Do szybkiego poczytania | 10/03/2023

Cloud PBX: wszystko, co musisz wiedzieć

VoIP phone service background
Usługa VoIP | VoIP

W ciągu ostatnich kilku lat 3 główne trendy wywarły ogromny wpływ na firmy – mobilne urządzenia komputerowe, rozwój sieci/mediów społecznościowych oraz chmura. Organizacje muszą zmienić sposób pracy w odpowiedzi na te innowacje technologiczne. Klienci oczekują wyników o każdej porze dnia, a pracownicy chcą swobody pracy z dowolnego miejsca. Wszystko to stało się możliwe wraz z pojawieniem się przetwarzania w chmurze.

Chmura przenika obecnie większość procesów biznesowych. Coraz więcej firm odchodzi od korzystania ze starszych systemów, które wymagają konserwacji. Zamiast tego korzystają z usług w chmurze, które są dostarczane na żądanie przez zaufanego dostawcę. Nie musisz ich konserwować, aktualizować sprzętu ani martwić się o zakup licencji, gdy pojawią się nowe wersje.

CZYM JEST CLOUD PBX?

Usługi Cloud PBX są również określane innymi nazwami, takimi jak hostowane usługi VoIP lub zarządzane usługi VoIP. Niektórzy dostawcy oferują w pełni zarządzane usługi dla klientów biznesowych – wszystko jest załatwione dla Twojej firmy. Inne usługi są bardziej praktyczne – wymagają od Ciebie wiedzy na temat tego, co robisz, lub zatrudnienia kogoś, kto się tym zajmuje. Ale podstawowe założenie pozostaje takie samo — usługi telefoniczne dla firm są dostarczane za pośrednictwem sieci danych, a nie miedzianych przewodów przez sieć PSTN.

Innymi słowy, możesz kupić usługę telefoniczną w taki sam sposób, jak w przypadku poczty e-mail. Kiedyś organizacje musiały uruchamiać własne serwery poczty e-mail i zarządzać wszystkim we własnym zakresie. Zakupem i utrzymaniem sprzętu, licencjonowaniem oprogramowania, aktualizacją i wprowadzaniem nowych funkcji zajmował się dział IT. W dzisiejszych czasach firmy mogą kupować usługi e-mail od dostawcy, który wykonuje wszystkie ciężkie prace. Dostawca zajmuje się filtrowaniem spamu, obsługą serwerów, rozwiązywaniem problemów i tak dalej.

Cloud PBX działa na tej samej zasadzie. Usługi telefoniczne są dostarczane przez chmurę i zarządzane przez ekspertów. Bez zamieszania, bez obaw!

CLOUD PBX VS ON PREMISE PBX

Tradycyjne systemy PBX kierowały rozmowy telefoniczne przez PSTN za pomocą linii miedzianych. Musiałeś kupić sprzęt i zapłacić komuś za jego konfigurację. Byłeś odpowiedzialny za konserwację i rozwiązywanie problemów. Poważne zmiany oznaczały czekanie, aż technicy zmienią okablowanie sprzętu i być może całego budynku. Wszystko to przekłada się na przestoje w Twojej firmie.

Systemy Cloud PBX działają inaczej. Używają VoIP i protokołu SIP do wysyłania połączeń głosowych przez Internet lub inne sieci danych. Oznacza to, że połączenia są tańsze, ponieważ nie przechodzą przez miedziane przewody. Wiele rodzajów połączeń staje się bezpłatnych dla użytkowników. Ponieważ jest oparty na protokołach IP, Twój system telefoniczny może wreszcie dołączyć do innych nowoczesnych usług korporacyjnych, takich jak poczta e-mail i udostępnianie dokumentów.

SIP TRUNKING VS CLOUD PBX

Jednak chmura lub hostowana centrala PBX to nie jedyny sposób korzystania z VoIP. Firmy mogą również wdrażać łącza SIP trunk, podobnie jak tradycyjne łącza PRI. Będziesz musiał zaktualizować istniejącą centralę PBX do takiej, która jest kompatybilna z SIP, ale wszystko inne działa tak samo jak analogowe systemy PBX. Nadal kontrolujesz swój sprzęt i system telefoniczny. Jest świetny dla firm z wewnętrzną wiedzą specjalistyczną, ale nie jest tak dobry dla mniejszych firm.

Z drugiej strony Cloud PBX jest znacznie prostszy z punktu widzenia klienta. W Twoim biurze lub budynku nie ma sprzętu. Usługi telefoniczne i funkcje PBX, takie jak poczta głosowa, przekierowywanie połączeń, są dostarczane pracownikom za pośrednictwem chmury. Możesz wprowadzać zmiany za pośrednictwem internetowego pulpitu nawigacyjnego dla całego biura, dla małych grup lub nawet indywidualnie. Dostawca zarządza codzienną konserwacją, długoterminowymi aktualizacjami i rozwiązywaniem problemów, gdy coś pójdzie nie tak.

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ CLOUD PBX?

Istnieje wiele powodów, dla których warto rozważyć przejście na usługi PBX w chmurze, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Twoja firma uzyskuje dostęp do nowych funkcji, z których niektórych nie da się wdrożyć na analogowych liniach telefonicznych. Możesz zintegrować centralę PBX z innymi firmowymi usługami chmurowymi, takimi jak CRM, ERP, a nawet firmową stroną internetową!

Usługi Cloud PBX łączą wiele różnych narzędzi komunikacyjnych pod jednym dachem. Możesz zaimplementować wiadomości błyskawiczne, wideokonferencje i informacje o obecności w ramach tej samej usługi. Pracownicy mogą płynnie przełączać się między wiadomościami wideo, audio i pisemnymi bez konieczności żonglowania wieloma loginami lub sprzętem.

Dzięki usługom PBX w chmurze Twoja firma odnotuje radykalny spadek miesięcznych rachunków telefonicznych. Połączenia wewnętrzne między pracownikami są zwykle bezpłatne, nawet ich biura są rozproszone po całym kraju. Połączenia międzynarodowe kosztują ułamek ceny naliczanej przez tradycyjnych operatorów. Twoje miesięczne rachunki nie będą już szokiem dla księgowych!

Jeśli wszystkie te korzyści nie są wystarczające, aby cię przekonać, weź pod uwagę, że PSTN nie będzie istniał jeszcze przez długi czas. Wiele firm telefonicznych przygotowuje się do wyłączenia PSTN na rzecz VoIP. Po co czekać, aż nie będziesz miał wyboru? Uaktualnij do usługi cloud PBX już dziś i zacznij korzystać ze wszystkich jej zalet!

Wszystko gotowe żeby skorzystać z VoIPstudio?

Zacznij darmowy 30 dniowy okres próbny, bez podawania danych karty kredytowej!

Tysiące firm na całym świecie zaufało VoIPstudio oraz powierzyło nam swoją komunikację biznesową. Dlaczego nie zaufasz nam i Ty?

Tysiące firm na całym świecie zaufało VoIPstudio oraz powierzyło nam swoją komunikację biznesową. Dlaczego nie zaufasz nam i Ty?

Rozpocznij okres próbny! Rozpocznij darmowy 30 dniowy okres próbny

Rozpocznij darmowy 30 dniowy okres próbny teraz, dane Twojej karty kredytowej nie są potrzebne!