Do szybkiego poczytania | 25/03/2022

Najlepsze bezprzewodowe telefony VoIP w 2022 roku — analiza

VoIP phone service background
VoIP

Zakup telefonów dla Twojej firmy to poważna decyzja, którą komplikuje fakt, że istnieje tak wiele opcji. Bezprzewodowe telefony VoIP to doskonały wybór dla każdej firmy, ponieważ nie musisz wszędzie mieć do czynienia z plączącymi się kablami. Telefony bezprzewodowe oferują ograniczoną przenośność, przynajmniej w biurze.

Ale skąd masz wiedzieć, która opcja jest właściwa dla Twojej organizacji? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jakie są najlepsze bezprzewodowe telefony VoIP, które można znaleźć obecnie na rynku.

CZYM JEST BEZPRZEWODOWY TELEFON VOIP?

Bezprzewodowe telefony VoIP działają dokładnie tak, jak sugeruje ich nazwa. Mogą łączyć się z siecią i wykonywać/odbierać połączenia VoIP bez konieczności korzystania z przewodowego połączenia Ethernet. Pod każdym innym względem telefony te są podobne do standardowych telefonów VoIP, które można spotkać w każdym biurze. Bezprzewodowe telefony IP oferują funkcje, których oczekujesz od telefonu biurkowego, ale łączą je z przenośnością urządzenia mobilnego (w budynku lub biurze).

Również bezprzewodowe telefony VoIP nie są szczególnie trudne w obsłudze. Wykonywanie lub odbieranie połączenia działa tak samo. W rzeczywistości większość producentów telefonów VoIP kładzie nacisk na łatwość użytkowania swoich różnych telefonów VoIP. A jeśli napotkasz jakiekolwiek problemy, Twój dostawca usług VoIP najprawdopodobniej Ci pomoże.

JAK WYBRAĆ NAJLEPSZY BEZPRZEWODOWY TELEFON VOIP?

Kiedy masz do podjęcia ważną decyzję, pomocne jest rozbicie jej na mniejsze kroki, które są łatwiejsze do wykonania. Innymi słowy, musisz uprościć decyzję o zakupie. W świecie, w którym są dziesiątki bezprzewodowych telefonów VoIP – a każdego dnia jest ich coraz więcej – potrzebny jest sposób na zawężenie listy.

1 – Rozważ swój budżet

Bezprzewodowe telefony VoIP mają różne kształty, rozmiary i ceny. Od podstawowych modeli za mniej niż sto dolarów po telefony premium, które kosztują kilkaset, wybór jest ogromny. Ale zamiast martwić się o konkretną cenę każdego telefonu, pamiętaj o całkowitym budżecie.

Jeśli potrzebujesz najlepszego zasięgu i funkcji, nawet mała firma może sobie pozwolić na zakup kilku telefonów z wyższej półki. Ale jeśli myślisz o wyposażeniu całego biura, w którym pracuje 200 pracowników, w bezprzewodowe telefony VoIP, koszty się kumulują. Dlatego ważny jest budżet, a nie cena każdego telefonu.

Możesz także mieszać i dopasowywać modele. Zastanów się nad zakupem kilku topowych modeli dla kadry kierowniczej, 2 lub 3 głośników konferencyjnych do sal konferencyjnych i bardziej podstawowych opcji dla reszty personelu. Możesz być zaskoczony, gdy zauważysz, że niektórzy pracownicy (na przykład sprzedawcy) w ogóle nie chcą telefonu stacjonarnego i chętnie używają swoich urządzeń mobilnych do rozmów biznesowych.

2 – Oceń to, co musisz mieć w porównaniu z tym, co chciałbyś mieć

Dostępnych jest wiele telefonów oferujących doskonały zasięg, wiele opcji technologicznych, możliwość dodawania kilku numerów/słuchawek i inne funkcje. Ale zastanów się, czego potrzebuje Twoja firma, w porównaniu z funkcjami, które dobrze jest mieć, ale nie przekraczają budżetu. Na przykład niezbędną funkcją może być duży ekran z przyciskami wielofunkcyjnymi do szybkich skrótów. Ale jeśli Twój personel pracuje w małym biurze, czy zależy Ci na tym, aby telefon miał zasięg bezprzewodowy do 300 metrów?

