Do szybkiego poczytania | 18/12/2023

Połączenia wideo VoIP

VoIP phone service background
VOIPSTUDIO

W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat rozmowy wideo stały się integralną częścią komunikacji biznesowej. Istnieje jednak wiele różnic w sposobie ich wdrażania i stosowania w poszczególnych firmach.

Niektóre organizacje wolą ograniczyć liczbę osobistych spotkań i w dużym stopniu polegają na wideokonferencjach, inne zaś zrobią to tylko w ekstremalnych okolicznościach. Mniejszych firm na ogół nie było stać na wdrożenie rozwiązań do wideokonferencji, dlatego rozmowy wideo były na ogół domeną większych korporacji.

POŁĄCZENIA WIDEO ZA POMOCĄ VOIP

Wraz z wprowadzeniem VoIP, połączenia wideo stały się łatwe w konfiguracji (dla firmy) i obsłudze (dla pracowników). Większość organizacji przyzwyczaiła się do rozmów wideo na komputerze stacjonarnym – większość dostawców oferuje jakąś aplikację na telefon, która się do tego sprawdza – ale dostęp mobilny nadal stanowił problem.

Niska prędkość transmisji danych i niewystarczająca przepustowość dla użytkowników mobilnych, możliwości sprzętowe urządzeń, a także względy bezpieczeństwa utrudniały rozmowy wideo na urządzeniach mobilnych.

POŁĄCZENIA WIDEO VOIP NA URZĄDZENIACH MOBILNYCH

Ponieważ rozwiązano wiele problemów utrudniających prowadzenie rozmów wideo w telefonach, dostawcy opracowują obecnie aplikacje mobilne, które mogą zapewnić użytkownikom możliwości prowadzenia rozmów wideo. Rozpowszechnienie się szybkich sieci 4G LTE zapewnia pracownikom powszechny dostęp do Internetu, niezależnie od tego, gdzie się znajdują.

Ponadto sprzęt w telefonach i tabletach poprawił się do tego stopnia, że ​​możliwa jest profesjonalna komunikacja bez zakłóceń ze względu na złą jakość obrazu lub dźwięku.

Niemniej jednak bezpieczeństwo jest jedną z najważniejszych kwestii dla organizacji, jeśli chodzi o dostęp mobilny. Aby złagodzić te obawy, niektórzy dostawcy VoIP wdrożyli protokoły bezpieczeństwa zgodne z wytycznymi/zasadami korporacyjnymi. Wiąże się to z zabezpieczeniem procesu sygnalizacji połączenia, a także szyfrowaniem rzeczywistej treści połączenia.

KORZYŚCI Z MOBILNYCH ROZMÓW WIDEO

Organizacje czerpią ogromną wartość z zastąpienia rozmów bezpośrednich rozmowami wideokonferencyjnymi. Nie tylko oszczędza czas i wydatki, ale umożliwia lepszą współpracę.

Rozszerzenie tych świadczeń na urządzenia mobilne jest naturalne, ponieważ większa liczba pracowników korzysta obecnie z urządzeń mobilnych do użytku osobistego lub służbowego. Tak naprawdę niektórzy pracownicy prawie w ogóle nie dotykają telefonu stacjonarnego, a spora część w ogóle go nie ma.

Dzisiejsi pracownicy są bardziej mobilni niż kiedykolwiek wcześniej – praca nie ogranicza się już do ośmiu godzin dziennie w jednym miejscu. Niektórzy pracownicy pracują zdalnie, niektórzy dużo podróżują w ramach swojej pracy, a inni muszą pracować w lokalizacjach klientów.

Brak możliwości uczestniczenia w wirtualnych spotkaniach tylko dlatego, że nie ma ich przy biurku, może skutkować utratą produktywności. Jest to strata czasu, ponieważ być może trzeba będzie przełożyć spotkanie, odkładając w czasie istotne prace, które należy wykonać natychmiast.

Być może najważniejszym aspektem rozmów wideo VoIP na urządzeniach mobilnych jest fakt, że stały się one koniecznością w zglobalizowanym środowisku biznesowym, gdzie mobilność jest czymś oczywistym. Rozszerzenie usług rozmów wideo na urządzenia mobilne to dopiero pierwszy krok do zapewnienia prawdziwie opartego na współpracy środowiska pracy w organizacjach.

Wszystko gotowe żeby skorzystać z VoIPstudio?

Zacznij darmowy 30 dniowy okres próbny, bez podawania danych karty kredytowej!

Tysiące firm na całym świecie zaufało VoIPstudio oraz powierzyło nam swoją komunikację biznesową. Dlaczego nie zaufasz nam i Ty?

Tysiące firm na całym świecie zaufało VoIPstudio oraz powierzyło nam swoją komunikację biznesową. Dlaczego nie zaufasz nam i Ty?

Rozpocznij okres próbny! Rozpocznij darmowy 30 dniowy okres próbny

Rozpocznij darmowy 30 dniowy okres próbny teraz, dane Twojej karty kredytowej nie są potrzebne!