Logowanie do VoIPstudio za pomocą SSO

Jeśli zarejestrowałeś się w VoIPstudio używając e-maila Google lub Microsoft, teraz możesz się zalogować używając przycisków, które zobaczysz na ekranie logowania. Jeśli zalogowałeś się już na swoim komputerze za pomocą konta Google lub Microsoft, uzyskasz natychmiastowy dostęp do VoIPstudio. Albo, jeśli nie jesteś jeszcze zalogowany, zaloguj się za pomocą swojego konta Google lub Microsoft, aby uzyskać natychmiastowy dostęp do VoIPstudio. Nie musisz już przechowywać ani pamiętać swojego hasła do VoIPstudio!

Jeśli nie rejestrowałeś się w VoIPstudio za pomocą konta Google lub Microsoft, a je posiadasz, to również możesz skorzystać z tej funkcji. Wystarczy, że w profilu swojego konta zmienisz e-mail do logowania na swój e-mail Google/Microsoft i to wszystko!

KWESTIE PRYWATNOŚCI I BEZPIECZEŃSTWA

Po pierwsze, używanie SSO nie jest obowiązkowe i jest całkowicie zależne od Ciebie. Nie ma wymogu, aby w ogóle używać SSO.

Nawet jeśli używasz swojego e-maila Google lub Microsoft do VoIPstudio, możesz nadal logować się za pomocą hasła VoIPstudio. W takim przypadku nie dochodzi do komunikacji między VoIPstudio a Google lub Microsoft.

Co ważniejsze, nawet jeśli korzystasz z SSO, żadne dane o Twoich rozmowach, ani żadne inne informacje z VoIPstudio, nigdy nie są udostępniane ani wysyłane do Google czy Microsoftu. Korzystamy jedynie z ich usług uwierzytelniania, aby Cię zidentyfikować i zatwierdzić Twoje dane uwierzytelniające z poczty elektronicznej.

W żadnym wypadku Google ani Microsoft nie mają dostępu ani nie mogą uzyskać żadnych informacji z Twojego konta VoIPstudio.

MASZ PROBLEM Z TĄ FUNKCJĄ? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości lub obawy związane z tą lub innymi funkcjami, otwórz zgłoszenie, a nasz zespół wsparcia chętnie Ci pomoże.

Wszystko gotowe żeby skorzystać z VoIPstudio?

Zacznij darmowy 30 dniowy okres próbny, bez podawania danych karty kredytowej!

Tysiące firm na całym świecie zaufało VoIPstudio oraz powierzyło nam swoją komunikację biznesową. Dlaczego nie zaufasz nam i Ty?

Tysiące firm na całym świecie zaufało VoIPstudio oraz powierzyło nam swoją komunikację biznesową. Dlaczego nie zaufasz nam i Ty?

Rozpocznij okres próbny! Rozpocznij darmowy 30 dniowy okres próbny

Rozpocznij darmowy 30 dniowy okres próbny teraz, dane Twojej karty kredytowej nie są potrzebne!