Powodem oceny różnych cech jest uszeregowanie wyborów w kolejności ich przydatności. Dwa telefony w tej samej cenie mogą mieć zupełnie inne zestawy funkcji. Posiadanie listy niezbędnych i potrzebnych rzeczy ułatwi eliminację opcji, które nie spełnią tego, czego potrzebujesz.

3 – Plan na przyszłość

Trzecim aspektem, o którym należy pamiętać, jest to, czego potrzebujesz dzisiaj, a czego może wymagać Twoja firma w przyszłości. Twoja firma może być dziś małą dziesięcioosobową organizacją, ale za pięć lat? Możesz mieć wiele biur i dziesiątki pracowników. Opłaca się mieć na uwadze rozwój i odpowiednio go planować.

Spróbuj skoncentrować się na modelu, który umożliwia dodanie większej liczby słuchawek, więcej kont lub rozszerzenie zasięgu bezprzewodowego, jeśli zajdzie taka potrzeba. W ten sposób możesz zacząć od małych rzeczy, dokładnie od tego, czego teraz potrzebujesz, i rozszerzać, gdy będzie to konieczne.

Najważniejsze jest to, że musisz zrównoważyć swoje potrzeby z możliwościami budżetowymi i upewnić się, że planujesz również przyszłość. W końcu nie chcesz wydawać tysięcy złotych na sprzęt, który stanie się przestarzały, jeśli rozszerzysz lub zmienisz dostawcę usług. Z drugiej strony nie chcesz wydawać tysięcy złotych na sprzęt, który prawie nigdy nie jest używany.

JAKI JEST NAJLEPSZY BEZPRZEWODOWY TELEFON VOIP?

Po omówieniu tego, jakich funkcji możesz potrzebować w swoich bezprzewodowych telefonach VoIP, widać, że nie ma jednego „najlepszego” telefonu. Sprowadza się to głównie do tego, co jest odpowiednie dla Twoich potrzeb i mieści się w budżecie. Pamiętając o tym, oto kilka modeli, które powinieneś wziąć pod uwagę, szukając idealnego bezprzewodowego telefonu VoIP w 2022 roku.

Grandstream DP720: doskonały opłacalny wybór

To prawda, że najlepsze bezprzewodowe telefony VoIP nie są tanie. W końcu płacisz za jakość i funkcje, które oferują. Nie oznacza to jednak, że musisz wydawać setki złotych na pokrycie podstawowych potrzeb. Ten model oferuje sporo funkcji w cenie (około 240 PLN), w tym krystalicznie czystą jakość dźwięku HD, obowiązkową dla każdego telefonu biznesowego.

Chociaż można go kupić i używać jako samodzielnego urządzenia, działa wyjątkowo dobrze po sparowaniu ze stacją bazową. Baza może podłączyć do 5 urządzeń i obsługuje 10 różnych kont VoIP. Jest również wyposażony w funkcje połączeń, takie jak konferencje trójstronne do zdalnej współpracy z kolegami na miejscu, przekazywanie połączeń, połączenia oczekujące, zawieszanie połączeń itp.

Urządzenie idealnie sprawdza się w małych biurach z bezprzewodowym zasięgiem 50 metrów w pomieszczeniach i 300 metrów na zewnątrz. Jest łatwy w użyciu z przejrzystą nawigacją po różnych menu i nie wymaga żadnej konfiguracji, jeśli jest używany z centralą Grandstream IP PBX.

Dane:

 • Cena: 240 zł
 • Najważniejsze cechy: podłączenie 5 urządzeń i 10 kont, doskonały zasięg sieci bezprzewodowej

Yealink W60P: świetny dźwięk przy powolnych sieciach

Szukasz kompaktowej i niedrogiej platformy DECT? Yealink W60P to doskonały wybór, ponieważ może obsłużyć do 8 jednoczesnych połączeń i podłączyć 8 bezprzewodowych słuchawek. Możesz zwiększyć zasięg, podłączając do 5 przemienników DECT w celu zwiększenia zasięgu.

