Do szybkiego poczytania | 19/05/2023

5 najlepszych aplikacji do nagrywania rozmów na Android 10

VoIP phone service background
Usługa VoIP

Nagrywanie rozmów to jedna z tych funkcji telefonu, o których tak naprawdę nie myślisz, dopóki jej nie potrzebujesz. Użytkownicy potrzebują nagrywać wszelkiego rodzaju rozmowy, od osobistych po ważne rozmowy biznesowe. Ale chociaż istnieją opcje nagrywania połączeń wykonywanych na telefonach stacjonarnych, nie ma tak wielu opcji dedykowanych urządzeniom mobilnym.

Firmy są zmuszone wdrożyć rozwiązanie do nagrywania rozmów na telefonach komórkowych, ponieważ coraz więcej pracowników przechodzi do pracy zdalnej i telepracy. Mobilność więc okazała się kluczowa.W ciągu ostatnich kilku lat wzrosła liczba osób korzystających z mobilnych wersji aplikacji i stron internetowych. W związku z obecnym globalnym kryzysem proces przechodzenia na urządzenia mobilne nabrał tempa.
Nagrywanie rozmów to jedna z tych funkcji telefonu, o których tak naprawdę nie myślisz, dopóki jej nie potrzebujesz. Użytkownicy potrzebują nagrywać wszelkiego rodzaju rozmowy, od osobistych po ważne rozmowy biznesowe. Ale chociaż istnieją opcje nagrywania połączeń wykonywanych na telefonach stacjonarnych, nie ma tak wielu opcji dedykowanych urządzeniom mobilnym.

Firmy są zmuszone wdrożyć rozwiązanie do nagrywania rozmów na telefonach komórkowych, ponieważ coraz więcej pracowników przechodzi do pracy zdalnej i telepracy. Mobilność więc okazała się kluczowa.W ciągu ostatnich kilku lat wzrosła liczba osób korzystających z mobilnych wersji aplikacji i stron internetowych. W związku z obecnym globalnym kryzysem proces przechodzenia na urządzenia mobilne nabrał tempa.

Jeśli pracownicy korzystają z urządzeńz systemem Android lub iOS, potrzebujesz aplikacji lub usługi aby umozliwić nagrywanie rozmów. Szybkie wyszukanie aplikacji do nagrywania rozmów na Androida przyniesie wiele wyników, ale nie masz możliwości ustalenia, która aplikacja będzie odpowiednia.Niektóre aplikacje są bezpłatne, ale zawierają reklamy, podczas gdy inne oferują wersje premium z dodatkowymi funkcjami. Większość z nich ma opcję tworzenia kopii zapasowych nagrań w chmurze za pośrednictwem usług takich jak Dropbox i Dysk Google, ale na które warto zwrócić uwagę?

Top 5 aplikacji do nagrywania rozmów na Androida

1. Automatic Call Recorder

To jedna z najpopularniejszych aplikacji do nagrywania rozmów na Androidzie i łatwo zrozumieć dlaczego. Aplikacja ma przejrzysty interfejs i robi to, co powinna. Możesz przechowywać nagrane rozmowy na Dysku Google lub Dropbox, automatycznie nagrywać rozmowy, a także porządkować nagrane pliki. Posiada ma wersję bezpłatną i płatną.Do pobrania tutaj.

2. Call Recorder – ACR

Call Recorder – ACR istnieje już od jakiegoś czasu i oferuje szeroki zestaw funkcji nagrywania. Interfejs jest w pełni zaktualizowany i łatwy w użyciu. Możesz wybrać automatyczne nagrywanie wszystkich połączeń lub opcję ręcznego rozpoczęcia nagrywania. Aplikacja może również dopasowywać numery telefonów do nazw kontaktów, dzięki czemu wyszukiwanie nagranych rozmów jest łatwiejsze. Możeszrównież ustawić automatyczne usuwanie starszych plików i oznaczać rozmowy jako ważne, aby ich nie stracić. Aplikacja posiada nawet funkcję chronienia nagrań hasłem zapewniającą bezpieczeństwo plików. Aplikacja jest bezpłatna i zawiera reklamy. Wersja PRO umożliwia tworzenie kopii zapasowych nagranych rozmów w chmurze.

