Do szybkiego poczytania | 19/04/2022

Maskowanie numeru połączenia

VoIP phone service background
Usługa VoIP

W ten sam sposób, w jaki możesz zamaskować adres e-mail, aby wysyłać anonimowe e-maile, możesz również ukryć numer telefonu. Zasadniczo ktoś o złych intencjach może wysłać nam wiadomość e-mail z zaufanej domeny, która w rzeczywistości nie należy do niego. Może też zadzwonić do nas z numeru telefonu, który do niego nie należy, aby zdobyć Twoje zaufanie lub po prostu ukryć kim naprawdę jest, a żebyś ty odebrał połączenie.

Na przykład: Bardzo często zdarza się, że oprogramowanie Call Center ukrywa swój identyfikator CID lub używa losowego numeru telefonu do wyświetlania. W taki sposób, że osoby, które odbierają to połączenie, nie będą w stanie rozpoznać, że jest to tylko rozmowa reklamowa.

SKĄD MOGĘ WIEDZIEĆ, ŻE OTRZYMAŁEM FAŁSZYWE POŁĄCZENIE?

Trudno rozpoznać, czy numer, z którego otrzymujesz połączenie, został zastąpiony. Dlatego możemy dać Ci tylko kilka zaleceń:

  • Nie odbieraj połączeń z nieznanych numerów telefonów.
  • Bądź podejrzliwy wobec nieoczekiwanych połączeń.
  • Jeśli uważasz, że połączenie nie dotyczy rzeczywistej jednostki, lepiej odłożyć słuchawkę i poszukać numeru tej jednostki i zadzwonić do niej samodzielnie.
  • Nie podawaj danych osobowych.
  • Nie odpowiadaj na każde pytanie, które ci zadają. “Pomyśl dwa razy”.
  • Jeśli nadal wątpimy, lepiej rozłączyć się i zadzwonić pod numer telefonu samodzielnie.

Jeśli padłeś ofiarą oszustwa dotyczącego tożsamości, powinieneś zgłosić się do odpowiedniej jednostki prawnej.

W JAKI SPOSÓB KTOŚ ZMIENIA TOŻSAMOŚĆ POŁĄCZENIA?

Niektóre PBX, oprogramowanie Call Center lub telefony programowe umożliwiają personalizację numeru prezentacji połączenia. Te aplikacje mogą przetwarzać połączenie, maskując numer telefonu i pokazując to, co chcą pokazać.

Każdy kraj ma swoje własne przepisy, ale najczęstszym scenariuszem jest to, że dostawca usług telefonicznych jest odpowiedzialny za sprawdzenie, czy klienci wysyłają prawidłowy numer prezentacji połączenia.

Niestety, niektórzy operatorzy nadal pozwalają na maskowanie prezentacji numeru telefonu lub po prostu go nie ograniczają. Więc ludzie o złych intencjach muszą po prostu szukać tego rodzaju liberalnych operatorów.

CO MOGĘ ZROBIĆ, JEŚLI KTOŚ PODSZYWA SIĘ POD MÓJ NUMER TELEFONU?

Jeśli otrzymasz telefon z informacją, że do niego dzwoniłeś, ale tego nie zrobiłeś, jest bardzo możliwe, że ktoś użył Twojego numeru telefonu. Powinieneś spróbować wyjaśnić, że to nie ty.

Oszuści zwykle zmieniają swój numer telefonu w ciągu kilku minut, ponieważ chcą, pozostać nierozpoznani. Dlatego Twój numer telefonu prawdopodobnie będzie bezpłatny i zastąpiony numerem telefonu innej osoby.

Jeśli chcesz wyjaśnić to oszustwo dotyczące tożsamości, osoba, która odebrała to połączenie, może skontaktować się ze swoim operatorem, a ten może znaleźć źródło połączenia. W ten sposób może ostrzec firmę, która wywołała połączenie użyte do przestępstwa lub zgłosić ją, jeśli to konieczne.

Jeśli potrzebujesz więcej informacji o tym, jak zabezpieczyć swój biznesowy system telefoniczny, skontaktuj się z VoIPstudio.com.

 

Wszystko gotowe żeby skorzystać z VoIPstudio?

Zacznij darmowy 30 dniowy okres próbny, bez podawania danych karty kredytowej!

Tysiące firm na całym świecie zaufało VoIPstudio oraz powierzyło nam swoją komunikację biznesową. Dlaczego nie zaufasz nam i Ty?

Tysiące firm na całym świecie zaufało VoIPstudio oraz powierzyło nam swoją komunikację biznesową. Dlaczego nie zaufasz nam i Ty?

Rozpocznij okres próbny! Rozpocznij darmowy 30 dniowy okres próbny

Rozpocznij darmowy 30 dniowy okres próbny teraz, dane Twojej karty kredytowej nie są potrzebne!