Yealink W60P posiada również wbudowaną obsługę kodeka Opus, zapewniając doskonałą jakość dźwięku nawet w złych warunkach sieciowych. Ten system nie ugnie się podczas intensywnego użytkowania, dzięki czemu użytkownicy będą mogli rozmawiać przez około 30 godzin bez konieczności naładowania. Imponujący jest również czas czuwania, około 400 godzin. Dzięki szybkiemu ładowaniu, 10 minut ładowania pozwala rozmawiać przez 2 godziny!

Słuchawka posiada kolorowy wyświetlacz o przekątnej 2,4 cala, idealny do korzystania z niektórych bardziej zaawansowanych funkcji. W razie potrzeby możesz osiągnąć bezdotykową obsługę administracyjną, bez konieczności czekania na konfigurację. Małe urządzenie można zamontować na ścianie aby nie przeszkadzało na biurku. Dzięki obsłudze zawieszania i przekazywania połączeń nie zabraknie funkcji dla żadnej firmy.

Dane:

 • Cena: około 600 zł
 • Najważniejsze cechy: 8 urządzeń, 8 jednoczesnych rozmów, 400 godzin czasu czuwania i szybkie ładowanie

Grandstream GXV3350: telefon VoIP z systemem Android

Firmy poszukujące więcej rozwiązań mogą rozważyć bezprzewodowe telefony VoIP oparte na systemie Android. GXV3350 to jedno z takich urządzeń, które oferuje mnóstwo opcji dzięki platformie Android. To zaawansowane urządzenie łączące tradycyjny telefon IP z funkcjonalnością tabletu z systemem Android.

Jeśli planujesz prowadzić wirtualne spotkania lub grupowe rozmowy wideo, to urządzenie jest wyposażone w kamerę CMOS o rozdzielczości 1 MP, która może Ci w tym pomóc. Dzięki pojemnościowemu ekranowi dotykowemu o przekątnej 5 cali, dwóm mikrofonom i wideo HD to coś więcej niż tylko telefon. Jest to platforma do komunikacji i współpracy, która jest łatwa w konfiguracji i obsłudze. Dzięki obsłudze 6-kierunkowej konferencji audio i trójstronnej wideokonferencji trudno będzie znaleźć lepsze rozwiązanie zwiększające produktywność w biurze.

W przypadku łączności i urządzeń peryferyjnych urządzenie ma port USB, wyjście HDMI, gniazdo zestawu słuchawkowego i EHS. Użytkownicy powinni traktować to urządzenie jako wszechstronną multimedialną stację roboczą, a nie tylko bezprzewodowy telefon VoIP. Jeśli Twój personel jest przyzwyczajony do smartfonów, GXV3350 jest idealnym towarzyszem na biurku. Chociaż jest to trochę drogie, nie musisz inwestować w osobny sprzęt do połączeń konferencyjnych lub czatu wideo, dzięki czemu jest to opłacalna inwestycja.

Dane:

 • Cena: około 1200 zł
 • Najważniejsze cechy: platforma Android, wideokonferencje, usuwanie echa

Siemens Gigaset 510IP baza + słuchawka A690HX: idealna opcja dla europejskich firm

Chociaż GXV3350 to dobry telefon, nie jest doskonały. Kolejną świetną opcją do rozważenia jest zestaw słuchawkowy Siemens Gigaset 510IP + A690HX. Baza może obsługiwać jednocześnie do 2 połączeń VoIP i 1 połączenia analogowego, co pozwala przełączać się między nimi jednym przyciskiem.

W stacji bazowej można zarejestrować do 6 słuchawek, a także połączyć do 6 kont SIP od różnych dostawców. Urządzenie zapewnia doskonałą jakość dźwięku podczas rozmów bez zniekształceń i zakłóceń. Połącz stację bazową z kompatybilną słuchawką, taką jak A690HX, aby uzyskać wszechstronną platformę.