3. Blackbox Call Recorder

W przeciwieństwie do innych aplikacji do nagrywania rozmów na Androida, Blackbox promuje się jako profesjonalna aplikacja do nagrywania. Posiada listę funkcji umożliwiających użytkownikom określenie jakości dźwięku i tworzenie kopii zapasowych w chmurze. Oferuje również blokadę bezpieczeństwa, obsługę zestawów słuchawkowych Bluetooth, obsługę dwóch kart SIM i białą listę kontaktów. Dostęp do wersji premium odbywa się na zasadzie abonamentu, co może być niekorzystne dla niektórych firm. Aplikacja jednak jest warta swojej ceny dzięki oferowanym funkcjom.

4. Cube Call Recorder

Aplikacja nie tylko rejestruje rozmowy telefoniczne, ale także usługi VoIP, takie jak Skype i Whatsapp. Niewiele aplikacji zapewnia tę funkcję, a może być ona cenna dla wielu firm. Cube Call Recorder posiada również funkcje odtwarzania i organizowania, które można znaleźć w innych usługach. Cube Call Recorder oferuje również usługę subskrypcji premium, podobną do Blackbox.

5. Smart Voice Recorder

Ta aplikacja jest niezwykła w tym sensie, że nie jest aplikacją do nagrywania rozmów. Działa jako aplikacja do notatek głosowych, dzięki czemu możesz nagrywać notatki dla siebie. Pozwala jednak na wybór wejścia audio między mikrofonem a rozmową telefoniczną. Zasadniczo więc działa więc jako aplikacja do nagrywania rozmów, gdy jako źródło wybierzesz połączenie telefoniczne. Kolejną ciekawą cechą tej aplikacji jest to, że może nagrywać rozmowy nawet wtedy, gdy wyświetlacz jest wyłączony. Możesz także wybrać zewnętrzny mikrofon jako źródło nagrywania. Nagrania są bezpiecznie przechowywane w aplikacji.

Uwagi dotyczące użytku biznesowego

Jak widać, istnieje sporo aplikacji, których można użyć do nagrywania rozmów telefonicznych na Androidzie.Być może nie ma ich zbyt wiele,ale jest z czego wybierać. Jednak większość takich aplikacji jest wystarczająca tylko do użytku osobistego, a nie do celów biznesowych.Oto dlaczego:

 • Kwestie zgody
  W zależności od miejsca Twojej działalności nagrywanie rozmów głosowych może być nielegalne lub wymagać zgodności z prawem. Te aplikacje nie mają możliwości automatycznego informowania użytkowników, że rozmowa jest nagrywana. Oznacza to, że Twoi pracownicy są odpowiedzialni za informowanie użytkowników i uzyskiwanie zgody. Jak można się spodziewać, ta sytuacja może prowadzić do popełnienia błędów.
 • Bezpieczeństwo nagranych plików
  Możesz chronić niektóre z tych aplikacji za pomocą hasła ale prawdopodobnie nie będzie to zgodne z przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa danych. Użytkownicy mogą nie stosować się do określonych zasad, jak również nie masz możliwości kontroli, kto ma rzeczywisty dostęp do urządzenia.
 • Brak kopii zapasowej
  Bez kopii zapasowej w chmurze istnieje ryzyko utraty rozmów w przypadku kradzieży lub utraty urządzenia. Ale nawet w przypadku tworzenia kopii zapasowych w chmurze w usługach innych firm nie masz żadnych gwarancji. Te rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych są przeznaczone do użytku osobistego i często nie wystarczają do ochrony informacji biznesowych.
 • Niewystarczające możliwości organizacji
  Większość aplikacji do nagrywania rozmów na Androida oferuje pewne opcje organizowania, takie jak zmiana nazw plików. Ale to nie wystarczy, aby obsłużyć setki, a nawet tysiące połączeń. Potrzebujesz scentralizowanego rozwiązania do agregowania i sortowania nagranych rozmów od wszystkich pracowników. Polegając na użytkownikach, którzy będą ręcznie przesyłać pliki możesz utracić ważne dane.
 • Brak kontroli
  Być może największą wadą korzystania z oddzielnej aplikacji do nagrywania rozmów na Androida jest fakt, że nie kontrolujesz tego procesu. Użytkownicy mogą odinstalować aplikację, zapomnieć o nagraniu rozmowy lub przesłaniu pliku do w chmury. Nie masz możliwości sprawdzenia, czy rozmowa została nagrana, czy nie. W rezultacie otrzymujesz kilka rozwiązań, które robią to samo ale na innym sprzęcie – jeden rejestrator dla Androida, drugi dla telefonów z systemem iOS i jeszcze jeden dla sprzętu VoIP.

