Do szybkiego poczytania | 07/09/2023

Praca zdalna pozostanie na topie: jak zapewnić bezpieczeństwo swojej firmy

VoIP phone service background
Usługa VoIP | VoIP

Już powinno być oczywiste, że praca zdalna pozostanie na stałe. Niezależnie od tego, czy zatrudniasz w pełni zdalny personel, czy tylko kilka osób zostaje w domu, zdalni pracownicy stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa Twojej firmy.

Ponieważ zespoły są obecnie odłączone i znajdują się poza głównym biurem, zadaniem zespołów IT jest dopilnowanie, aby Twoja firma nie padła ofiarą żadnych cyber zagrożeń. Nie martw się, jeśli nie nadążasz za najnowszymi trendami w cyber bezpieczeństwie; jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc. Oto kilka sposobów, dzięki którym możesz zapewnić bezpieczeństwo swojej firmy w Internecie.

1. ULEPSZ TECHNOLOGIĘ SWOJEJ FIRMY

Jeśli chcesz mieć pewność, że Twoja firma będzie zabezpieczona przed cyberatakami, musisz zainwestować w technologię swojej firmy.

Gdy Twoi pracownicy przechodzą na pracę zdalną, nie należy pomijać żadnych kwestii, jeśli chodzi o zakupy technologii. Należy zachowywać się tak, jakby Twoi pracownicy nie posiadali w domu żadnego sprzętu.

Niektóre niezbędne zakupy, które powinieneś zrobić

  • Zmodernizowane laptopy – najważniejsze narzędzie biznesowe należy traktować jako takie. Zainwestuj w porządny laptop dla każdego w firmie. Będzie drogo, ale na pewno warte swojej ceny. Najnowsze laptopy będą najlepiej wyposażone, aby poradzić sobie z zagrożeniami bezpieczeństwa.
  • Biznesowa sieć VPN – możliwość pracy niektórych pracowników poza biurem oznacza, że ​​będą oni poza zabezpieczoną siecią. Biznesowa sieć VPN lub wirtualna sieć prywatna pozwala Twoim pracownikom pozostać w kontakcie ze zdalną siecią, która może szyfrować i chronić dane.
  • Korzystaj z VoIP – rozwiązania VoIP w chmurze umożliwiają Twoim pracownikom wykonywanie połączeń telefonicznych za pośrednictwem bezpiecznego połączenia internetowego. VoIP zapewni Twoim pracownikom łączność i bezpieczeństwo bez względu na to, gdzie się znajdują, wystarczy im połączenie z Internetem.
  • Zainstaluj oprogramowanie chroniące przed złośliwym oprogramowaniem — tak na wszelki wypadek, oprogramowanie chroniące przed złośliwym oprogramowaniem jest doskonałym narzędziem, które warto mieć podczas przeglądania Internetu. Jeśli pracownik pobierze szkicowy plik PDF zawierający złośliwe oprogramowanie, oprogramowanie chroniące przed złośliwym oprogramowaniem zidentyfikuje i zniszczy pliki, zanim będzie można wyrządzić jakiekolwiek szkody.

Sprzęt ten będzie wyposażony w naklejkę, ale cena będzie uzasadniona. W 2019 r. średni koszt cyberataku wyniósł 369 000 dolarów, podczas gdy dziesięć nowych komputerów Macbook Pro z biznesową siecią VPN dla każdego pozwoli zaoszczędzić około 22 000 dolarów.

Nie każda firma będzie miała środki na poprawę bezpieczeństwa swojej firmy. Inwestycja w pożyczkę dla małych firm może pomóc odblokować fundusze, aby przenieść firmę w XXI wiek bez konieczności pobierania funduszy z innych części firmy.

2. OPRACUJ POLITYKĘ DOTYCZĄCĄ TECHNOLOGII NOWYCH PRACOWNIKÓW

Ludzie z natury zawodzą. Nie jesteśmy doskonali i nie powinniśmy od tego oczekiwać. Możemy jednak wdrożyć systemy, które zmniejszą ryzyko wystąpienia awarii.

W 2017 roku prawie połowa wszystkich liderów biznesowych stwierdziła, że ​​błąd ludzki doprowadził do naruszenia bezpieczeństwa danych w ich firmie. Hakerzy stają się coraz bardziej wyrafinowani i coś tak prostego jak kliknięcie niewłaściwego hiperłącza może prowadzić do katastrofy dla firmy.

Gdy Twoi pracownicy przenoszą się do pracy z domu, zalecamy aktualizację polityki technologicznej, aby zwiększyć świadomość pracowników na temat zagrożeń cybernetycznych. Polityka Twojej firmy powinna się zmieniać wraz ze zmieniającym się światem wokół niej.

Ta nowa polityka powinna służyć jako przypomnienie, że Twoi pracownicy muszą zachować ostrożność podczas pracy z domu.

