Do szybkiego poczytania | 08/01/2024

Oszczędzanie pieniędzy dzięki systemowi VoIP dla firm – 5 sposobów na zysk dla firmy

VoIP phone service background
Usługa VoIP | VoIP

Istnieje wiele powodów, dla których firma decyduje się na przejście na VoIP. Być może Twój obecny system dobiega końca i po prostu nie da się go już naprawić. Znalezienie doświadczonych ludzi, którzy potrafią naprawić niesprawny system, może być trudne. Niektóre firmy przygotowują się na przyszłość – pewnego dnia jednak PSTN zostanie odcięta. A może po prostu jesteś zmęczony nieefektywnością starych systemów PBX. Te i wiele innych powodów skłoniły wiele firm do wprowadzenia zmian.

Mimo to zignorowaliśmy jeden ważny czynnik w procesie podejmowania decyzji. Oszczędności kosztów to zdecydowanie główny powód, dla którego większość przedsiębiorstw w pierwszej kolejności zaczyna rozglądać się za biznesowym systemem VoIP. Twoja decyzja o zmianie może wynikać z niezliczonej liczby innych powodów, ale zmniejszone wydatki są tym, co skłania Cię do zatrzymania się i przemyślenia.

W konkurencyjnej i zmagającej się z problemami gospodarce nie jest łatwo znaleźć sposób na obniżenie kosztów bez szkody dla klientów i pracowników. Biznesowy VoIP pozwala osiągnąć swoje cele bez większych wydatków. Nic dziwnego, że rozwój biznesowych systemów VoIP eksploduje. Jak zatem biznesowy system VoIP może pomóc Ci zaoszczędzić pieniądze? Oto 5 sposobów, ale jest ich o wiele więcej!

VOIP SPRAWIA, ŻE ​​POŁĄCZENIA WEWNĘTRZNE SĄ BEZPŁATNE

Ile telefonów wykonują do siebie Twoi pracownicy w danym dniu? Setki, a nawet tysiące, prawda? Teraz wyobraź sobie, że wszystkie te rozmowy byłyby bezpłatne. Zgadza się, wszystkie rozmowy między pracownikami są bezpłatne, nawet jeśli Twoje biura są rozproszone po całym kraju lub świecie! Brzmi niewiarygodnie, ale biznesowy system VoIP sprawia, że ​​tak się dzieje.

Zanim odrzucisz to twierdzenie, że jest niemożliwe, poświęćmy chwilę na zrozumienie, jak działa VoIP. W przypadku sieci PSTN połączenia odbywały się przewodami miedzianymi, a za korzystanie z ich sieci trzeba było płacić operatorowi. Biznesowy system VoIP kieruje połączenia przez Internet i własną sieć. Płacisz tylko za część połączenia, która łączy się z siecią PSTN. Ponieważ połączenia wewnętrzne nigdy nie opuszczają sieci Twojej organizacji, są w zasadzie bezpłatne!

VOIP SPRAWIA, ŻE ​​POŁĄCZENIA MIĘDZYNARODOWE SĄ TAŃSZE

Połączenia międzynarodowe zawsze były drogie zarówno dla użytkowników biznesowych, jak i konsumentów. Ale to nie musi tak wyglądać. Jeśli masz biznesowy system VoIP w swoim biurze, połączenia międzynarodowe są prawie tak samo tanie, jak połączenia lokalne. Większość połączeń odbywa się za pośrednictwem sieci danych i publicznego Internetu. Płacisz tylko niewielką kwotę, gdy korzysta z PSTN.

Jeśli Twoi pracownicy często dzwonią do określonego kraju, Twój sprzedawca może mieć plan nielimitowanych rozmów lub pakiet, który kosztuje nawet mniej niż normalnie. Jeśli Twoje połączenia są rzadsze lub do różnych krajów, powinieneś po prostu skorzystać z ogólnych planów połączeń międzynarodowych. Teraz masz bezpłatne połączenia wewnętrzne i tanie połączenia międzystrefowe. Czy to nie wspaniały początek nowego systemu? Ale poczekaj! Dzięki VoIP można uzyskać jeszcze więcej oszczędności.

