Do szybkiego poczytania | 20/07/2022

Integracja VoIPstudio z ZoiPer

VoIP phone service background
Technologia VoIP | VoIP dla biznesu

Jedną z zalet korzystania z VoIP jest to, że urządzenia mobilne można łatwo zintegrować z systemem telefonii przedsiębiorstwa. Niektóre firmy umożliwiają pracownikom korzystanie z własnych urządzeń osobistych do wykonywania połączeń służbowych (zasada BYOD), podczas gdy inne wolą wydawać oficjalne urządzenia w tym samym celu.

VoIP może uwzględniać zarówno zasady, jak i mieszane zastosowania, w których niektórzy pracownicy mają urządzenia do pracy, a inni używają telefonów osobistych.

USŁUGI VOIP W RAMACH URZĄDZENIA MOBILNEGO

Korzystanie z VoIP na urządzeniach mobilnych zwykle wiąże się z zainstalowaniem natywnej aplikacji w systemie operacyjnym – Android, iOS lub Windows Phone, w zależności od przypadku. Wielu dostawców oferuje dedykowane, natywne aplikacje dla każdej (lub wszystkich) z tych platform. VoIPstudio ma inne podejście. Zamiast zmuszać klientów do korzystania z konkretnego klienta, któremu może brakować funkcji, które w szczególności chcą, usługa może być używana z dowolną aplikacją innej firmy.

Przyjrzyjmy się, jak to działa, korzystając z usługi VoIPstudio z popularną aplikacją o nazwie Zoiper. Wykonaj poniższe czynności:

 1. Wyszukaj „Zoiper” w Google Play lub Apple Store. Pobierz i zainstaluj.
 2. Aby zapoznać się z warunkami, musisz kliknąć „Zgadzam się i kontynuuj”.
 3. W przypadku prośby o uaktualnienie do wersji pro. Po prostu kliknij „Pomiń” w prawym górnym rogu.
 4. Uzupełnij swoją nazwę użytkownika swoim „VoIPstudio SIP user ID”.
 5. Wpisz hasło swoim hasłem użytkownika VoIPstudio SIP.
 6. Kliknij Utwórz konto.
 7. Nazwa hosta powinna być już uzupełniona Twoją domeną SIP.
 8. Pomiń serwer proxy ruchu wychodzącego.
 9. Rejestracja TCP powinna pokazywać zielony status.

Kilka uwag po zarejestrowaniu się w Zoiper

Uwaga: upewnij się, że zezwalasz na wszystkie uprawnienia wymagane przez aplikację, w tym dostęp do trybu Nie przeszkadzać, który należy ustawić ręcznie.

Upewnij się, że możesz odbierać i nawiązywać połączenia za pomocą aplikacji, wykonując kilka połączeń testowych.

Uwaga: Jeśli masz do czynienia z przerwaniem połączenia po 30 sekundach, musisz wyłączyć domyślne ustawienie STUN.

Jak widać, proces jest szybki i łatwy. Po wprowadzeniu nazwy użytkownika i hasła możesz rozpocząć wykonywanie i odbieranie połączeń na telefonie komórkowym za pośrednictwem aplikacji Zoiper za pośrednictwem VoIPstudio.

Takie podejście oferuje wiele korzyści dla klientów VoIPstudio. Jako klient nie musisz polegać na VoIPstudio, aby zawierał potrzebne funkcje. Aplikacje innych firm często zawierają najnowsze funkcje i możesz z nich korzystać.

USŁUGI VOIP NA TABLET IPAD

Możliwe jest również zainstalowanie i uruchomienie Zoipera pod tabletem z systemem Android lub systemem Apple OS. Zapoznaj się z poniższymi krokami, aby skonfigurować Zoiper pod iOS.