Chociaż podstawa wersja jest kompatybilna z wieloma modelami Gigaset, A690HX to dobry wybór z 2-calowym wyświetlaczem graficznym. Oferuje dość długi czas rozmów wynoszący ponad 12 godzin i czas czuwania do 180 godzin. Co ciekawe, słuchawka może również służyć jako domofon.

Jedynym minusem tego urządzenia jest fakt, że ze względu na częstotliwość bezprzewodową, z której korzysta, jest dostępne w sprzedaży tylko w Europie. Firmy zlokalizowane na zewnątrz będą musiały wybrać inne modele z tej listy.

Dane:

 • Cena: około 800 zł (za stację bazową) + 160 zł (za słuchawkę)
 • Najważniejsze cechy: platforma Android, 7-calowy ekran HD, 2-megapikselowy aparat

Klucz Fanvil WiFi do telefonów z serii U

Czasami model telefonu, który Ci się podoba, nie jest dostarczany z obsługą Wi-Fi. Wtedy do gry wchodzi sprzęt, taki jak klucz Fanvil WiFi. To niewielkie urządzenie daje możliwość przekształcenia dowolnego telefonu IP Fanvil z serii U w telefon bezprzewodowy, którego potrzebujesz. WF20 to małe urządzenie, które zostało zaprojektowane tak, aby zużywać bardzo mało energii, ponieważ będziesz używać go do łączenia telefonów z siecią Wi-Fi.

Szybkość transmisji dla klucza WF20 wynosi 150 Mb/s, co czyni go niezawodną opcją dla szybkiej i bezproblemowej łączności. Jest to urządzenie typu plug and play, co oznacza, że nie trzeba nic ustawiać ani konfigurować. Po prostu podłącz go do dostępnego portu USB (praktycznie standard w większości telefonów IP) i gotowe.

Jest również kompatybilny z głównymi standardami Wi-Fi, w tym IEEE802.11n, IEEE802.11b/g i 802.11ac. Dzięki konstrukcji o niskim poborze mocy nie stracisz łączności również w trakcie rozmowy. Jeśli nie masz więcej niż tuzin urządzeń do podłączenia, ten klucz USB jest dobrym wyborem dla małego biura.

Dane:

 • Cena: około 70 zł
 • Najważniejsze cechy: Niskie zużycie energii, urządzenie typu plug and play.

 

Grandstream WP820: smukły telefon przenośny

Grandstream WP20 to smukły i przenośny telefon WiFi oferujący dwupasmową łączność 802.11a/b/g/n. Posiada wbudowany Bluetooth, dzięki czemu możesz sparować inne urządzenia peryferyjne, takie jak zestaw słuchawkowy lub urządzenie mobilne. Jest to wszechstronny zestaw słuchawkowy do większości środowisk biurowych, wyposażony w kolorowy wyświetlacz i przyciski do obsługi określonych funkcji, takich jak „naciśnij i mów”.

Ma dwa mikrofony i obsługuje dźwięk HD, zapewniając krystalicznie czyste rozmowy z czasem rozmów do 7,5 godziny. Akumulator o pojemności 1500 mAh zapewnia przyzwoity czas czuwania wynoszący ponad 150 godzin. Jest kompatybilny z ładowarką GMC08, która może zasilać jednocześnie 8 baterii, dzięki czemu możesz ładować kilka takich zestawów słuchawkowych jednocześnie.

Dzięki obsłudze 2 kont SIP i 2 linii jest to mały, ale potężny zestaw słuchawkowy do Twoich potrzeb telefonicznych. Dzięki niewielkim rozmiarom można go postawić na biurku i nie zajmie on zbyt wiele miejsca, w przeciwieństwie do niektórych telefonów VoIP.

