Do szybkiego poczytania | 04/05/2021

Połączenia VoIP na telefonach z systemem Android

VoIP phone service background
Technologia VoIP | Usługa VoIP | VoIP

Jednym z najczęstszych powodów, które przyciągnęły klientów i przedsiębiorstwa do VoIP jest fakt, że połączenia wykonywane przez protokół internetowy są znacznie tańsze niż zwykłe połączenia w sieci PSTN.

Wraz ze stałym wzrostem popularności VoIP dostawcy wprowadzili nowe zaawansowane funkcje (grupy dzwoniących, wyszukiwanie połączeń itp.) I wprowadzili znaczące ulepszenia do już istniejących, takich jak poczta głosowa i faks.

Spośród niezliczonych korzyści oferowanych przez technologię VoIP, jedną szczególnie użyteczną cechą jest fakt, że użytkownicy nie są ograniczeni do określonego urządzenia lub lokalizacji podczas wykonywania lub odbierania połączeń.

Oznacza to, że użytkownicy mogą łatwo przełączać się między telefonem stacjonarnym w domu, smartfonem, telefonem służbowym i telefonem stacjonarnym w biurze, do których można się dodzwonić za pomocą tego samego numeru. Połączenie niskich cen oraz braku zależności od urządzenia i lokalizacji sprawiło, że VoIP stał się bardzo popularny.

Łatwość i wygodna wykonywania połączeń VoIP sprawia, że użytkownicy chcą rozszerzyć usługę na swoje urządzenia osobiste. Przy miliardach urządzeń z Androidem na świecie nie jest zaskoczeniem, że zaistniała potrzeba wykonywania połączeń VoIP na telefonach z Androidem, a nawet tabletach.

Połączenia VoIP na Androida- czy to w ogóle możliwe?

Niewiele osób wie, że Android umożliwia połączenia VoIP a w rzeczywistości nie jest to bardzo skomplikowany proces.

System operacyjny Android obsługuje protokół SIP – najpopularniejszy i wszechobecny protokół VoIP – od pięciu lat. Funkcja pojawiła się po raz pierwszy w wersji 2.3 Androida, zwanej również Gingerbread. W tym artykule dowiesz się, jak nawiązywać połączenia SIP w systemie Android.

Dlaczego więc połączenia VoIP nie są bardziej popularne ani znane? Przyczyn jest kilka.

Po pierwsze, pięć lat temu VoIP nie był znany przeciętnemu człowiekowi. Technologia dopiero teraz zyskała popularność, a konsumenci odkrywają, że Android obsługuje SIP.

Innym powodem jest to, że chociaż nawiązywanie połączeń VoIP było z pewnością możliwe, nie było to łatwe ani oczywiste. Jego uruchomienie wymagało pewnej wiedzy technicznej i zawsze istniała możliwość, że coś pójdzie nie tak.

Od tego czasu wiele się zmieniło, w tym zmiana zdania ze strony firm telekomunikacyjnych, które początkowo sprzeciwiały się telefonowaniu VoIP na urządzeniach mobilnych.

Korzystanie z VoIP na Androidzie jest teraz łatwiejsze niż kiedykolwiek, a Google oferuje własną usługę o nazwie Google Voice, która umożliwia użytkownikom wykonywanie połączeń VoIP.

Jak nawiązywać połączenia VoIP na Androidzie

W porównaniu z brakiem opcji, z którym mierzyli się użytkownicy korzystający z Androida od 3 do 4 lat temu – dziś jest wiele możliwości wyboru.

