Do szybkiego poczytania | 26/10/2016

Jak wykonywać połączenia alarmowe VoIP?

VoIP phone service background
VoIP dla firm

Jedną z największych przeszkód na drodze w rozpowszechnieniu VoIP była trudność w integracji sieci VoIP z połączeniami służb ratunkowych.

Ogromną zaletą VoIP jest to, że połączenia można wykonywać z dowolnego urządzenia lub lokalizacji. Oznacza to, że użytkownicy mogą łatwo przełączać się między wieloma urządzeniami lub wykonywać połączenia z tego samego numeru, nawet podczas podróży.

Jednak ta sama zaleta utrudnia usługom VoIP obsługę połączeń alarmowych i utrudnia udzielenie dobrej odpowiedzi na pytanie, czy jest to możliwe i jak wykonywać połączenia alarmowe w VoIP.

Techniczne wyzwania związane z połączeniami alarmowymi w VoIP

Ważna jest lokalizacja

Tradycyjne telefony stacjonarne mają przypisaną lokalizację z każdym numerem, której nie można łatwo zmienić, ponieważ sprzęt nie jest przenośny.

Kiedy wykonuje się telefon do służb ratunkowych, operator zwykle pyta o adres. Jednak w niektórych przypadkach dzwoniący może nie być w stanie podać adresu – ponieważ nie zna lokalizacji lub nie jest w stanie mówić itp.

W takich sytuacjach operator jest w stanie wyodrębnić adres i udzielić wskazówek służbom ratowniczym, takim jak pogotowie,policja czy straż pożarna.

Brak zasilania

Telefony VoIP nie posiadają własnego zasilania w przeciwieństwie do zwykłych urządzeń stacjonarnych. Jeśli więc z jakiegoś powodu nastąpi odcięcie zasilania, połączenie alarmowe może nie być możliwe.

Użytkownicy korporacyjni generalnie zapewniają w takich sytuacjach zasilanie awaryjne, ale większość konsumentów nie ma takich alternatyw.

Nie jest to duży problem w przypadku telefonów komórkowych, ponieważ zazwyczaj ludzie są przyzwyczajeni do regularnego sprawdzania baterii telefonu, ale wszyscy są przyzwyczajeni do telefonów stacjonarnych, które nie wymagają awaryjnego tworzenia kopii zapasowych.

Internet nie działa

W większości miejsc na świecie usługa internetowa nie jest tak niezawodna jak usługa telefoniczna.
Nie można jednak wykonywać połączeń alarmowych z telefonów VoIP, jeśli z jakiegokolwiek powodu nie ma połączenia z Internetem.

Lokalizacja, moc i łączność z Internetem to trzy główne powody, dla których dostawcy VoIP nie są w stanie zagwarantować połączeń alarmowych w swoich usługach.

E911 czy połączenia alarmowe VoIP

Punkty końcowe VoIP są identyfikowane za pomocą adresów IP, a nie numerów telefonów. Numery VoIP są przenośne, więc nie są powiązane z Twoją lokalizacją.

Ponieważ geolokalizacja jest wyłączona, operatorzy ratunkowi nie będą mogli uzyskać adresu w przypadku “cichego połączenia ”, tj. gdy dzwoniący nie może podać adresu lub w inny sposób.

To ograniczenie od dawna nęka usługi VoIP, ale ostatnio wielu operatorów wprowadziło połączenia E911, które są odpowiednikiem standardowego wybierania numeru 911 w VoIP.

Biorąc pod uwagę, że sieci VoIP stają się coraz bardziej rozpowszechnione i prawdopodobnie zastąpią standardowe sieci w ciągu następnych kilku dziesięcioleci, organy regulacyjne nałożyły również surowe wymagania na usługi VoIP w zakresie łączności ze służbami ratunkowymi.

Możesz się dowiedzieć więcej o połączeniach alarmowych E911 VoIP tutaj.

Jak wykonywać połączenia alarmowe w VoIP za pomocą VoIPstudio

VoIPstudio jest jednym z takich dostawców, który obecnie oferuje usługi połączeń alarmowych w swojej sieci. Jak więc rozwiązano problem?

Ponieważ identyfikacja lokalizacji była największą przeszkodą, użytkownicy VoIP Studio mają możliwość ręcznego wpisania swojej lokalizacji w panelu ustawień użytkownika.

Chociaż lokalizacja jest wypełniana automatycznie dla wszystkich użytkowników na podstawie adresu podanego w profilu firmy, można dodać dodatkowe lokalizacje dla poszczególnych użytkowników i biur.

Po zweryfikowaniu adresu dzwonienie do służb ratunkowych jest aktywowane. W Wielkiej Brytanii użytkownicy mogą skontaktować się ze służbami ratunkowymi, dzwoniąc pod numer 999. W przypadku cichego połączenia operator może łatwo pobrać informacje o lokalizacji z bazy danych VoIP i udzielić wskazówek ratownikom.

Możliwość ręcznego ustawienia lokalizacji jest niezwykle przydatna dla organizacji, których personel jest tymczasowo lub na stałe przypisany do różnych lokalizacji na całym świecie.

Podróżujący sprzedawcy, zespoły, które tymczasowo pracują w siedzibie klienta lub technicy pracujący w odległych lokalizacjach mogą skorzystać na możliwości wezwania służb ratunkowych w dowolnym kraju, w którym się obecnie znajdują.

Ponieważ ustawienia lokalizacji można łatwo modyfikować za pośrednictwem pulpitu nawigacyjnego online, administrator może podać nowy adres, nawet jeśli użytkownik zapomni zmienić swoją lokalizację.

Możliwość zdalnej zmiany adresu może być nieoceniona zwłaszcza w sytuacjach, gdy użytkownik może jeszcze nie znać swojego nowego adresu. Na przykład załóżmy, że dyrektor właśnie przeniósł się z USA do Londynu, aby kierować nowym biurem w tej lokalizacji.

Nawet jeśli dyrektor nie zna nowego adresu, jego lokalizację można ustawić zdalnie.

Ponieważ VoIPstudio zapewnia usługi dla przedsiębiorstw, brak zasilania generalnie nie jest problemem dla organizacji biznesowych.

Jednak brak połączenia z Internetem nadal utrudniałby dzwonienie pod numer alarmowy, a klienci powinni używać telefonów komórkowych do wybierania numeru alarmowego.

Nawet problem łączności z Internetem zostanie w końcu rozwiązany, wraz ze wzrostem rozpowszechnienia Internetu na całym świecie. Do tego czasu pocieszające jest to, że dostawcy VoIP zajmują się kwestiami połączeń alarmowych bezpośrednio i oferują użytkownikom natychmiastowe rozwiązania.

Wszystko gotowe żeby skorzystać z VoIPstudio?

Zacznij darmowy 30 dniowy okres próbny, bez podawania danych karty kredytowej!

Tysiące firm na całym świecie zaufało VoIPstudio oraz powierzyło nam swoją komunikację biznesową. Dlaczego nie zaufasz nam i Ty?

Tysiące firm na całym świecie zaufało VoIPstudio oraz powierzyło nam swoją komunikację biznesową. Dlaczego nie zaufasz nam i Ty?

Rozpocznij okres próbny! Rozpocznij darmowy 30 dniowy okres próbny

Rozpocznij darmowy 30 dniowy okres próbny teraz, dane Twojej karty kredytowej nie są potrzebne!