Do szybkiego poczytania | 20/02/2024

5 powodów, dla których VoIP to duży krok w kierunku bardziej ekologicznego podejścia

VoIP phone service background
Usługa VoIP

Przejście jednego z rozwiązań biznesowych na technologię VoIP oznacza nie tylko większe oszczędności, ale także większą przyjazność dla środowiska. Ale jak to możliwe?

OGRANICZENIE MOBILNOŚCI FIZYCZNEJ

Przede wszystkim korzystanie z tak potężnego (a zarazem prostego w oczach użytkowników) systemu telekomunikacyjnego, jakim jest VoIP, sprawia, że ​​potrzeba podróżowania i dojazdów do pracy staje się coraz mniejsza. Aby się komunikować, pracownicy mogą zamiast tego korzystać z wielu wysokiej jakości funkcji komunikacji wirtualnej, takich jak: wirtualne numery telefonów, obniżone stawki za połączenia, połączenia konferencyjne, podążaj za mną, żeby wymienić tylko kilka; mogą z powodzeniem zastąpić potrzebę wzajemnej komunikacji. Jak można się domyślić, efektem zastosowania nowoczesnych rozwiązań telekomunikacyjnych jest ogromne ograniczenie zużycia paliwa i emisji spalin do atmosfery.

OSZCZĘDNOŚĆ ENERGII

Dzięki wydajnym serwerom dostawców VoIP firma nie musi utrzymywać własnego, energochłonnego systemu PBX, składającego się z wielu urządzeń sprzętowych. Tego typu urządzenia elektroniczne poza tym, że są drogie, powodują także ślad energetyczny ze względu na procesy produkcyjne, transportowe i magazynowe. Jeden hostowany dostawca VoIP może obsłużyć wielu klientów, którzy potrzebują jedynie minimalnej liczby własnych urządzeń fizycznych, co z kolei skutkuje znaczną redukcją wydatków na energię.

MNIEJSZE ZUŻYCIE PAPIERU

Powszechnie stosowaną funkcjonalnością hostowanych central PBX jest możliwość wymiany danych w chmurze, co znacznie ogranicza konieczność drukowania i faksowania dokumentów. Jedna z takich funkcji, zwana Fax over IP (FoIP), dotyczy procesu wysyłania i odbierania faksów za pośrednictwem sieci VoIP. Oznacza to koniec konieczności drukowania dokumentów i wysyłania ich za pomocą faksu. Większość dokumentów można przechowywać i przesyłać online, na własnym komputerze, bez konieczności używania dużej ilości kartek papieru i dodatkowego sprzętu.

ZMINIMALIZOWANY I NADAJĄCY SIĘ DO PONOWNEGO UŻYCIA SPRZĘT

Hostowane systemy telefonii VoIP wymagają minimalnego zestawu niezbędnych urządzeń. Wystarczy dostęp do Internetu i komputer w postaci telefonu IP lub softphone’a na PC. Nawet stary sprzęt można dostosować do nowego systemu komunikacji VoIP bez konieczności zakupu dodatkowego sprzętu. W związku z tym zanika konieczność produkcji nowych urządzeń, a co za tym idzie zmniejsza się ilość składowanych toksycznych odpadów elektronicznych.

MNIEJ ZAJMOWANEGO MIEJSCA

Mniej urządzeń i skomplikowane instalacje zmniejszają wymaganą fizyczną przestrzeń magazynową. Oznacza to, że nie ma potrzeby tworzenia dedykowanych pomieszczeń na serwery, kable, dodatkowe linie i inny sprzęt. Konsekwencją tak minimalistycznych wymagań technicznych jest znaczne zmniejszenie optymalnej wielkości standardowego biura, co automatycznie oznacza większe oszczędności w wydatkach na energię (klimatyzacja, ogrzewanie) i po prostu bardziej efektywne zagospodarowanie przestrzeni (czyli więcej biur na danej powierzchni) .

Jak widać korzyści z używania systemu VoIP jest znacznie więcej, poza oczywistą poprawą jakości i kosztów Twojej prywatnej sieci komunikacyjnej. W dzisiejszych czasach powinniśmy być bardziej świadomi wpływu, jaki wywieramy na środowisko i jako odpowiedzialne jednostki robić wszystko, co w naszej mocy, aby ograniczyć te negatywne skutki. Bądźmy więc otwarci i nie bójmy się nowych technologii i postępu, jeśli okazały się lepsze dla naszego istnienia!

Wszystko gotowe żeby skorzystać z VoIPstudio?

Zacznij darmowy 30 dniowy okres próbny, bez podawania danych karty kredytowej!

Tysiące firm na całym świecie zaufało VoIPstudio oraz powierzyło nam swoją komunikację biznesową. Dlaczego nie zaufasz nam i Ty?

Tysiące firm na całym świecie zaufało VoIPstudio oraz powierzyło nam swoją komunikację biznesową. Dlaczego nie zaufasz nam i Ty?

Rozpocznij okres próbny! Rozpocznij darmowy 30 dniowy okres próbny

Rozpocznij darmowy 30 dniowy okres próbny teraz, dane Twojej karty kredytowej nie są potrzebne!