Do szybkiego poczytania | 22/04/2021

Czym są numery lokalne? Rozwiązanie obniżające koszty połączeń międzynarodowych

VoIP phone service background
VoIP | VoIP dla firm

W ostatnim czasie VoIP stał się synonimem tanich lub bezpłatnych połączeń, ale technologia ta oferuje o wiele więcej. VoIP ma wiele funkcji, które usprawniają procesy lub ułatwiają osiągnięcie tego, co równoważne narzędzia w telefonach PSTN. W rzeczywistości wiele firm zauważa, że technologia VoIP wpływa nie tylko na obniżenie kosztów ale również na poprawę produktywności lub wydajności.

Czym są numery lokalne?

Numery lokalne to unikalna funkcja VoIP, która wykorzystuje technologię by oferować niedrogie połączenia. Takie numery są łatwe w użyciu, a użytkownicy nie muszą zapamiętywać określonej sekwencji ani ponownie się szkolić, aby z nich skorzystać.

Lokalne numery są dokładnie tym, czym myślisz. Określone numery lokalne dostarczane są przez dostawców VoIP w celu zapewnienia niedrogich połączeń międzynarodowych. Jak niedrogie? W większości przypadków połączenia międzynarodowe można wykonywać po cenie połączenia lokalnego. Lokalne numery są przydatne zarówno dla osób prywatnych, jak i firm.

Lokalne numery dla osób prywatnych

Numery te są najbardziej przydatne dla osób, które często dzwonią pod numery międzynarodowe, aby pozostać w kontakcie z przyjaciółmi i rodziną. Osoby, które często podróżują biznesowo lub które tymczasowo przeniosły się do innego kraju, mogą korzystać z numerów lokalnych. Działają one w obie strony tj. zarówno dla połączeń przychodzących, jak i wychodzących. W przypadku połączeń przychodzących, dzwoniący mogą wybrać określony numer, aby się z Tobą skontaktować, a mimo to zostać obciążeni tylko kosztem połączenia lokalnego. Działa to tak samo w przypadku rozmów wychodzących. Połączenie jest automatycznie łączone i naliczane po cenie połączenia lokalnego.

Numery lokalne dla firm

W świetle wspominanego użycia numerów lokalnych przez osoby prywatne może wydawać się dziwne, że firmy również korzystają z numerów lokalnych, ale zapewniają one również wiele korzyści korporacjom. Firmy nie mają przyjaciół i rodziny ale mają klientów, partnerów, dostawców i dystrybutorów. Jedną z najczęstszych sytuacji, w których firmy korzystają z tej funkcji, jest umożliwienie klientom kontaktu z nimi bez ponoszenia opłat międzynarodowych. Na przykład firma może zapewnić lokalny numer klientom na określonym rynku. Ogranicza to opłaty oraz zwiększa prawdopodobieństwo, że ludzie zadzwonią. W rezultacie firma zwiększa możliwość uzyskania informacji zwrotnych od klientów. Numery lokalne są również świetnym sposobem kontaktowania się między różnymi partnerami w łańcuchu dostaw, pracownikami i dostawcami. Gdy za połączenia międzynarodowe nie są naliczane setki dolarów, użytkownicy nie muszą pilnować jak długo z kimś rozmawiają. Może to znacznie poprawić produktywność i skrócić czas potrzebny na wykonanie zadań.

Lokalne numery do badań rynku

Dość często firmy prowadzą badania rynkowe w różnych krajach, nawet jeśli jeszcze nie są tam obecni. Może to dotyczyć wprowadzania nowych produktów, zatrudniania ekspertów lub konsultantów, a nawet otwarcia zupełnie nowego biura. Posiadanie kilku lokalnych numerów na każdym rynku może uczynić cały proces znacznie szybszym i tańszym.

Numery te mogą być również przydatne do zbierania opinii na temat kampanii marketingowych. W przypadku organizacji, które prowadzą wiele jednoczesnych kampanii w tym samym czasie, numery lokalne mogą zapewnić sposób filtrowania połączeń na podstawie regionu lub obszaru. Załóżmy na przykład, że ta sama kampania reklamowa jest prowadzona na dwóch różnych rynkach. Podanie kilku numerów lokalnych oznacza, że zespoły marketingowe mogą łatwo śledzić, który rynek reaguje lepiej lub porównywać odpowiedzi między dwoma obszarami.

Numery lokalne są ogólnie postrzegane jako rozwiązanie dla drogich połączeń międzynarodowych, ale mogą być również twórczo wykorzystywane w różnych okolicznościach biznesowych. W przypadku organizacji międzynarodowych można je wykorzystać, aby zapewnić lokalną obecność jeszcze przed uruchomieniem nowych biur. Podobnie jak wiele innych innowacyjnych funkcji VoIP, numery lokalne nie są w pełni wykorzystywane przez firmy. Jednak w miarę jak przedsiębiorstwa stają się bardziej obeznane z nową technologią, do tej pory nieznane funkcje również zyskują na popularności.

Wszystko gotowe żeby skorzystać z VoIPstudio?

Zacznij darmowy 30 dniowy okres próbny, bez podawania danych karty kredytowej!

Tysiące firm na całym świecie zaufało VoIPstudio oraz powierzyło nam swoją komunikację biznesową. Dlaczego nie zaufasz nam i Ty?

Tysiące firm na całym świecie zaufało VoIPstudio oraz powierzyło nam swoją komunikację biznesową. Dlaczego nie zaufasz nam i Ty?

Rozpocznij okres próbny! Rozpocznij darmowy 30 dniowy okres próbny

Rozpocznij darmowy 30 dniowy okres próbny teraz, dane Twojej karty kredytowej nie są potrzebne!