Dane:

 • Cena: około 560 zł
 • Najważniejsze cechy: dwa mikrofony, ładowarka baterii, kolorowy wyświetlacz

GXP1760W: niedrogi telefon klasy średniej

Jeśli szukasz bardziej ekonomicznego, ale wszechstronnego urządzenia, to właśnie znalazłeś Grandstream GXP1760W. Jest to elegancki model oferujący funkcje zarządzania połączeniami, idealny przy umiarkowanych ilościach. Rozwijające się firmy, które nie obsługują wyjątkowo dużej liczby połączeń, pokochają wszystko, co ten telefon ma do zaoferowania.

To urządzenie obsługuje do 6 linii i 3 konta SIP jednocześnie. Zawiera również do 24 programowalnych klawiszy zapewniających szybki dostęp do codziennych funkcji. Ze zintegrowanym, podświetlanym ekranem LCD o przekątnej 3,3 cala, model oferuje dodatkowe funkcje personalizacji w postaci niestandardowych dzwonków. Może również integrować się z aplikacjami internetowymi i biznesowymi, oferując pełną elastyczność.

Ten model obfituje w opcje łączności, począwszy od wbudowanego PoE (zasilanie przez Ethernet), portu USB do przesyłania danych, obsługi zestawów słuchawkowych zgodnych z EHS i automatycznego przydzielania. Silna technologia szyfrowania zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo komunikacji.

Ten telefon to doskonały wybór, jeśli zamierzasz prowadzić wirtualne spotkania, telekonferencje, szkolenia. Obsługuje szerokopasmowy dźwięk HD i zapewnia doskonałe wrażenia bez użycia rąk, wraz z eliminacją echa. Do połączenia grupowego możesz dodać do 4 innych uczestników bez utraty wierności i przerw.

Dane:

 • Cena: około 380 zł
 • Najważniejsze cechy: 6-wierszowe, 24 cyfrowo programowalne klawisze BLF, dźwięk HD Wideband Audio, zestaw głośnomówiący Full Duplex.

Panasonic KX-TGP600: Rozszerzalny zasięg dla większego biura

Podobnie jak wiele innych telefonów z tej listy, Panasonic KX-TGP600 jest wyposażony w stację bazową i słuchawkę. Konfiguracja jest szybka i łatwa, nie wymaga wiedzy ani wcześniejszego doświadczenia. Po sparowaniu ze stacją bazową może obsługiwać do 8 słuchawek. Każda słuchawka może mieć unikalny numer lub możesz podłączyć wiele urządzeń do tego samego numeru telefonu.

Podobnie jak Snom M9R, możesz użyć repeaterów, aby rozszerzyć solidny zasięg stacji bazowej. System obsługuje do 6 repeaterów, co oznacza, że możesz zapewnić zasięg nawet w odległych zakątkach i na kilku piętrach. Słuchawka ma 11 godzin rozmów i prawie 200 godzin czuwania, dzięki czemu mniej czasu poświęcisz na ładowanie urządzenia.

Jeśli prowadzisz okazjonalne spotkanie zespołu lub sesję szkoleniową online, przyda się funkcja konferencji trójstronnej. Jeśli nie masz dużo miejsca na biurku, możesz nawet zamontować jednostkę bazową na ścianie, ponieważ nie ma plątaniny kabli do ukrycia. Niezależnie od tego, czy korzystasz z usług telefonicznych od zewnętrznego dostawcy, czy zarządzasz swoim systemem lokalnie, ten model Panasonic można łatwo skonfigurować.

Dane:

 • Cena: około 680 zł
 • Najważniejsze cechy: rozszerzenie zasięgu dzięki repeaterom, 8 jednoczesnych połączeń, możliwość montażu naściennego jednostki bazowej

Stacja bazowa IP DECT RTX8660 + słuchawka RTX8630: opcja dla dużych organizacji

Jak dotąd większość telefonów bezprzewodowych na liście była odpowiednia dla małych zespołów, z kilkoma modelami (używającymi wzmacniaczy) dla większych przestrzeni fizycznych. Ale co, jeśli Twoje biuro ma już 50 – 100 pracowników, a ekspansja jest na horyzoncie? Stacja bazowa RTX8660 + słuchawka RTX8630 to rozwiązanie dla Twojego biura.