Kilka najważniejszych rzeczy, które należy uwzględnić w polityce dotyczącej nowych technologii

  1. Trzymaj urządzenia osobiste i służbowe oddzielnie – dane służbowe powinny pozostać na urządzeniach służbowych, a dane osobiste powinny pozostać na urządzeniach osobistych. Coś tak prostego, jak dostęp do poczty e-mail na komputerze osobistym, może narazić Twoje konto na zagrożenia bezpieczeństwa.
  2. Pozostań w bezpiecznych sieciach. Bezpieczeństwo sieci w domu będzie gorsze niż w biurze. Chociaż to prawda, jeszcze gorsze jest publiczne Wi-Fi. Jeśli Twoi pracownicy decydują się na pracę w swojej ulubionej kawiarni, hotspot lub VPN to najlepszy sposób, aby zapewnić bezpieczne korzystanie z Internetu.
  3. Włącz weryfikację dwuskładnikową. Twoi pracownicy prawdopodobnie będą narzekać z tego powodu, ale wprowadź dwuetapowy system weryfikacji swoich kont firmowych.
  4. Zgłoś próby phishingu. Wszyscy robimy to zbyt często; otrzymasz spamową wiadomość e-mail z fałszywego konta i ją usuniesz. Następnym razem, gdy tak się stanie, zgłoś to swojemu działowi IT w celu monitorowania w przyszłości.
  5. Bądź pilny. Najlepszą wskazówką, jaką możemy dać, jest zachowanie sceptycyzmu. Jeśli link wygląda podejrzanie lub jeśli witryna nie jest bezpieczna, unikaj go. W ostatecznym rozrachunku Twoi pracownicy i Ty stanowicie pierwszą linię obrony.

Pochwalanie się całkowicie zdalną siłą roboczą to ekscytujący krok w przyszłość produktywności pracy, ale wiąże się z pewnymi wadami. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo cybernetyczne, proaktywne i szczere przestrzeganie zasad technologii zmniejszy ryzyko cyberataku.

3. ZABEZPIECZ SPRZĘT SWOJEJ FIRMY

Choć może to wydawać się dziwne, wielu hakerów może w rzeczywistości przeniknąć do Twojego systemu, uzyskując fizyczny dostęp do Twojego sprzętu. Żyjemy w czasach, w których coraz więcej technologii pracy przenosi się poza biuro. Gdy element technologii opuści biuro, obowiązkiem pracownika jest dopilnowanie, aby było ono bezpieczne.

Jako pracodawca pamiętaj, aby przypominać swoim pracownikom, aby zawsze trzymali swoje urządzenia w pobliżu. Ilość danych, do których haker może uzyskać dostęp w ciągu zaledwie kilku minut na odblokowanym laptopie, jest astronomiczna.

Aby jak najlepiej przeciwdziałać zagrożeniom bezpieczeństwa fizycznego, zalecamy, aby każdy pracownik blokował komputer za każdym razem, gdy od niego odchodzi. Zabezpiecz także pendrive, telefon i inne urządzenia peryferyjne, na których mogą znajdować się wrażliwe dane.

Na szczęście istnieją narzędzia, które pomagają nam zmniejszyć ryzyko manipulacji kradzieżą sprzętu. Oprogramowanie takie jak AssetPanda pomaga działom IT zarządzać każdym urządzeniem używanym w firmie. Od śledzenia GPS po zdalne aktualizacje — oprogramowanie do zarządzania zasobami jest koniecznością dla każdej małej firmy.

OSTATNIE SŁOWA

Cyberprzestępczość stanowi rosnące zagrożenie, które zaczyna mieć wpływ na firmy każdej wielkości. Hakerzy nie atakują już wyłącznie dużych korporacji, lecz skupiają się na mniejszych firmach, o których wiedzą, że brakuje im zasobów, aby odeprzeć atak.

W miarę jak świat zmierza w kierunku bardziej cyfrowego środowiska, przestępcy mają coraz więcej okazji do kradzieży Twoich danych. Wdrożenie niektórych z naszych najlepszych wskazówek i wskazówek zapewni Twojemu zespołowi bezpieczne przejście na nową, zdalną siłę roboczą.

Jeśli masz pytania dotyczące technologii biznesowych, a dokładniej chcesz poznać nasze rozwiązania VoIP, skontaktuj się z nami. Obecnie oferujemy 30-dniowy okres próbny, który zapewni Ci wszystko, czego potrzebujesz, aby już dziś rozpocząć wykonywanie połączeń biznesowych.

Wszystko gotowe żeby skorzystać z VoIPstudio?

Zacznij darmowy 30 dniowy okres próbny, bez podawania danych karty kredytowej!

Tysiące firm na całym świecie zaufało VoIPstudio oraz powierzyło nam swoją komunikację biznesową. Dlaczego nie zaufasz nam i Ty?

Tysiące firm na całym świecie zaufało VoIPstudio oraz powierzyło nam swoją komunikację biznesową. Dlaczego nie zaufasz nam i Ty?

Rozpocznij okres próbny! Rozpocznij darmowy 30 dniowy okres próbny

Rozpocznij darmowy 30 dniowy okres próbny teraz, dane Twojej karty kredytowej nie są potrzebne!