SKONSOLIDUJ SWOJE SIECI DZIĘKI VOIP

W przypadku analogowych systemów telefonicznych potrzebna była odrębna sieć do przesyłania sygnałów głosowych. To była PSTN – łącząca każdy telefon na świecie za pomocą miedzianego okablowania. Obecnie większość firm posiada również sieć danych do wysyłania wiadomości e-mail, udostępniania dokumentów i innych procesów. Więc teraz musisz skonfigurować i utrzymywać 2 sieci, z których nie możesz sobie pozwolić na utratę.

Biznesowy system VoIP daje możliwość całkowitego wyeliminowania systemu telefonicznego. Korzystaj z tej samej sieci do poczty e-mail, dokumentów, muzyki, wideo, aplikacji i połączeń głosowych. Jeśli pojawi się problem, wystarczy spojrzeć tylko na jedną sieć. Oszczędza czas i pieniądze, cenne zasoby każdej organizacji.

POZBĄDŹ SIĘ FAKSÓW DZIĘKI VOIP

Faks może już być w drodze, ale wiele firm nadal korzysta z niego w przypadku ważnych dokumentów. Dzięki biznesowemu systemowi VoIP możesz faktycznie wysyłać i odbierać faksy cyfrowo. Tak naprawdę możesz całkowicie pozbyć się faksów, ponieważ VoIP umożliwia wysyłanie ich z samego komputera.

Użytkownicy mogą wysyłać faksy bezpośrednio ze swojej skrzynki e-mail. Faksy przychodzące trafiają do Twojej skrzynki odbiorczej jako załącznik, dzięki czemu możesz je wydrukować w dogodnym dla siebie czasie. Nie ma potrzeby udawania się na inne piętro, aby wysłać lub odebrać faks. Teraz wysłanie faksu nie zajmuje więcej czasu niż wysłanie e-maila!

ZINTEGRUJ SYSTEMY BIZNESOWE Z VOIP

Biznesowy system VoIP oferuje Twojej firmie szereg nowych i zaawansowanych funkcji za ułamek ceny, którą płacisz obecnie. Czy masz osobne rozwiązanie do wideokonferencji dla swoich zespołów? VoIP może to zrobić dość łatwo, więc możesz wyeliminować te koszty. Czy płacisz dodatkowo za funkcje IVR lub automatycznej sekretarki? Większość biznesowych systemów VoIP uwzględnia go w swoich planach, nawet tych najbardziej podstawowych.

Czy Twój operator pobiera dodatkową opłatę za dostęp do poczty głosowej i jej przechowywanie? Business VoIP robi to za darmo i możesz uzyskać do nich dostęp nawet ze swojej skrzynki odbiorczej, tak jak w przypadku faksowania. Niektórzy dostawcy oferują również usługi automatycznej transkrypcji, dzięki czemu wiadomości głosowe można przekształcić w użyteczne dane. Takie funkcje mogą poprawić produktywność pracowników lub pozwolić na wymianę nadmiarowych systemów mniejszym kosztem.

To tylko rzut oka na wiele sposobów, w jakie biznesowy VoIP może pomóc Ci zaoszczędzić pieniądze. Nie marnuj więcej czasu i zacznij od razu!

Wszystko gotowe żeby skorzystać z VoIPstudio?

Zacznij darmowy 30 dniowy okres próbny, bez podawania danych karty kredytowej!

Tysiące firm na całym świecie zaufało VoIPstudio oraz powierzyło nam swoją komunikację biznesową. Dlaczego nie zaufasz nam i Ty?

Tysiące firm na całym świecie zaufało VoIPstudio oraz powierzyło nam swoją komunikację biznesową. Dlaczego nie zaufasz nam i Ty?

Rozpocznij okres próbny! Rozpocznij darmowy 30 dniowy okres próbny

Rozpocznij darmowy 30 dniowy okres próbny teraz, dane Twojej karty kredytowej nie są potrzebne!