Ten system oferuje wzmacniacze, dzięki czemu można rozszerzyć zasięg sieci bezprzewodowej na duży obszar. Dodatkowo masz również możliwość połączenia ze sobą do 40 stacji bazowych i zbudowania znacznie większego systemu, gdy tego potrzebujesz. Oznacza to, że nie musisz kupować większej liczby urządzeń, niż potrzebujesz dzisiaj, ale zapewnia to możliwość przyszłej ekspansji i wzrostu.

Ponieważ stacja bazowa jest również kompatybilna ze słuchawkami RTX8830 i RTX8430, możesz wybrać różne modele w zależności od wymagań użytkowników w tym samym biurze. Wyposażony w kolorowy wyświetlacz, dużą książkę telefoniczną i prawie 200 godzin czasu czuwania, ten system RTX jest doskonałym wyborem dla rozwijających się firm.

Dane:

 • Cena: około 1800 zł za 1 stację bazową i słuchawkę
 • Kluczowe cechy: rozszerzenie zasięgu dzięki repeaterom, obsługa 200 użytkowników z 40 stacjami bazowymi

VTech VDP650 + VDP658 + VDP651: Wiele możliwości wyboru słuchawek

System VTech VDP650 działa podobnie do powyższego RTX. Jest wyposażony w stację bazową, którą można sparować z VDP658 lub VDP651. Baza może podłączyć do 10 słuchawek o zasięgu 150 metrów. Ponieważ używa DECT zamiast innych protokołów bezprzewodowych, słuchawka 658 zapewnia dobrą jakość dźwięku bez zakłócania pracy innych urządzeń. Jest również wyposażony w podświetlane klawisze, co ułatwia obsługę w słabym świetle.

Drugą słuchawką, którą można sparować ze stacją bazową, jest VDP651. W przeciwieństwie do modelu 658, który zajmuje sporo miejsca na stole, jest to znacznie mniejsza bezprzewodowa słuchawka. Wyposażony w 4 klawisze z podświetleniem LED i dźwięk w jakości HD, jest to ekonomiczny sposób na dodawanie nowych użytkowników do systemu.

Dane:

 • Cena: około 560 zł za VDP658 i 340 zł za VDP651
 • Najważniejsze cechy: podświetlane klawisze, programowalne klawisze funkcyjne, do 1 tygodnia czasu czuwania

Bezprzewodowe telefony VoIP oferują mobilność i elastyczność. Pamiętaj jednak, że w kwestii jakości dźwięku i niezawodnego wykonywania połączeń polegają na Twojej sieci. Oznacza to, że potrzebujesz solidnej sieci firmowej, która obsługuje system. Jeśli nie jest to możliwe lub masz martwe punkty w biurze (magazyn, piwnica itp.), rozważ użycie przewodowych połączeń Ethernet.

Jeśli przepustowość i ruch w sieci nie stanowią problemu, najlepszym rozwiązaniem są telefony bezprzewodowe. Nie musisz się martwić o kable i łatwą konfigurację, nie musisz się wahać.

Aby uzyskać więcej informacji o urządzeniach i akcesoriach, które najlepiej odpowiadają Twoim potrzebom, odwiedź VoIPstudio.

Wszystko gotowe żeby skorzystać z VoIPstudio?

Zacznij darmowy 30 dniowy okres próbny, bez podawania danych karty kredytowej!

Tysiące firm na całym świecie zaufało VoIPstudio oraz powierzyło nam swoją komunikację biznesową. Dlaczego nie zaufasz nam i Ty?

Tysiące firm na całym świecie zaufało VoIPstudio oraz powierzyło nam swoją komunikację biznesową. Dlaczego nie zaufasz nam i Ty?

Rozpocznij okres próbny! Rozpocznij darmowy 30 dniowy okres próbny

Rozpocznij darmowy 30 dniowy okres próbny teraz, dane Twojej karty kredytowej nie są potrzebne!