Jak więc uniknąć takiej sytuacji? To proste potrzebujes rozwiązania, które spełnia Twoje wymagania biznesowe, integruje się z Twoim obecnym systemem telefonicznym i zapewnia precyzyjną kontrolę nad danymi. Dla większości firm oznacza to poszukiwanie usługi nagrywania rozmów w chmurze lub sprawdzenie, czy Twój dostawca usług VoIP oferuje taką funkcję.

Nagrywanie rozmów w chmurze VoIPstudio

Nagrywanie rozmów w chmurze eliminuje wady korzystania z oddzielnych aplikacji do nagrywania rozmów na Androida. Na przykład nie musisz martwić się o przechowywanie, agregowanie i organizowanie nagranych plików. Nie musisz polegać na swoich pracownikach, aby przesyłać każdy plik do chmury, ponieważ wszystko odbywa się automatycznie.

Ale funkcja nagrywania rozmów w VoIPstudio pozwala na jeszcze więcej. Na przykład otrzymujesz nieograniczone miejsce na przechowywanie nagranych rozmów w chmurze. Dzięki temu nigdy nie musisz się martwić o usuwanie starych plików lub nagrywać w niższej jakości,aby pomieścić wszystkie pliki.

Nasza funkcja nagrywania umożliwia również kontrolę całego procesu od początku do końca. Możesz jej używać na telefonach stacjonarnych i urządzeniach mobilnych. Twoi pracownicy nie muszą myśleć o włączeniu nagrywania ani pamiętać o zapisaniu plików. Wszystko odbywa się automatycznie i nie wymaga ręcznej interwencji.

Kolejną istotną funkcją jest kontrola dostępu. W wielu krajach obowiązują przepisy dotyczące prywatności i bezpieczeństwa danych, których firmy muszą przestrzegać. Prawie wszystkie takie przepisy wymagają ścisłej kontroli dostępu, np.kto może uzyskać dostęp do nagranych plików, kiedy i w jakich okolicznościach. Innymi słowy, nie możesz pozwolić użytkownikom na dostęp do danych bez powodu. Potrzebujesz jednak również sposobu na ich odzyskanie w razie potrzeby, ale upewnij się, że tylko upoważnieni użytkownicy mają do nich dostęp.

Funkcja nagrywania rozmów VoIPstudio obejmuje kontrolę dostępu. Umożliwia firmom przechowywanie rozmów i plików w chmurze oraz zapobieganie nieautoryzowanemu dostępowi. Jednak wyznaczeni pracownicy mogą je odzyskać, jeśli będzie to konieczne.

Organizacje nagrywają rozmowy telefoniczne z wielu powodów, w tym:

 • Aby zachować zgodność z wymogami prawnymi i regulacjami
 • Do analizy nagrań w celu poprawy obsługi klienta lub napędzania innowacyjnych pomysłów
 • Aby chronić firmę przed potencjalnymi procesami lub działaniami prawnymi
 • Aby zapisać kluczowe dane biznesowe, takie jak informacje o umowie, dane klienta lub dokumentacja finansowa.

Jednak aby osiągnąć cele, Twoja firma potrzebuje solidnego rozwiązania do nagrywania rozmów, które sprawdza się w każdej sytuacji. Niezależnie od tego, czy Twoi pracownicy dzwonią z stacjonarnego telefonu VoIP, czy z telefonu komórkowego nagrywanie powinno odbywać się bez naciskania przycisku. VoIPstudio oferuje taką usługę wszystkim naszym klientom. Nie jest to funkcja premium, która wymaga dodatkowej opłaty. Podobnie jak w przypadku wszystkich naszych planów cenowych, wszystkie funkcje są dostępne dla klientów. Więc na co czekasz? Zadzwoń do nas i wypróbuj usługę samodzielnie!

 

Wszystko gotowe żeby skorzystać z VoIPstudio?

Zacznij darmowy 30 dniowy okres próbny, bez podawania danych karty kredytowej!

Tysiące firm na całym świecie zaufało VoIPstudio oraz powierzyło nam swoją komunikację biznesową. Dlaczego nie zaufasz nam i Ty?

Tysiące firm na całym świecie zaufało VoIPstudio oraz powierzyło nam swoją komunikację biznesową. Dlaczego nie zaufasz nam i Ty?

Rozpocznij okres próbny! Rozpocznij darmowy 30 dniowy okres próbny

Rozpocznij darmowy 30 dniowy okres próbny teraz, dane Twojej karty kredytowej nie są potrzebne!