  1. Jedną z najpopularniejszych alternatyw jest rejestracja w usłudze takiej jak Hangouts lub Skype. Jednak nawet jeśli te sieci technicznie są systemami VoIP, są one realizowane przy użyciu zastrzeżonych protokołów i są sieciami całkowicie zamkniętymi.  Oznacza to, że użytkownicy Hangouts nie mogą dzwonić do osób posiadających konto Skype i odwrotnie. Inną wadą jest to, że użytkownicy nie mogą zarejestrować się w tych usługach za pomocą samego numeru telefonu – Hangouts wymaga konta Google, FaceTime wymaga Apple ID i tak dalej.
  2. Inną opcją jest użycie oddzielnej usługi VoIP, która oferuje aplikacje na Androida, które mogą działać na każdym smartfonie. Wiele usług, takich jak Viber, Tango i inne, umożliwia użytkownikom wykonywanie połączeń VoIP ze swoimi przyjaciółmi i rodziną, chociaż bezpłatne połączenia są ograniczone do użytkowników tej samej sieci. Za dodatkową opłatą konsumenci mogą również dzwonić pod numery telefonów. Ta funkcja nie jest ograniczona tylko do konsumentów, użytkownicy korporacyjni mogą również cieszyć się wygodą.
  3. Trzecią opcją jest użycie klientów SIP innych firm w systemie Android. Zdecydowana większość dostawców VoIP jest kompatybila z protokołem SIP. Oznacza to, że nawet jeśli firma nie posiada własnej aplikacji na Androida, konsumenci mogą po prostu użyć danych logowania do konta na dowolnym bezpłatnym lub płatnym kliencie SIP. Płatne aplikacje zazwyczaj oferują kilka dodatkowych dzwonków, ale darmowe aplikacje oferują podstawowe funkcje dla większości użytkowników. Dostawcy usług telefonii biznesowej, tacy jak VoIPstudio oferują rozwiązania VoIP klasy korporacyjnej, których można używać do wykonywania połączeń VoIP w systemie Android za pośrednictwem aplikacji SIP innych firm.

Połączenia VoIP na Androida- jakie są zalety?

Wygoda korzystania z tego samego numeru i usługi do wykonywania połączeń z dowolnego urządzenia jest nieoceniona.

W dzisiejszych czasach użytkownicy mają przy sobie zawsze swoje telefony z Androidem, co sprawia, że jest to najlepszy wybór do odbierania czy wykonywania połączeń. Dzięki możliwości wykonywania połączeń VoIP w systemie Android użytkownicy nie muszą żonglować wieloma urządzeniami – takimi jak telefon osobisty i służbowy.

Biorąc pod uwagę, że dostawca nie musi nawet oferować niestandardowej aplikacji, połączenia VoIP w systemie Android zapewniają elastyczność.

W większości przypadków połączenia VoIP są niedrogie, konsumenci mogą łatwo zarejestrować się w usłudze i korzystać z bezpłatnych klientów do faktycznych połączeń.

Korzyści rosną wykładniczo dla użytkowników korporacyjnych i organizacji biznesowych. Kierownictwo i menedżerowie muszą być zawsze dostępni dla swojego zespołu lub klientów.

Handlowcy w trasie, personel techniczny pracujący w odległych lokalizacjach lub u klientów, a także agenci obsługi klienta mogą korzystać zVoIP na Android. Nie ma potrzeby zakupu nowego urządzenia lub numeru, połączenia można łatwo przekazywać lub przekierowywać w dowolne miejsce .

Weźmy na przykład firmę, która korzysta z VoIPstudio w celu obniżenia kosztów i zaoferowania pracownikom elastyczności. Menedżerowie i inni użytkownicy mogą po prostu umieścić dane swojego konta w dowolnym kliencie SIP (lub na dowolnym urządzeniu) i zacząć dzwonić na swój biurowy numer VoIP.

Mogą utrzymywać kontakt z klientami, dostawcami i numerami zespołów, nawet jeśli urządzenie zostanie zgubione lub zagubione. Już niedługo połączenia VoIP staną się preferowaną metodą utrzymywania kontaktu na całym świecie.

Wszystko gotowe żeby skorzystać z VoIPstudio?

Zacznij darmowy 30 dniowy okres próbny, bez podawania danych karty kredytowej!

Tysiące firm na całym świecie zaufało VoIPstudio oraz powierzyło nam swoją komunikację biznesową. Dlaczego nie zaufasz nam i Ty?

Tysiące firm na całym świecie zaufało VoIPstudio oraz powierzyło nam swoją komunikację biznesową. Dlaczego nie zaufasz nam i Ty?

Rozpocznij okres próbny! Rozpocznij darmowy 30 dniowy okres próbny

Rozpocznij darmowy 30 dniowy okres próbny teraz, dane Twojej karty kredytowej nie są potrzebne!