Do szybkiego poczytania | 28/09/2022

Dodaj uwierzytelnianie dwuskładnikowe 2FA do swojego konta VoIP

VoIP phone service background
VOIPSTUDIO

VoIPstudio jest mocno zaangażowane w ochronę danych i komunikacji swoich użytkowników. Dlatego teraz włączamy uwierzytelnianie dwuskładnikowe (2FA) do logowania się do usługi, co jeszcze bardziej utrudnia każdej niepowołanej osobie dostęp do informacji i wykonywanie połączeń VoIP z kont naszych użytkowników.

CO TO JEST 2FA?

Uwierzytelnianie dwuskładnikowe (2FA), znane również jako uwierzytelnianie dwupoziomowe lub dwuetapowe, to system zabezpieczeń, w którym użytkownik jest proszony o weryfikację swojej tożsamości na dwa sposoby, zamiast używania tylko nazwy użytkownika i hasła.

Szacuje się, że ponad 80% nieautoryzowanego dostępu i naruszeń bezpieczeństwa jest związanych z atakami typu brute force lub wykorzystaniem skradzionych lub zagubionych danych uwierzytelniających. Oba te zjawiska są związane ze słabością systemów uwierzytelniania opartych na nazwie użytkownika i haśle.

Ten problem może wynikać z kradzieży hasła w wyniku włamań do systemu lub użytkowników niewystarczająco silnych haseł lub nieprzestrzegania podstawowych wytycznych dotyczących bezpieczeństwa.

W tym miejscu w grę wchodzi uwierzytelnianie dwuskładnikowe. Mówiąc najprościej, system ten oznacza, że do uwierzytelnienia użytkownika w systemie wymagane są dwa kroki. Pierwszym krokiem jest zwykle tradycyjne hasło, podczas gdy drugim krokiem może być dowolna forma uwierzytelniania, która opiera się na czymś, co posiada użytkownik, na przykład hasła jednorazowe (OTP) wysyłane pocztą elektroniczną, tokeny USB, skanery linii papilarnych lub wysyłane powiadomienia push na urządzenia mobilne.

Ten dodatkowy krok zapewnia, że nawet jeśli hakerzy uzyskają dostęp do hasła, nadal będą potrzebować innych informacji, które użytkownik posiada osobiście, aby uzyskać dostęp do systemu.

JAK WŁĄCZYĆ UWIERZYTELNIANIE DWUCZYNNIKOWE W VOIPSTUDIO?

Tradycyjnie użytkownicy VoIPstudio mieli dostęp do systemu za pomocą prostej nazwy użytkownika i systemu uwierzytelniania opartego na haśle. Chociaż to bezpieczeństwo może być wystarczające, jeśli zostaną podjęte odpowiednie środki ostrożności, użycie uwierzytelniania 2FA dodatkowo chroni konta naszych użytkowników.

Włączenie mechanizmu uwierzytelniania dwuskładnikowego jest bardzo proste:

  1. Zaloguj się do konsoli użytkownika VoIPstudio jak zwykle.
  2. Przejdź do sekcji Ustawienia.
  3. W sekcji Bezpieczeństwo włącz uwierzytelnianie dwuskładnikowe, wybierając opcję „Kod uwierzytelniania poczty e-mail”.

W VoIPstudio uwierzytelnianie drugiego stopnia odbywa się poprzez wysłanie unikalnego kodu dostępu na swój adres e-mail. W ten sposób, nawet jeśli ktoś otrzyma Twoją nazwę użytkownika i hasło, nadal będzie musiał uzyskać dostęp do Twojego adresu e-mail, aby zalogować się do aplikacji.

Administratorzy systemu mogą również indywidualnie włączyć uwierzytelnianie dwuskładnikowe za pomocą ustawień użytkownika.

JAK DZIAŁA UWIERZYTELNIANIE DWUSKŁADNIKOWE?

Po włączeniu uwierzytelniania dwuskładnikowego, gdy spróbujesz uzyskać dostęp do swojego konta za pomocą nazwy użytkownika i hasła, zobaczysz nowy ekran z prośbą o wprowadzenie kodu aktywacyjnego, który wysłaliśmy na adres e-mail powiązany z Twoim kontem VoIPstudio.

Możliwe jest zaznaczenie opcji „Zaufaj temu urządzeniu”, aby uniknąć ponownego monitowania o dwukrotne uwierzytelnienie z tego urządzenia. Tej opcji należy używać tylko wtedy, gdy jest to urządzenie osobiste lub służbowe, do którego tylko Ty masz dostęp (poprzez jakiś dodatkowy mechanizm uwierzytelniania), a w żadnym wypadku nie uzyskujesz dostępu do usługi z urządzenia lub komputera współdzielonego z innymi osobami.

Czy jesteś użytkownikiem VoIPstudio? Nie czekaj dłużej. Włącz dostęp do uwierzytelniania dwuskładnikowego już dziś i zwiększ bezpieczeństwo swojego systemu.

Error: Undefined shortcode tag:security

,login">Włącz teraz dwuskładnikowe uwierzytelnianie

Wszystko gotowe żeby skorzystać z VoIPstudio?

Zacznij darmowy 30 dniowy okres próbny, bez podawania danych karty kredytowej!

Tysiące firm na całym świecie zaufało VoIPstudio oraz powierzyło nam swoją komunikację biznesową. Dlaczego nie zaufasz nam i Ty?

Tysiące firm na całym świecie zaufało VoIPstudio oraz powierzyło nam swoją komunikację biznesową. Dlaczego nie zaufasz nam i Ty?

Rozpocznij okres próbny! Rozpocznij darmowy 30 dniowy okres próbny

Rozpocznij darmowy 30 dniowy okres próbny teraz, dane Twojej karty kredytowej nie są potrzebne!