 1. Wyszukaj „Zoiper” w sklepie Apple Store Apple Store. Pobierz i zainstaluj.
 2. Kliknij symbol „+” w prawym górnym rogu.
 3. Musisz kliknąć „Konfiguracja ręczna”, aby zapoznać się z warunkami.
 4. Wybierz „Konto SIP”.
 5. Uzupełnij swoją nazwę użytkownika 6-cyfrowym „VoIPstudio SIP user ID”
 6. Wpisz swoją domenę SIP użytkownika.
 7. Wpisz hasło swoim hasłem użytkownika VoIPstudio SIP.
 8. Kliknij Zarejestruj.
 9. Twoje konto powinno być wyświetlane jako aktywne.

Możesz już zacząć odbierać i nawiązywać połączenia.

USŁUGI VOIP NA LAPTOP

Najnowsza wersja Zopier dla komputerów stacjonarnych to Zoiper 5 i jest dostępna dla systemów Windows, Mac i Linux. Nadal możliwe jest również zainstalowanie starszej wersji aplikacji, która jest znana jako Zoiper 3 lub Zoiper Classic. Poniżej znajdują się linki do pobrania od dostawcy:

https://www.zoiper.com/en/voip-softphone/download/current

https://www.zoiper.com/en/voip-softphone/download/classic

Różnica między nimi polega na tym, że Zoiper 3 lub Classic jest całkowicie darmowy i zużywa mniej zasobów komputera. Więc jeśli chcesz tylko wykonywać i odbierać połączenia za pomocą konta VoIPstudio z tą aplikacją, wystarczy użyć klasycznej wersji Zoipera. Zoiper 5 nawiązywanie i odbieranie połączeń za pomocą konta VoIPstudio jest również bezpłatne, ale ta wersja zawiera również kilka zaawansowanych funkcji, do których można uzyskać dostęp po zakupie licencji premium Zoiper.

Kroki instalacji i konfiguracji Zoiper można znaleźć w naszej instrukcji online

ZNAJDŹ SWOJE UPRAWNIENIA VOIPSTUDIO

Jak opisano w poprzednich sekcjach, musisz podać nazwę użytkownika VoIPstudio SIP, hasło i domenę, aby skonfigurować aplikację Zoiper, aby zarejestrować się na koncie VoIPstudio. Możesz je znaleźć po prostu logując się do VoIPstudio i edytując swoje konto użytkownika i postępuj zgodnie z poniższymi krokami:

 1. Kliknij „ustawienie” lub edytuj swojego użytkownika.
 2. Przejdź do sekcji „Konto SIP”
 3. Sprawdź swoją domenę SIP.
 4. Sprawdź swoją nazwę użytkownika SIP.
 5. Wprowadź swoje hasło SIP.

Takie podejście oferuje alternatywny, niezawodny softphone SIP, a także Zoiper umożliwia użytkownikom wprowadzanie danych uwierzytelniających dla wielu dostawców usług VoIP i przełączanie się między nimi w celu uzyskania najlepszych stawek w zależności od liczby połączeń.

Zwykle nie jest to funkcja, która byłaby zawarta w pierwszej aplikacji dostarczonej przez dostawcę, ponieważ nie chcą, abyś korzystał z konkurencyjnych usług! Oczywiście Zoiper to tylko jedna z wielu aplikacji współpracujących z VoIPstudio, a podobna procedura będzie działać w przypadku podłączenia dowolnej innej mobilnej aplikacji VoIP. Pamiętaj również, że VoIPstudio ma własną aplikację mobilną.

Wszystko gotowe żeby skorzystać z VoIPstudio?

Zacznij darmowy 30 dniowy okres próbny, bez podawania danych karty kredytowej!

Tysiące firm na całym świecie zaufało VoIPstudio oraz powierzyło nam swoją komunikację biznesową. Dlaczego nie zaufasz nam i Ty?

Tysiące firm na całym świecie zaufało VoIPstudio oraz powierzyło nam swoją komunikację biznesową. Dlaczego nie zaufasz nam i Ty?

Rozpocznij okres próbny! Rozpocznij darmowy 30 dniowy okres próbny

Rozpocznij darmowy 30 dniowy okres próbny teraz, dane Twojej karty kredytowej nie są potrzebne!