Do szybkiego poczytania | 19/05/2019

Jak nawiązywać połączenia VoIP za pomocą rozszerzenia Google Chrome

VoIP phone service background
VoIP dla firm

Operatoryz VoIP oferują wiele sposobów na wykonywanie połączeń. Możesz używać laptopa, komputera stacjonarnego, tabletu lub telefonu komórkowego. Dopóki te urządzenia są kompatybilne z platformą, wystarczy pobrać aplikację softphone i zacząć dzwonić. Ale jakie masz opcje, jeśli nie chcesz niczego pobierać?

Jeśli jedyne, do czego masz dostęp, to przeglądarka i chcesz wykonywać połączenia skorzystaj z najnowszej funkcji VoIPstudio – rozszerzenia Google Chrome. Zgadza się, możesz teraz wykonywać połączenia VoIP prosto z najpopularniejszej przeglądarki internetowej! Wszystko, co musisz zrobić, to zainstalować wtyczkę z Chrome Web Store.

Rozszerzenie przenosi całą aplikację softphone do przeglądarki. Możesz uzyskać dostęp do wszystkich funkcji, z których regularnie korzystasz. Możesz także zobaczyć swoją historię połączeń, kontakty, a nawet nagrania rozmów.

Jak wykonywać połączenia VoIP z przeglądarki Google Chrome

Korzystanie z rozszerzenia Chrome do wykonywania połączeń VoIP jest bardzo łatwe. Wystarczy pobrać wtyczkę VoIPstudio ze Sklepu internetowego Chrome. Kliknij przycisk “Dodaj rozszerzenie” w wyskakującym okienku.

Daj Chrome kilka minut na zainstalowanie wtyczki. Pojawi się kolejne wyskakujące okienko z prośbą o dostęp do mikrofonu. Wtyczka potrzebuje tego uprawnienia do wykonywania i odbierania połączeń. Kliknij przycisk akceptacji. Spowoduje to wyświetlenie ekranu logowania. Następnie podaj swoją nazwę użytkownika i hasło. Wszystko gotowe do wykonywania połączeń!

Login to VoIP Studio

 

VoIP Studio Call History

Widzisz cztery zakładki na dole okna? Pokazują listę kontaktów, pocztę głosową, zapisy połączeń, historię wiadomości i nagrania. Możesz również zmieniać status na zajęty, dostępny, w trakcie połączenia itp.

VoIP Call Status Information

Sekcja ustawień umożliwia edycję profilu, zmianę hasła i zmianę opcji połączeń przychodzących.

Dlaczego warto używać rozszerzenia do Chrome?

Wtyczka do przeglądarki jest przydatna w wielu sytuacjach. Załóżmy, że pracownik podróżuje i chce mieć możliwość wykonywania i odbierania połączeń. Zwykle mogą mieć urządzenie osobiste lub służbowe z zainstalowaną aplikacją softphone do wykonywania połączeń. Ale jak wiesz, wypadki mogą się zdarzyć w każdej chwili. Co się stanie, jeśli zgubią urządzenie, zapomni go naładować lub napotka błąd oprogramowania? Do dzwonienia użyją rozszerzenia Chrome.

Czasami jesteś w drodze i musisz korzystać z publicznego komputera. Być może będziesz musiał pożyczyć komputer znajomego lub kolegi do pracy. Prawdopodobnie na tym urządzeniu nie ma Twojej ulubionej aplikacji softphone. Dość często też publiczne komputery nie pozwalają na instalowanie żadnego oprogramowania ze względów bezpieczeństwa. Czy to oznacza, że utknąłeś bez dostępu do telefonu? Nie, wtyczka VoIPstudio to tylko jedno kliknięcie.

Rozszerzenie Chrome przydaj się również dla pracowników contact center. Zainstaluj wtyczkę i możesz kontynuować pracę z dowolnego urządzenia. Nieważne, czy Twój oryginalny komputer roboczy nie działa z powodu usterki, rozwiązywania problemów lub po prostu wylałeś na niego kawę!

Zalety Chrome Extension

Jedną z głównych zalet korzystania z rozszerzenia Chrome jest prostota. Brak skomplikowanej instalacji. Gdy skończysz, usuń wtyczkę i nie zostawiaj żadnych śladów. Jest to bardzo przydatne, jeśli pracujesz na publicznym urządzeniu i pożyczasz sprzęt od kogoś. W końcu bezpieczeństwo jest zawsze kluczowe dla przedsiębiorstw.

Kolejną zaletą jest przenośność. Rozszerzenie Chrome umożliwia wykonywanie i odbieranie połączeń. Nie potrzebujesz żadnego specjalnego oprogramowania, aby z niego korzystać. Wszystko, czego potrzebujesz, to przeglądarka internetowa Chrome.

Wreszcie rozszerzenie zapewnia również funkcję „Click To Call”. Jak działa? Zasadniczo wtyczka przekształca dowolny numer telefonu online w przycisk, na który można kliknąć. Dzięki temu mozesz zadzwonić do osoby lub firmy bezpośrednio z ich strony internetowej! Dodatkowo połączenie i numer telefonu pojawiają się w historii połączeń.

Przeglądarka Chrome obsługuje WebRTC, standard umożliwiający rozmowy telefoniczne, który nie jest jeszcze obsługiwany we wszystkich przelądarkach. Nawet jeśli Twoja przeglądarka obsługuje WebRTC, nie uzyskasz dodatkowych funkcji, takich jak dostęp do historii połączeń itp. Korzystając z tego rozszerzenia, uzyskasz wszystkie potrzebne funkcje bez kłopotów i konfiguracji.

VoIPstudio to usługa, która kładzie nacisk na elastyczność. Twoja firma nie powinna być ograniczona lokalizacją, sprzętem ani nawet oprogramowaniem. Nigdy nie musisz martwić się o kompatybilność ani kupować określonego typu urządzenia do wykonywania połączeń. Właściwie teraz nie potrzebujesz nawet konkretnej aplikacji! Dopóki masz przeglądarkę, możesz używać swojego numeru VoIP do dzwonienia.

Najlepsza część VoIPstudio? Otrzymujesz najlepsze funkcje obsługiwane przez niezawodną infrastrukturę za ułamek ceny, którą płaciłeś. Więc na co czekasz? Zadzwoń do nas i zacznij już dziś!

Wszystko gotowe żeby skorzystać z VoIPstudio?

Zacznij darmowy 30 dniowy okres próbny, bez podawania danych karty kredytowej!

Tysiące firm na całym świecie zaufało VoIPstudio oraz powierzyło nam swoją komunikację biznesową. Dlaczego nie zaufasz nam i Ty?

Tysiące firm na całym świecie zaufało VoIPstudio oraz powierzyło nam swoją komunikację biznesową. Dlaczego nie zaufasz nam i Ty?

Rozpocznij okres próbny! Rozpocznij darmowy 30 dniowy okres próbny

Rozpocznij darmowy 30 dniowy okres próbny teraz, dane Twojej karty kredytowej nie są potrzebne!